RELACJA: "Dźwięk w Teatrze" - Prezentacja oferty Polsound

8 listopada 2017 / 14:18

9 października 2017 w Teatrze Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie odbyła się specjalna prezentacja oferty firmy Polsound. Wydarzenie, któremu nadano nazwę "Dźwięk w teatrze", skierowane było przede wszystkim do przedstawicieli szeroko rozumianych instytucji kulturalno-rozrywkowych.  

Jak twierdzą sami organizatorzy, nadrzędnym celem wydarzenia było uświadomienie zgromadzonym tego, jak odpowiednio dobrane systemy mogą przełożyć się na jakość tworzonych widowisk. Mnogość aktualnie dostępnych rozwiązań pozwala bowiem nie tylko znacznie ułatwić pracę realizatorów dźwięku, ale też znacząco podnieść walory artystyczne spektaklu i co za tym idzie - realnie wpłynąć na finalną jakość przedstawienia.

 

 

Trzeba przyznać, że Polsound zdecydował się na bardzo ciekawą formę prezentacji swojej oferty, o czym najlepiej świadczyła wysoka frekwencja. Wydarzenie przyciągnęło przedstawicieli najróżniejszych instytucji kultury oraz realizatorów dźwięku z całego kraju, którzy mogli zobaczyć i usłyszeć, jak te systemy działają w swoim naturalnym środowisku - podczas spektaklu teatralnego z prawdziwego zdarzenia. 

Na scenie pojawili się bowiem aktorzy, a podczas przedstawienia mogliśmy zobaczyć, jak w warunkach bojowych sprawdza się system TiMax. System ten posiada dwie zasadnicze zalety - po pierwsze, umożliwia automatyczną lokalizację źródła dźwięku w przestrzeni, co eliminuje często spotykany problem, polegający na tym, że aktor stojący np. po lewej stronie sceny, jest jednakowo słyszalny po obu jej stronach. Ponadto, system TiMax wyposażony jest w wyrafinowany zestaw efektów przestrzennych, który znacząco wpływa na dramatyzm realizowanego spektaklu.

 

[img:4]

[img:3]

 

Jeżeli mówimy o złożonych realizacjach teatralnych, nie możemy pominąć kwestii komunikacji na linii: realizatorzy - technicy - reżyser. Z myślą o usprawnieniu prac realizacyjnych, zaprezentowano systemy intercomowe Clear-Com, umożliwiające bezstresową i szybką komunikację podczas tworzenia widowiska. Nadajniki i odbiorniki indywidualne mogą pracować z różnymi rodzajami zestawów słuchawkowych, a ich możliwości konfiguracyjne pozwalają w prosty sposób dostosować je do aktualnych potrzeb.

Kolejnym punktem programu był, wszystkim dobrze znany, system bezprzewodowy Shure Axient Digital, często określany jako "system następnej generacji", który wydaje się być w stanie ostatecznie rozwiązać problem mikrofonu "na kablu". System ten bowiem w pełni przenosi zakres częstotliwości od 20Hz do 20kHz przy nierównomierności na poziomie zaledwie 1dB i zniekształceniami rzędu 0,01 THD, osiągając tym samym jakość przekazu kablowego. Jego dynamika przekracza 130dB na wyjściach cyfrowych.

 

[img:2]

[img:5]

 

Ważną informacją dotyczącą systemów Shure Axient Digital jest fakt, że w Polsce będą one pracowały w zakresie 166MHz (zarówno nadajnik, jak i odbiornik). Praca w takim pasmie ostatecznie wyeliminuje problemy związane ze znalezieniem wolnej częstotliwości w dowolnych, nawet najbardziej zatłoczonych środowiskach radiowych.

Zaprezentowano również systemy nagłośnieniowe firmy Meyer Sound, świetnie nadające się do tworzenia bardzo wiarygodnych i przede wszystkim - doskonale brzmiących widowisk teatralnych. Oczywiście nie mogło również zabraknąć, wielokrotnie nagradzanych, cyfrowych konsolet DiGiCo, umożliwiających realizatorom sprawną pracę i łatwą kontrolę nad dużą liczbą kanałów wejściowych i wyjściowych.

 

[img:1]

Paweł Danikiewicz

Dyrektor ds. Marketingu Polsound

 

Nasze spotkanie teatralne nazwaliśmy spektaklem, dlatego że w warunkach teatralnych musieliśmy przygotować coś, co rzeczywiście przypomina spektakl - mieliśmy na scenie prawdziwych aktorów, którzy pracowali w naturalnym dla siebie środowisku. Nasi goście - realizatorzy i osoby odpowiedzialne za aspekty techniczne spektakli teatralnych mieli okazję posłuchać i sprawdzić te systemy w praktycznym środowisku teatralnym. Wydaje mi się, że ten spektakl nam się udał i na pewno to powtórzymy.

Paweł Danikiewicz

 
[img:13]

 

[img:10]

[img:7]

[img:8]

[img:11]

[img:12]

[img:6]

 

Producent

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

Meyer Sound Meyer Sound www.meyersound.com

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Producent

Clear-Com Clear-Com www.clearcom.com

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)

Pozostali dystrybutorzy

JBD S.A. ul. Tuwima 22/26 90-002 Łódź

Producent

Dystrybutor

Polsound sp. z o.o www.polsound.pl
+48 22 2041 100 +48 22 2041 150 (serwis)
Konsbud Audio Sp. z o.o. www.konsbud-audio.pl
+48 (022) 644 30 38

Pozostałe aktualności nagłośnieniowe

The Lion King - Brodwayowy musical nagłośniony przez KV2 Audio

The Lion King - Brodwayowy musical nagłośniony przez KV2 Audio

Po 20 przełomowych latach na Broadwayu THE LION KING kontynuuje swoje panowanie jako jeden z najpopularniejszych musicali scenicznych na świecie. Od...

Adam Hall Group 
na targach Prolight + Sound 2018

Adam Hall Group na targach Prolight + Sound 2018

Adam Hall Group zaprezentuje swą bogatą ofertę na targach Prolight + Sound (10-13 kwietnia) we Frankfurcie nad Menem w hali 3.1, na stoiskach E60-F70....

Promocja na kolumny QSC - System bezprzewodowy Sennheiser gratis

Promocja na kolumny QSC - System bezprzewodowy Sennheiser gratis

Firma Aplauz, oficjalny polski dystrybutor sprzętu QSC, poinformowała o promocji na wybrane produkty tej marki. Przy zakupie określonego zestawu głośników...

NAMM'18: LD Systems CURV 500 TS - mobilny system liniowy

NAMM'18: LD Systems CURV 500 TS - mobilny system liniowy

Po oficjalnej premierze na NAMM Show 2018 Adam Hall Group zapowiada natychmiastową dostępność mobilnego systemu liniowego CURV 500 TS marki LD Systems. Na...

Allen & Heath SQ roadshow wkrótce w Krakowie i Wrocławiu

Allen & Heath SQ roadshow wkrótce w Krakowie i Wrocławiu

Zapraszamy na prezentacje nowych mikserów cyfrowych Allen & Heath z serii SQ, które odbędą się 13 i 14 marca w Krakowie i Wrocławiu. Prezentacje poprowadzą...

NAMM'18: Topp Pro VA42 - Kompaktowy system kolumnowy  [VIDEO]

NAMM'18: Topp Pro VA42 - Kompaktowy system kolumnowy [VIDEO]

Faktem jest, że rynek przenośnych systemów nagłośnieniowych od paru lat nieustannie się zagęszcza. Producenci wciąż proponują nowatorskie rozwiązania, aby...

zobacz więcej
mikrofon