Mikołajkowy poradnik perkusyjny

Mikołajkowy poradnik perkusyjny

1 grudnia 2020, 10:00
autor: Mateusz Wiewióra

Ciekawy prezent to coś, co sprawi każdemu radość w tych ciężkich dla wszystkich czasach. Niestety nie zawsze wiemy, czy nasz pomysł jest do końca odpowiedni. Zapraszamy do zapoznania się z 10 propozycjami ciekawych podarunków, które sprawią radość każdemu fanowi perkusji.

 

1. Big Fat Snare Drum BFSD-12D - Tłumik do werbla

Tłumik do werbla nakładany bezpośrednio na membranę. Jest to wersja z wyciętym środkiem dla zachowania większej ilości naturalnego soundu bębna w rozmiarze 12. Dzięki mniejszemu rozmiarowi niż standardowe werble może on zostać użyty na większej ilości bębnów. Jest to coś, co przyda się każdemu.

Link do sklepu

[img:2]

 

 

2. Miotełki Vic Firth Heritage Brush - Miotełki (HB)

Miotełki perkusyjne są bardzo ciekawym urozmaiceniem zestawu perkusyjnego, który może w bardzo znaczący sposób poszerzyć paletę brzmień.

Link do sklepu

[img:3]

 

3. Meinl Myo-Caj - Cajon do złożenia

Montaż tego cajona jest niezwykle łatwy dzięki dołączonej instrukcji, a samo budowanie daje niezwykłą frajdę. Drewno brzozowe wysokiej jakości zapewnia ciepłe i potężne brzmienie i może być wykończone według własnego gustu np. olejem, lakierem, woskiem lub farbą.

Link do sklepu

[img:4]

  • Materiał: Brzoza
  • Wymiary: 46 x 30 x 30 cm
  • Waga: 4 kg

 

4. Pearl Cowbell ECB-3 Elite Cha-Cha - Stalowy cowbell

Stalowy cowbell o czarnej, szorstkiej powierzchni, zapewniającej suche, krótkie brzmienie. Taki instrument na pewno ucieszy wszystkich lubiących klimaty muzyczne, w których jest wykorzystywane takie instrumentarium.

Link do sklepu

[img:5]

 

5. StagePro Cymbal Bacon - Łańcuszek do talerzy

StagePro CYMBAL BACON to łańcuszek do talerzy typu sizzler pozwalający na uzyskanie piaszczystego, szumiącego brzmienia bez konieczności wiercenia, nitowania lub jakiejkolwiek modyfikacji talerza. Długość około 26 cm.

Link do sklepu

[img:6]

 

6. Stagg MF1621 - Tłumik zewnętrzny do werbla

Tłumik do werbla - okrągły i z możliwością regulacji, w kolorze czarnym. Montaż jest bardzo łatwy i nie sprawi problemów nikomu.

Link do sklepu

[img:7]

 

7. Meinl MCT - Magnetyczne tłumiki do talerzy

Meinl MCT skutecznie wytłumiają i zmieniają brzmienie talerzy, dzięki czemu możemy eksperymentować w kwestii brzmienia. Tłumienie i charakter brzmienia można regulować poprzez zmianę punktu mocowania Meinl MCT na talerzu. Tłumiki składają się z bardzo silnych magnesów, które można umieszczać na całej powierzchni talerza.

Link do sklepu

[img:8]

 

8. TAMA TSB12BE - Pokrowiec na pałki

Pokrowiec na pałki TAMA TSB12BE jest wykonany z grubego materiału i pomieści do 6 kompletów pałek. Wyposażony w wygodną rączkę, uchwyt na kluczyk oraz sznurki do montażu na bębnie. Wymiary: długość 46 cm, szerokość 10 cm, otwarty: szerokość 24 cm.

Link do sklepu

[img:9]

 

9. Meinl Cymbal Care Kit - Zestaw do pielęgnacji

Czyste talerze zawsze są czynnikiem powodującym zadowolenie i uśmiech na twarzy. Zestaw Meinl Cymbal Care Kit pozwoli zadbać o nasze instrumenty i sprawi, że będą dłużej cieszyć oko. Zestaw do czyszczenia talerzy perkusyjnych zawiera:

  • MCP - Płyn do czyszczenia i polerowania talerzy. Przeznaczony wyłącznie do talerzy z wykończeniem brilliat. Usuwa wszelkie zanieczyszczenia z talerzy oraz przywraca pierwotny błysk. 
  • MCPR - Płyn do konserwacji talerzy perkusyjnych. Płyn chroni blachy oraz pozwala na utrzymanie trwałego, lśniącego połysku. 
  • Bawełniane rękawiczki.

Link do sklepu

[img:10]

 

10. Millenium BDP-S - Pad perkusyjny do ćwiczeń stopy

Pad do ćwiczeń, za pomocą którego możemy trenować grę na bębnie basowym. Realistyczne odbicie i bardzo stabilna konstrukcja. Może być używany ze wszystkimi standardowymi pojedynczymi i podwójnymi stopami.

Link do sklepu

[img:11]

 

Pozostałe poradniki PORADNIK: Złe samopoczucie to zła gra I wreszcie o czymś co również ma wpływ na nasze brzmienie, czyli samopoczucie i “wewnętrzny imperatyw” grającego... Pozornie temat może odległy, ale w istocie mający również spory wpływ na brzmienie. Wyobraź sobie sytuację - może z...
PORADNIK: Co wpływa na brzmienie perkusji? Brzmienie wynika też w dużej mierze z tego czym - i kim - się inspirujemy, czyli jaka muzyka kształtuje nasz muzyczny światopogląd, mówiąc wprost - “co nas najbardziej kręci w graniu”.     Baza inspiracji i fascynacji to temat...
PORADNIK: Dynamika i akcentowanie w perkusji Dynamika ożywia naszą muzykę i raczej nikogo nie dziwi ta informacja, ale żeby móc korzystać z tych dobrodziejstw potrzebne są odpowiednie umiejętności oraz wyczucie, które pozwolą nam czerpać z bogactwa tych ulepszeń. Jedną z bardziej...
PORADNIK: Właściwe brzmienie perkusji Właściwe brzmienie wynika w dużej mierze ze świadomości, wyczucia i odpowiedniej kontroli głośności, która jednak traktuje zbiór instrumentów wchodzących w skład zestawu jako jeden instrument. W praktyce musimy po prostu odpowiednio...
PORADNIK: Technika uderzania Od tego chcę zacząć. Technikę uderzania w instrument (czy używając mniej brutalnego określenia: “sposób wydobycia dźwięku”) warto doskonalić przez całe życie, pracując nad motoryką. Niby żadna w tym filozofia, po prostu uderzamy tak, aby...
Warsztaty perkusyjne Witam w materiale, w którym postaram się nasycić Cię informacjami na temat brzmienia zestawu perkusyjnego. Jest to temat bardzo obszerny, więc zaczniemy od podstaw, czyli od - techniki gry, bo wpływa ona znacząco na brzmienie zestawu....
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz