Cztery nowe kostki w kolekcji Universal Audio UAFX

Cztery nowe kostki w kolekcji Universal Audio UAFX

10 listopada 2023, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Universal Audio
Dystrybucja: Audiostacja

Kolekcja podłogowych efektów gitarowych UAFX od Universal Audio znów urosła, powiększając się o kolejne cztery modele.

 

UAFX Lion ’68 Super Lead Amp

Pierwszym, o którym opowiemy, jest emulator klasycznych wzmacniaczy Marshalla, Lion ’68 Super Lead Amp. Jego użytkownik może uzyskać brzmienia znane z nagrań Led Zeppelin, Jimmy’ego Hendrixa czy AC/DC. W jednej kostce mamy trzy tryby emulacji modelu Plexi - Super Lead, Super Bass i Brown – wybierane dedykowanym przełącznikiem.

 

[img:1]

 

Wybierać można także typ „paczki” głośnikowej (trzy w pakiecie, kolejne trzy do pobrania po zarejestrowaniu), mikrofonu oraz pomieszczenia. Funkcje te pochodzą z modułu OX Amp Top Box, ale ich używanie nie jest obligatoryjne i można je dezaktywować. Możliwe jest też sparowanie procesora z aplikacją mobilną UAFX i konfigurowanie pracy przełączników nożnych oraz ustawień za jej pomocą. Stereofoniczne wejścia/wyjścia mają formę gniazd TS, a urządzenie zasila się napięciem 9V.

  

 

UAFX Teletronix LA-2A Studio Compressor

Drugą nowością jest „upodłgowiony” klasyk, studyjny kompresor Teletronix LA-2A, czyli UAFX Teletronix LA-2A Studio Compressor. Jest to więc drugi, po 1176, tego typu procesor w rodzinie UAFX.

 

[img:2]

 

Emulacja uwzględnia architekturę całej ścieżki sygnałowej, a urządzenie potrafi odcisnąć piętno na przetwarzanym sygnale nawet wówczas, gdy kompresja nie jest przezeń aplikowana. Do sterowania pracą UAFX LA-2A służą regulatory Peak, Gain i Mix, a także przełącznik ustawiający go w tryb kompresora lub limitera.

 

 

UAFX Flow Vintage Tremolo

Kolejna pozycja to Flow Vintage Tremolo, czyli efekt tremolo o klasycznym. Powstał jako emulacja flagowego modelu Astra Modulation Machine i oferuje trzy typy efektu: Dharma, harmoniczny efekt tremolo; 65, czyli tremolo oparte na fali sinusoidalnej; oraz Square, tremolo dające przerywany dźwięk, pracujące na bazie fali kwadratowej. 

 

[img:3]

 

Na panelu znajdują się regulatory szybkości, głębokości i głośności efektu, a także trójpozycyjny przełącznik trybów. Szybkość tremolo można ustalić także przy użyciu funkcji nabicia, uruchamianej przełącznikiem na tylnym panelu.

 

 

UAFX Brigade Chorus & Vibrato

I wreszcie czwarta „kostka”, Brigade Chorus & Vibrato. Bazuje na klasycznym procesorze Boss CE-1 Chorus Ensemble. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala uzyskać efekty chorusu i vibrato, a do tego emulację analogowego przedwzmacniacza – można ją włączać i wyłączać za pomocą włącznika na tylnym panelu.

 

[img:4]

 

Regulatory sterujące szybkością, głębokością i proporcjami, a także przełącznik trybów vibrato i chorus znajdują się na górnym panelu. Procesor można przełączyć w tryb pełnego ominięcia.

 

 

Wszystkie „kostki” – oprócz Lion’s 68 Super Lead Amp, który wyceniono na 399 dolarów – oferowane są w cenie 199 $.

 

do gitary elektrycznej Kostki podłogowe

Gdzie kupić?

Universal Audio Universal Audio www.uaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > Universal Audio rozwiń listę sklepów

Gitara

Soundragon Super Dragon Jimmy Page - Zabrzmij jak guru LZ!
Więcej wiadomości