Rozwiązania dla konferencji: Sennheiser TeamConnect | Aplauz Open Days

Rozwiązania dla konferencji: Sennheiser TeamConnect | Aplauz Open Days

28 grudnia 2023, 11:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Z początkiem grudnia firma Aplauz z podwarszawskich Łomianek – a ściślej rzecz biorąc, z Dąbrowy Leśnej – zorganizowała Aplauz Open Days. W zamierzeniu była to impreza mająca przybliżyć zainteresowanym (czyt. potencjalnym klientom) wybrany fragment handlowej oferty firmy w różnych kategoriach produktowych. My trafiliśmy na odbywającą się drugiego dnia prezentację systemu konferencyjnego TeamConnect, którego producentem jest Sennheiser.

Specyfika tego producenta sprawia, że kojarzymy go w dużej mierze z doskonałej jakości systemami bezprzewodowymi i mikrofonami, głównie estradowymi. W Polsce mamy wielu zaprzysięgłych miłośników „Zenków” – jak pieszczotliwie te mikrofony bywają nazywane. Systemy telekonferencyjne natomiast to działka znacząco węższa, bardziej wyspecjalizowana, która szczególną popularnością zaczęła się cieszyć w ostatnich trzech latach, za sprawą pandemicznych obostrzeń i lockdownów. Z jednej strony wymusiły one radykalną zmianę sposobu wykonywania pracy biurowej, z drugiej napędziły rozwój rozwiązań do komunikacji zdalnej, a więc umożliwiających dostosowanie trybu działania przedsiębiorstw do nowych realiów.

 

[img:10]

 

Przy okazji, ku zaskoczeniu wielu pracodawców, okazało się, że taki modus operandi doskonale zdaje egzamin także po wygaszeniu „zarazy”. Poza tym od czasu ich wynalezienia systemy telekonferencyjne rozwiązały szereg problemów natury logistycznej, umożliwiając np. prowadzenie wirtualnych konferencji i spotkań pomiędzy osobami przebywającymi po przeciwnych stronach świata, uwalniając ich od konieczności uciążliwego podróżowania. Ale my nie o tym…

Prezentacje były prowadzone w dwóch turach, porannej i popołudniowej. I jak dobre maniery nakazują  spotkanie otworzył gospodarz, czyli Prezes Zarządu firmy Aplauz, Grzegorz Fotek. 

[img:1]

[img:4] 

Kolejnym mówcą (przepraszam, mówczynią) była Simone Hansen, która w firmie dowodzonej przez Daniela i dr Andreasa Sennheiserów piastuje stanowisko Country Partner Managera dla obszaru EMEA (Europa, Środkowy Wschód, Afryka). Opowiedziała ogólnie o obecnym kształcie, filozofii i obecności marki Sennheiser na świecie.

 

[img:2]

 

Jako się rzekło, głównym bohaterem prezentacji był system TeamConnect. Jego strukturę omówił kolejny prelegent, Ivar Groendendijk, czyli AV, Networking & Education Manager. Nie będę tu przytaczał treści tego wykładu, a ograniczę się jedynie do krótkiego omówienia elementów składowych systemu. Zainteresowani głębszym jego poznaniem bez trudu uzyskają wszelkie informacje u specjalistów zatrudnionych przez firmę Aplauz.

 

[img:3]

 

Spotkania biznesowe i wideokonferencje

W przypadku mniejszych pomieszczeń konferencyjnych, dla mniejszej liczby uczestników, wystarczy zastosować soundbar TC BAR S, współpracujący z głośnikiem/matrycą mikrofonową TC ISP. Ten ostatni umieszcza się po prostu na blacie stołu, a za transmisję głosu osób biorących udział w spotkaniu odpowiada siedem mikrofonów kierunkowych. Dzięki zasięgowi około 3,5 metra TC ISP wystarczy do obsługi 10-osobowych zebrań.

 

[img:6]

 

Jeżeli zaś spotkanie jest większe, wtedy lepiej wybrać matrycowy mikrofon sufitowy TCC M (czyli TeamConnect Ceiling Medium), uzupełniając go też większym soundbarem - TC BAR M. Matryca ta, wyposażona w 15 kapsuł elektretowych, jest przystosowana do obsługi pomieszczeń o powierzchni do 40 metrów kwadratowych.

 

[img:9]

[img:13]

 

A jeśli i to byłoby za mało, warto zainteresować się matrycą mikrofonową o jeszcze większych możliwościach, jaką jest model TCC 2. Dysponuje ona aż 28 kapsułami wszechkierunkowymi, a dzięki zaimplementowaniu – podobnie jak w TCC M – technologii adaptacyjnego kształtowania wiązki, współpracującej z funkcją TrueVoiceLift, jest w stanie śledzić głos osoby przemieszczającej się po sali. Koniecznie trzeba też wspomnieć o tym, iż oba urządzenia sufitowe oprócz wyjścia analogowego mają na pokładzie port Dante. Porty te pozwalają też dostarczać matrycom TCC zasilanie w oparciu o technologię PoE.

 

[img:12]

[img:8]

Soundbary (wideo) konferencyjne 

A teraz dwa słowa o soundbarach. Od razu trzeba powiedzieć, że i one komunikują się z siecią Dante i oba mają zamontowaną na środku kamerę z matrycą 4K, wspartą algorytmami sztucznej inteligencji. W razie potrzeby do soundbarów można podłączyć drugą, zewnętrzną kamerę, wykorzystując port USB. Oba modele zapewniają zgodność z systemami sterowania takich firm jak Barco czy Crestron, a także platformami komunikacyjnymi Zoom, Microsoft Teams, Tencent itd. Obraz z kamer można kadrować, jak i dzielić na „kafelki” ukazujące i śledzące wybranych uczestników wideorozmowy, a pokładowy procesor DSP optymalizuje brzmienie generowanego dźwięku adekwatnie do akustyki pomieszczenia.

 

[img:5]

 

Zainstalowany z tyłu zmyślny uchwyt pozwala na ustawienie soundbaru na blacie, zamocowanie go na ścianie, stelażu VESA bądź ekranie. We wnęce z tyłu urządzenia znajdujemy dwa porty sieciowe Dante, z których jednego można użyć do zasilania PoE, a drugiego do podania tegoż dalej. Model S wyposażony został w cztery mikrofony i dwa głośniki. W modelu M z kolei zawarto ich, odpowiednio, sześć i cztery. Pracą systemu można zarządzać z poziomu dedykowanej aplikacji Sennheiser Control Cockpit.

 

[img:7]

[img:11]

 

I to chyba najważniejsze informacje o prezentowanym podczas Aplauz Open Days systemie konferencyjnym Sennheiser TeamConnect i jego najistotniejszych składnikach. Całość robi bardzo pozytywne wrażenie. Zresztą po takim producencie grzechem by było spodziewać się czegoś innego. Gorąco zachęcamy więc zainteresowanych do kontaktu ze specjalistami z firmy Aplauz, którzy – jak wspomnieliśmy – udzielą wszelkich potrzebnych informacji.

 

[img:14]
 
Zobacz także:
 
 
 
 
 
 
więcej: sennheiser.pl
Nagłośnienie instalacyjne Systemy konferencyjne Mikrofony, pulpity mikrofonowe

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Dlaczego wybraliśmy mikser Yamaha DM7?
Więcej wiadomości