Mikołajkowy poradnik perkusyjny

Mikołajkowy poradnik perkusyjny

1 grudnia 2020, 10:00
autor: Mateusz Wiewióra

Ciekawy prezent to coś, co sprawi każdemu radość w tych ciężkich dla wszystkich czasach. Niestety nie zawsze wiemy, czy nasz pomysł jest do końca odpowiedni. Zapraszamy do zapoznania się z 10 propozycjami ciekawych podarunków, które sprawią radość każdemu fanowi perkusji.

 

1. Big Fat Snare Drum BFSD-12D - Tłumik do werbla

Tłumik do werbla nakładany bezpośrednio na membranę. Jest to wersja z wyciętym środkiem dla zachowania większej ilości naturalnego soundu bębna w rozmiarze 12. Dzięki mniejszemu rozmiarowi niż standardowe werble może on zostać użyty na większej ilości bębnów. Jest to coś, co przyda się każdemu.

Link do sklepu

[img:2]

 

 

2. Miotełki Vic Firth Heritage Brush - Miotełki (HB)

Miotełki perkusyjne są bardzo ciekawym urozmaiceniem zestawu perkusyjnego, który może w bardzo znaczący sposób poszerzyć paletę brzmień.

Link do sklepu

[img:3]

 

3. Meinl Myo-Caj - Cajon do złożenia

Montaż tego cajona jest niezwykle łatwy dzięki dołączonej instrukcji, a samo budowanie daje niezwykłą frajdę. Drewno brzozowe wysokiej jakości zapewnia ciepłe i potężne brzmienie i może być wykończone według własnego gustu np. olejem, lakierem, woskiem lub farbą.

Link do sklepu

[img:4]

  • Materiał: Brzoza
  • Wymiary: 46 x 30 x 30 cm
  • Waga: 4 kg

 

4. Pearl Cowbell ECB-3 Elite Cha-Cha - Stalowy cowbell

Stalowy cowbell o czarnej, szorstkiej powierzchni, zapewniającej suche, krótkie brzmienie. Taki instrument na pewno ucieszy wszystkich lubiących klimaty muzyczne, w których jest wykorzystywane takie instrumentarium.

Link do sklepu

[img:5]

 

5. StagePro Cymbal Bacon - Łańcuszek do talerzy

StagePro CYMBAL BACON to łańcuszek do talerzy typu sizzler pozwalający na uzyskanie piaszczystego, szumiącego brzmienia bez konieczności wiercenia, nitowania lub jakiejkolwiek modyfikacji talerza. Długość około 26 cm.

Link do sklepu

[img:6]

 

6. Stagg MF1621 - Tłumik zewnętrzny do werbla

Tłumik do werbla - okrągły i z możliwością regulacji, w kolorze czarnym. Montaż jest bardzo łatwy i nie sprawi problemów nikomu.

Link do sklepu

[img:7]

 

7. Meinl MCT - Magnetyczne tłumiki do talerzy

Meinl MCT skutecznie wytłumiają i zmieniają brzmienie talerzy, dzięki czemu możemy eksperymentować w kwestii brzmienia. Tłumienie i charakter brzmienia można regulować poprzez zmianę punktu mocowania Meinl MCT na talerzu. Tłumiki składają się z bardzo silnych magnesów, które można umieszczać na całej powierzchni talerza.

Link do sklepu

[img:8]

 

8. TAMA TSB12BE - Pokrowiec na pałki

Pokrowiec na pałki TAMA TSB12BE jest wykonany z grubego materiału i pomieści do 6 kompletów pałek. Wyposażony w wygodną rączkę, uchwyt na kluczyk oraz sznurki do montażu na bębnie. Wymiary: długość 46 cm, szerokość 10 cm, otwarty: szerokość 24 cm.

Link do sklepu

[img:9]

 

9. Meinl Cymbal Care Kit - Zestaw do pielęgnacji

Czyste talerze zawsze są czynnikiem powodującym zadowolenie i uśmiech na twarzy. Zestaw Meinl Cymbal Care Kit pozwoli zadbać o nasze instrumenty i sprawi, że będą dłużej cieszyć oko. Zestaw do czyszczenia talerzy perkusyjnych zawiera:

  • MCP - Płyn do czyszczenia i polerowania talerzy. Przeznaczony wyłącznie do talerzy z wykończeniem brilliat. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia z talerzy oraz przywraca pierwotny błysk. 
  • MCPR - Płyn do konserwacji talerzy perkusyjnych. Płyn chroni blachy oraz pozwala na utrzymanie trwałego, lśniącego połysku. 
  • Bawełniane rękawiczki.

Link do sklepu

[img:10]

 

10. Millenium BDP-S - Pad perkusyjny do ćwiczeń stopy

Pad do ćwiczeń, za pomocą którego możemy trenować grę na bębnie basowym. Realistyczne odbicie i bardzo stabilna konstrukcja. Może być używany ze wszystkimi standardowymi pojedynczymi i podwójnymi stopami.

Link do sklepu

[img:11]

 

Pozostałe poradniki PORADNIK: Nagrywanie perkusji w domu Prędzej czy później każdy nabiera ochoty na nagrywanie siebie za zestawem perkusyjnym. Na początku wystarcza nam telefon, jednak z czasem przychodzi czas na lepsze brzmienie. Sprawdźcie koniecznie jakie urządzenia wybraliśmy w naszym... Czy Miotełek Perkusyjnych używa się tylko w jazzie? Miotełki Perkusyjne od zawsze kojarzone były przede wszystkim z muzyką jazzową. W obecnych czasach z racji ewolucji muzyki oraz szeroko pojętej techniki perkusyjnej - pogląd ten już nie obowiązuje. Ilość modeli miotełek perkusyjnych... Czy warto kupować tanią perkusję? (porady eksperta) Wszystko co tanie, zazwyczaj jest gorsze. Niezbyt drogi instrument jest w wielu przypadkach jedynym wyborem. Jednak czy warto kupić taki sprzęt zamiast dołożyć trochę więcej do lepszego instrumentu?   1. Nowe gotowe zestawy perkusyjne... Obowiązkowa lista rzeczy dla perkusisty Rozpoczęcie nauki gry na perkusji wiąże się, nie tylko z przeznaczeniem pewnej ilości czasu, ale również środków finansowych. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które przydadzą się każdemu początkującemu muzykowi.     1. Pałki perkusyjne... PORADNIK: Pad perkusyjny - jak wybrać najlepszy? Pierwszym etapem przy rozpoczęciu nauki gry na perkusji jest zakup pałek oraz pada perkusyjnego. Początkujący perkusiści bardzo często nie wiedzą co będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem. Poniższy poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości...
PORADNIK: Czy trzeba kupować drogie statywy perkusyjne? Stwierdzenie "droższe = lepsze" bardzo często ma odzwierciedlenie w wielu dziedzinach życia. W kontekście statywów perkusyjnych nie do końca tanie musi być złe, co postaramy udowodnić za chwilę. Sprawdźcie koniecznie co będzie najlepszym...