Ciekawe instalacje: Nagłośnienie hali sportowo-widowiskowej w Mielcu

Ciekawe instalacje: Nagłośnienie hali sportowo-widowiskowej w Mielcu

17 listopada 2023, 08:00
Dystrybucja: TOMMEX

Otwarta początkiem sierpnia br. nowoczesna hala sportowo – widowiskowa w Mielcu przy ulicy Solskiego, to jeden z największych i obecnie najnowocześniejszy tego typu obiekt na Podkarpaciu. Inwestycja rozpoczęła się w 2019 roku, a łączne koszty budowy i wyposażenia wyniosły 154 milionów złotych.

Ten wielofunkcyjny obiekt będzie służył nie tylko mieleckim sportowcom, ale również mieszkańcom. Na trybunach będzie mogło zasiąść ponad trzy tysiące kibiców. Wewnątrz obiektu znajduje się także hala treningowa, sala rozgrzewkowa oraz trzy niecki basenowe, w tym 25-metrowy basen, wyposażony w trybunę mogącą pomieścić 400 osób, ze strefą SPA.

 

[img:1]
Fot. Urząd Miejski w Mielcu

 

To nowoczesny kompleks sportowo-rozrywkowy, który stanowi centrum aktywności fizycznej, sportowej i kulturalnej w Mielcu i jego okolicach. Obiekt pełni rolę zarówno areny sportowej, jak i przestrzeni dla różnego rodzaju wydarzeń widowiskowych, takich jak koncerty, imprezy masowe czy spektakle stand-upowe. Architektura hali łączy w sobie funkcjonalność i nowoczesność, obiekt posiada duże przeszklone przestrzenie, które zapewniają dostęp do światła naturalnego.

System nagłośnienia w nowej hali sportowo-widowiskowej w Mielcu to doskonale zintegrowane stabilne rozwiązanie, które ma sprostać różnorodnym potrzebom tego wielofunkcyjnego obiektu.

 

[img:5]
Fot. Urząd Miejski w Mielcu

 

Centralnym elementem systemu jest zaawansowana wielokanałowa matryca audio Yamaha MRX-7D, łącząca stanowiska komentatorskie, rozmieszczone w różnych strefach obiektu, ze wzmacniaczami mocy, które zasilają zestawy głośnikowe w poszczególnych przestrzeniach.

Aby zapewnić pełną kontrolę nad systemem nagłośnienia, przygotowano specjalną aplikację na tablet multimedialny do zarządzania systemem. Dzięki niej obsługa systemu jest wygodna i intuicyjna, umożliwia zarządzanie emisją muzyki tła oraz kierowanie dźwiękiem pomiędzy różnymi przestrzeniami.

 

[img:3]
Fot. Urząd Miejski w Mielcu

 

Na stanowiskach komentatorów zainstalowano konsolety cyfrowe marki Yamaha: TF5 w hali sportowo-widowiskowej oraz TF-RACK w hali treningowej i na pływalni. Dzięki nim komentatorzy mogą swobodnie kontrolować dźwięk podczas wydarzeń sportowych.

Hala sportowo-widowiskowa oraz hala rozgrzewkowa, wyposażone zostały w zestawy głośnikowe RCF z serii COMPACT M, wspierane subwooferami serii S, które zapewniają głębokie basy i imponującą jakość dźwięku w hali głównej. Na pływalni zastosowano odporne na trudne warunki atmosferyczne zestawy głośnikowe RCF z serii P. Dodatkowo, strefę wejściową nagłośniono z wykorzystaniem zestawów głośnikowych RCF WMR 60 T.

 

[img:4]
Fot. Urząd Miejski w Mielcu

 

Dla osób niedosłyszących zainstalowano pętle indukcyjne w hali głównej oraz na trybunie w hali basenów, co znacząco zwiększa komfort korzystania z obiektu. Wszystko to razem tworzy kompleksowy system nagłośnienia, który spełnia najwyższe standardy jakości i funkcjonalności.

Zakres firmy TOMMEX: projekt wykonawczy, dostawa i instalacja systemu wraz z jego uruchomieniem i strojeniem.

 

więcej: tommex.pl
w Polsce Ciekawe instalacje Nagłośnienie instalacyjne
Sennheiser TeamConnect teraz z certyfikatem Microsoft Teams
Więcej wiadomości