Kanały perkusyjne na YouTube warte uwagi

Kanały perkusyjne na YouTube warte uwagi

3 listopada 2023, 08:00
autor: Mateusz Wiewióra

Internet otworzył wszystkim masę możliwości w zakresie pozyskiwania wiedzy oraz inspiracji za instrumentem. Oprócz treści, za które trzeba zapłacić, jest dostępna naprawdę duża ilości materiałów bezpłatnych. W związku z tym przygotowaliśmy ranking perkusyjnych kanałów na YouTube wartych uwagi.

 

1. Drumeo

Dla większości osób interesujących się tematyką perkusyjną jest to kanał znany od dłuższego czasu. Oprócz wielu materiałów dotyczących historii perkusji -  znajdziemy także wiele lekcji poruszających szeroką gamę stylów muzycznych. 

 

 

2. Memphis Drum Shop 

Kiedy szukamy dobrze przeprowadzonych testów sprzętu perkusyjnego musimy zdecydowanie zapamiętać ten profil. Chociaż w większości przeważają filmy z udziałem talerzy, to nie zabrakło materiałów dotyczących zestawów perkusyjnych oraz werbli.

 

 

3. Mike Johnston 

Bez wątpienia Mike jest jednym z lepszych edukatorów perkusyjnych udzielających się na platformie YouTube. Na swoim kanale zamieszcza wiele lekcji, które pomogą nam rozwinąć nasze perkusyjne skrzydła. 

 

 

4. Drum Channel 

Tematycznie są to treści podobne do tych zamieszczanych na kanale Drumeo. Doświadczenie prowadzących oraz ciekawi goście to połączenie, które zwyczajnie musi wypalić. 

 

 

5. Rdavidr

Czy zastanawialiście się kiedykolwiek jak wygląda kwadratowy talerz? Lub jak brzmi najtańsza perkusja dostępna w internecie? Kanał zdecydowanie dla tych lubiących wszelkie eksperymenty z perkusją. 

 

 

6. The 80/20 Drummer 

Tematyka poruszana na kanale jest naprawdę zróżnicowana. Zaczynając od wywiadów z muzykami, a kończąc na analizie trendów panujących w perkusyjnym świecie w ostatnim czasie. Bardzo wartościowe materiały.

 

 

7. Oskar Podolski 

Jeden z większych polskich twórców perkusyjnych obecnych w social mediach. Lekcje, drum camy czy vlogi to tylko niektóre z filmów jakie znajdziecie u niego na kanale.

 

 

8. Rob Brown 

Sporo interesujących lekcji oraz filmów sprzętowych. Podobnie jak większość pozycji w zestawieniu profil nastawiony na treści edukacyjne. 

 

 

9. Vic Firth 

VFJames Live to jeden z większych projektów zrealizowanych na YouTube przez markę Vic Firth. Inne treści to nagrania utworów przez artystów VF czy relacje z wizyty w fabryce tego perkusyjnego giganta. 

 

 

10. INFOMUSICFilms

Na liście nie mogło zabraknąć również naszego kanału. Znajdziecie na nim dużo relacji z targów muzycznych czy testów sprzętowych. 

 

 

Pozostałe poradniki Poradnik: Zestawy perkusyjne z bębnem basowym 16 cali Małe zestawy akustyczne stają się coraz bardziej popularne wśród większej liczby muzyków. Dostępny jest naprawdę szeroki wachlarz instrumentów w przeróżnych cenach. Poniżej zamieściliśmy ciekawe dostępne na rynku opcje.   1. Pearl... Poradnik: Rodzaj pałki a brzmienie Obecny świat roztacza przed nami multum możliwości w wielu dziedzinach życia. W sytuacji kiedy jedynym ograniczeniem są pieniądze - powstaje dużo pytań, które wymagają odpowiedzi. Dziś postaramy się wyjaśnić wpływ rodzaju pałek...
Poradnik: Wybieramy cajon do 700 zł Cajon w wielu przypadkach może z powodzeniem zastąpić cały zestaw perkusyjny. Multum opcji na rynku nie pomaga w idealnym wyborze instrumentu. Dziś postaramy się zamieścić najlepsze propozycje zamykające się w kwocie 700 zł.  ...
PORADNIK: Proste piosenki do zagrania na perkusji - Cz.3 Początkujący perkusiści mają często problem ze znalezieniem prostych piosenek do zagrania. Na szczęście z pomocą dla nich stworzyliśmy już z 3 poradnik dotyczący prostych piosenek. Zapraszamy do lektury!     1. Miley Cyrus - Flowers...
Ochrona słuchu, czyli jakie rozwiązanie wybrać? Zdrowie ma się tylko jedno - to powiedzenie, które jest znane każdemu. W kwestii słuchu sprawa przedstawia się podobnie, więc warto zadbać o jego ochronę zanim będzie za późno. Poniżej przedstawiamy kilka metod, jak odpowiednio zająć się... PORADNIK: Nagrywanie perkusji w domu Prędzej czy później każdy nabiera ochoty na nagrywanie siebie za zestawem perkusyjnym. Na początku wystarcza nam telefon, jednak z czasem przychodzi czas na lepsze brzmienie. Sprawdźcie koniecznie jakie urządzenia wybraliśmy w naszym...