RELACJA: "Dźwięk w Teatrze" - Prezentacja oferty Polsound

8 listopada 2017 / 14:18

9 października 2017 w Teatrze Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie odbyła się specjalna prezentacja oferty firmy Polsound. Wydarzenie, któremu nadano nazwę "Dźwięk w teatrze", skierowane było przede wszystkim do przedstawicieli szeroko rozumianych instytucji kulturalno-rozrywkowych.  

Jak twierdzą sami organizatorzy, nadrzędnym celem wydarzenia było uświadomienie zgromadzonym tego, jak odpowiednio dobrane systemy mogą przełożyć się na jakość tworzonych widowisk. Mnogość aktualnie dostępnych rozwiązań pozwala bowiem nie tylko znacznie ułatwić pracę realizatorów dźwięku, ale też znacząco podnieść walory artystyczne spektaklu i co za tym idzie - realnie wpłynąć na finalną jakość przedstawienia.

 

 

Trzeba przyznać, że Polsound zdecydował się na bardzo ciekawą formę prezentacji swojej oferty, o czym najlepiej świadczyła wysoka frekwencja. Wydarzenie przyciągnęło przedstawicieli najróżniejszych instytucji kultury oraz realizatorów dźwięku z całego kraju, którzy mogli zobaczyć i usłyszeć, jak te systemy działają w swoim naturalnym środowisku - podczas spektaklu teatralnego z prawdziwego zdarzenia. 

Na scenie pojawili się bowiem aktorzy, a podczas przedstawienia mogliśmy zobaczyć, jak w warunkach bojowych sprawdza się system TiMax. System ten posiada dwie zasadnicze zalety - po pierwsze, umożliwia automatyczną lokalizację źródła dźwięku w przestrzeni, co eliminuje często spotykany problem, polegający na tym, że aktor stojący np. po lewej stronie sceny, jest jednakowo słyszalny po obu jej stronach. Ponadto, system TiMax wyposażony jest w wyrafinowany zestaw efektów przestrzennych, który znacząco wpływa na dramatyzm realizowanego spektaklu.

 

[img:4]

[img:3]

 

Jeżeli mówimy o złożonych realizacjach teatralnych, nie możemy pominąć kwestii komunikacji na linii: realizatorzy - technicy - reżyser. Z myślą o usprawnieniu prac realizacyjnych, zaprezentowano systemy intercomowe Clear-Com, umożliwiające bezstresową i szybką komunikację podczas tworzenia widowiska. Nadajniki i odbiorniki indywidualne mogą pracować z różnymi rodzajami zestawów słuchawkowych, a ich możliwości konfiguracyjne pozwalają w prosty sposób dostosować je do aktualnych potrzeb.

Kolejnym punktem programu był, wszystkim dobrze znany, system bezprzewodowy Shure Axient Digital, często określany jako "system następnej generacji", który wydaje się być w stanie ostatecznie rozwiązać problem mikrofonu "na kablu". System ten bowiem w pełni przenosi zakres częstotliwości od 20Hz do 20kHz przy nierównomierności na poziomie zaledwie 1dB i zniekształceniami rzędu 0,01 THD, osiągając tym samym jakość przekazu kablowego. Jego dynamika przekracza 130dB na wyjściach cyfrowych.

 

[img:2]

[img:5]

 

Ważną informacją dotyczącą systemów Shure Axient Digital jest fakt, że w Polsce będą one pracowały w zakresie 166MHz (zarówno nadajnik, jak i odbiornik). Praca w takim pasmie ostatecznie wyeliminuje problemy związane ze znalezieniem wolnej częstotliwości w dowolnych, nawet najbardziej zatłoczonych środowiskach radiowych.

Zaprezentowano również systemy nagłośnieniowe firmy Meyer Sound, świetnie nadające się do tworzenia bardzo wiarygodnych i przede wszystkim - doskonale brzmiących widowisk teatralnych. Oczywiście nie mogło również zabraknąć, wielokrotnie nagradzanych, cyfrowych konsolet DiGiCo, umożliwiających realizatorom sprawną pracę i łatwą kontrolę nad dużą liczbą kanałów wejściowych i wyjściowych.

 

[img:1]

Paweł Danikiewicz

Dyrektor ds. Marketingu Polsound

 

Nasze spotkanie teatralne nazwaliśmy spektaklem, dlatego że w warunkach teatralnych musieliśmy przygotować coś, co rzeczywiście przypomina spektakl - mieliśmy na scenie prawdziwych aktorów, którzy pracowali w naturalnym dla siebie środowisku. Nasi goście - realizatorzy i osoby odpowiedzialne za aspekty techniczne spektakli teatralnych mieli okazję posłuchać i sprawdzić te systemy w praktycznym środowisku teatralnym. Wydaje mi się, że ten spektakl nam się udał i na pewno to powtórzymy.

Paweł Danikiewicz

 
[img:13]

 

[img:10]

[img:7]

[img:8]

[img:11]

[img:12]

[img:6]

 

Producent

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

Clear-Com Clear-Com www.clearcom.com

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Pozostali dystrybutorzy

JBD S.A. ul. Tuwima 22/26 90-002 Łódź

Producent

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)
Konsbud Audio Sp. z o.o. www.konsbud-audio.pl
+48 (022) 644 30 38

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

Grupa RCF ogłasza przejęcie marki DPA

Grupa RCF ogłasza przejęcie marki DPA

Grupa RCF, jedna z najszybciej rozwijających się firm dostarczających sprzęt PA ogłosiła dziś przejęcie marki DPA Microphones z rąk The Riverside Company....

Mojo 500 - Kompaktowy system głośnikowy od Audiophony

Mojo 500 - Kompaktowy system głośnikowy od Audiophony

Audiophony Mojo 500 to kompaktowy system nagłośnienia, na który składa się kolumna wysokotonowa w postaci słupka oraz subwoofer aktywny. Mimo niewielkich...

Jason Derulo na trasie z Meyer Sound

Jason Derulo na trasie z Meyer Sound

Absolutne hity, jak “Watcha Say”, “Talk Dirty” czy “Goodbye” skutecznie przyciągają tysiące fanów na koncerty Jasona Derulo podczas tegorocznej trasy...

Scena Jutra - zgodnie z planem - udało się! (relacja)

Scena Jutra - zgodnie z planem - udało się! (relacja)

29 listopada w Warszawie w Teatrze Muzycznym Roma odbyło się długo zapowiadane wydarzenie Scena Jutra, połączone z musicalem "Piloci" - co ciekawe odgrywanym...

KLANG wchodzi na rynek izraelski

KLANG wchodzi na rynek izraelski

Systemy miksowania personalnego 3D Klang zdobywają izraelski rynek muzyczny od kiedy firma AEM z Tel Awiwu zajęła się dystrybucją w tym kraju. Shalom Hanoch...

Adam Hall Group: Udana premiera wydarzenia Event.Tech Days

Adam Hall Group: Udana premiera wydarzenia Event.Tech Days

Dnia 21 i 22 listopada 2018 roku firma Adam Hall Group zorganizowała pierwszą edycję Event.Tech Days. Ten międzynarodowy producent i dystrybutor sprzętu...

zobacz więcej
mikrofon
Szanowny Czytelniku
 
 
Aby dalej móc dostarczać Ci coraz lepsze materiały redakcyjne i udostępniać Ci coraz lepsze usługi, potrzebujemy zgody na lepsze dopasowanie treści marketingowych do Twojego zachowania. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy użytkownik portalu wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności, która opisuje sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. 
 
 
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym chcielibyśmy poinformować Cię o przetwarzaniu Twoich danych oraz zasadach, na jakich będzie się to odbywało po dniu 25 maja 2018 roku. Poniżej znajdziesz podstawowe informacje na ten temat.
 
Kto jest administratorem Twoich danych osobowych?
 
Administratorem, czyli podmiotem decydującym o tym, jak będą wykorzystywane Twoje dane osobowe, jest INFOMUSIC. Rejestr firm: INFOMUSIC z siedzibą w Gdańsku przy ul. Zielona 20/14  80-746 Gdańsk, Nr ewidencyjny: 112588, Numer VAT: NIP PL 584 2259505, REGON 192 886 210.  Szczegółowe informacje dotyczące administratorów znajdują się w naszej Polityce prywatności 
 
 
Jakie dane są przetwarzane ?
 
Chodzi o dane osobowe, które są zbierane w ramach korzystania przez Ciebie z naszych usług, w tym stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności udostępnianych przez INFOMUSIC,w tym zapisywanych w plikach cookies, które są instalowane na naszych stronach przez nas oraz naszych Zaufanych Partnerów.
 
Jakie są podstawy prawne przetwarzania Twoich danych osobowych?
Podstawą prawną przetwarzania Twoich danych osobowych w celu świadczenia usług, w tym dopasowywania ich do Twoich zainteresowań, analizowania ich i doskonalania oraz zapewniania ich bezpieczeństwa jest niezbędność do wykonania umów o ich świadczenie. Taką podstawą prawną dla pomiarów statystycznych i marketingu własnego administratorów jest tzw. uzasadniony interes administratora. 
 
Komu udostepniamy Twoje dane osobowe?
 
Twoje dane mogą być udostępniane w ramach grupy portali INFOMUSIC.PL. Zgodnie z obowiązującym prawem Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie, np. agencjom marketingowym, podwykonawcom naszych usług oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa np. sądom lub organom ścigania – oczywiście tylko gdy wystąpią z żądaniem w oparciu o stosowną podstawę prawną. 
 
Pełna treść w polityce prywatności
 
Gdzie przechowujemy Twoje dane?
Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. 

 
Jakie masz prawa?
 
Prawo dostępu do danych:  
W każdej chwili masz prawo zażądać informacji o tym, które Twoje dane osobowe przechowujemy. Aby to zrobić, skontaktuj się z INFOMUSIC.PL– otrzymasz te informacje pocztą e-mail. 
 
Prawo do poprawiania danych: 
Masz prawo zażądać poprawienia swoich danych osobowych, jeśli są one niepoprawne, a także do uzupełnienia niekompletnych danych.  Jeśli masz konto w INFOMUSIC.PL lub konto portalach grupy INFOMUSIC.PL, możesz edytować swoje dane osobowe na stronie swojego konta. 
 
Szczegółowe informacje dotyczące Twoich praw znajdują się w Polityce prywatności 
 
Dlatego też proszę naciśnij przycisk „ZGADZAM SIĘ, PRZEJDŹ DO SERWISU" lub klikając na symbol "X" w górnym rogu tego oka, jeżeli zgadzasz się na przetwarzanie Twoich danych osobowych zbieranych w ramach korzystania przez ze mnie z Usług  INFOMUSIC, w tym ze stron internetowych, serwisów i innych funkcjonalności, udostępnianych zarówno w wersji "desktop", jak i "mobile", w tym także zbieranych w tzw. plikach cookies przez nas i naszych Zaufanych Partnerów, w celach marketingowych (w tym na ich analizowanie i profilowanie w celach marketingowych). Wyrażenie zgody jest dobrowolne i możesz ją w dowolnym momencie wycofać.
 
Pełny regulamin i Polityka prywatności znajduje sie pod poniższym linkiem. Prosimy o zapoznanie się z dokumentem. https://www.infomusic.pl/page/rodo 
 
Zgadzam się, przejdź do serwisu Nie teraz