PORADNIK: Jaka perkusja elektroniczna na początek?

PORADNIK: Jaka perkusja elektroniczna na początek?

24 czerwca 2021, 12:00
autor: Mateusz Wiewióra

Perkusja elektroniczna jest często jednym możliwym rozwiązaniem, ze względu na warunki mieszkaniowe. Rynek oferuje naprawdę dużo modeli, co może przysporzyć o ból głowy niedoświadczonych kupujących. Postaramy się w poniższym artykule ułatwić ten wybór.

 

1. Alesis Surge Mesh Kit

Alesis SURGE to najnowszy model tego producenta. W całości  wyposażony jest w naciągi siateczkowe i masywną metalową ramę. Siateczkowe pady na wszystkich bębnach zapewniają niesamowitą ciszę podczas ćwiczeń w porównaniu do padów gumowych. Przy naciągach siateczkowych możliwe jest ćwiczenia nawet w bloku, gdyż wibracje nie są przenoszone przez elementy konstrukcyjne budynku a niemal całkowicie pochłaniane są przez siateczki. 

Moduł Surge jest wyposażony w 40 klasycznych i nowoczesnych zestawów gotowych do gry. Łatwo dopasuj każdy istniejący zestaw lub stwórz własny, używając 385 wysokiej jakości próbek bębnów, talerzy i dźwięków perkusyjnych zawartych w module Surge. Wbudowane funkcje nauki, sześćdziesiąt ścieżek dźwiękowych i wbudowany metronom pozwalają na doskonalenie umiejętności. Dostępny jest nawet zaawansowany sekwencer i rejestrator wydajności, który rozszerza możliwości tworzenia muzyki. 

 

[img:2]

 

 

2. Behringer XD8USB

Kompletna i gotowa do gry - perkusja elektroniczna - obsługiwana przez moduł posiadający 123 brzmienia oraz 15 pre-konfigurowanych zestawów perkusyjnych - w tym 5 - modyfikowanych przez użytkownika. Model posiada także interface USB. Marka Behringer - jest utożsamiana z możliwie wysoką jakością produktu oraz renomowaną opinią i dobrym serwisem. Modele perkusji elektronicznych od Behringer to produkty dedykowane dla klientów, które poszukują urządzenia dobrej jakości w możliwie niewygórowanej cenie. 

 

[img:3]

Specyfikacja techniczna:

 
 • 123 brzmienia
 • 10 ustawień pre-konfigurowanych zestawów
 • 5 ustawień własnych zestawów
 • Interface USB - umożliwiający połączenie z programami E-Drum

 

 

3. Roland TD1K

Podstawowy model w bogatej ofercie najbardziej cenionego producenta perkusji elektronicznych jakim jest bez wątpienia marka RolandRoland TD-1K to model najprzystępniejszy dla naszego portfela i znakomity pomysł na pierwszy zestaw perkusyjny dla chcących zweryfikować swoją pasję, lub rodziców poszukujących zestawu ćwiczeniowego dla swoich latorośli.

Niewielkie rozmiary pozwolą umieścić zestaw nawet w niewielkich mieszkaniach, bez konieczności pozbywania się łóżka czy szafy. Przemyślana konstrukcja padów, oraz kontrolerów stopy i hihatu pozwoli ćwiczyć bez nadmiernego hałasu. Możemy więc rozwijać swoją pasję bez narażanie się na nienawistne spojrzenia sąsiadów z bloku. Wbudowany metronom, oraz funkcje treningowe, wraz z podkładami do których można ćwiczyć równą grę sprawiają że TD-1K jest również świetnym narzędziem dla nauczycieli szeroko pojętego bębniarstwa. 

 

[img:4]

 

4. Black Hawk HXDIII 

Zestaw HXD III oferuje najlepsze technologie w przystępnej cenie. Jest idealny dla początkujących jak i zaawansowanych perkusistów.  Pozwala na swobodną grę pełną dynamiki i reakcji maksymalnie zbliżoną do zestawu akustycznego. Moduł HXD III symuluje 30 zestawów perkusyjnych w różnych stylach muzycznych a każdy z nich można w swobodny sposób edytować oraz budować własne zestawy w oparciu o ponad 380 próbek brzmień.

Pady tomów wykonane są w technologii cichych naciągów siatkowych. Będziesz mógł ćwiczyć swobodnie w domu wraz z muzyką Twoich ulubionych artystów podłączając swój telefon do modułu HXD III a złącze USB (PC)  pozwoli na korzystanie z brzmień zawartych w profesjonalnych programach perkusyjnych. Zestaw Black Hawk HXD III zawsze tam gdzie Ty ! Wakacje, praca, sala prób i dom to nie problem ponieważ rama i podzespoły zestawu Black Hawk HXD III można w szybkim tempie złożyć bez konieczności demontażu padów, a całość po złożeniu zajmuje niewiele miejsca. 

 

[img:5]

 

5. Yamaha DTX432K

Nowość od firmy Yamaha. Zestaw elektroniczny DTX432, który powstał na bazie wieloletniego doświadczenia firmy w produkcji perkusji elektronicznych. Umożliwia konfigurację własnego zestawu, korzystając z najwyższej jakości próbek. Dowolne możliwości ustawienia padów werbla, tomów i talerzy dają duży komfort gry (także w przypadku dzieci). Natomiast tłumienie talerzy, czy rim-shoty zbliżają do możliwości zestawów akustycznych. Niewątpliwym atutem jest niska waga oraz nadzwyczaj błyskawiczny montaż i demontaż zestawu, co ułatwia transport i jego użyteczność w każdych warunkach. Instrument nadaje się do gry w bardzo krótkim czasie. Możesz grać gdzie zechcesz.

 

[img:6]

 

6. CARLSBRO CSD-ROCK50

Carlsbro ROCK 50 Junior to 3-częściowy elektroniczny zestaw perkusji dla dzieci. Rock 50 daje dostęp do 108 głosów (perkusja, sfx) i 10 wstępnie ustawionych zestawów perkusyjnych z możliwością ich edycji i zapisywania oraz 10 utworów demo w takich stylach jak Pop, Rock, Funk, Dance i inne.

 

[img:7]

Funkcje:

 
 • Idealny zestaw treningowy do nauki gry na perkusji
 • Łatwy do ustawienia i do złożenia
 • Kompaktowy i gotowy do gry (słuchawki, stołek i pałki w komplecie )
 • Podłącz dowolny odtwarzacz i graj z ulubionymi wykonawcami
 • Wbudowany metronom pomoże w nauce równego grania
 • Port Midi pozwoli na rozszerzenie brzmień i możliwości nagrań

 

Sprecyfikacja techniczna:

 
 • 10 gotowych zestawów perkusyjnych: KIT01-10
 • 108 głosów (DRUMS, PERCUSSION, SFX)
 • Maksymalna polifonia: 32
 • Sekwencer audio: DEMO SONG 10
 • Nagrywanie w czasie rzeczywistym (bez zapisu)
 • Tempo: 30bpm-280bpm
 • Wyświetlacz: trzy diody LED
 • Połączenia: złącze AUX IN (1/8"), złącze wyjściowe audio (1/4 "L / mono), MIDI OUT
 • Zasilanie: DC 12V wewnętrzne + zewnętrzne
 • Wymiary (dł. x szer. x wys.): 135 x 132.5 x 99.5 cm
 • Waga: 0.35 kg 

 

7. YAMAHA DTX6KX

Yamaha jak zawsze popisała się bezkompromisowością w odniesieniu do nowej odsłony serii DTX. Dźwięki DTX PRO zostały precyzyjnie dostrojone, aby w naturalny sposób odzwierciedlały grę perkusisty i umożliwiały maksymalną ekspresję. Odtworzenie sposobu, w jaki zachowuje się bęben po uderzeniu, jest kluczowym czynnikiem wpływającym na grywalność bębnów elektronicznych.Moduł DTX-PRO wykorzystuje technologie, które Yamaha nabyła przez dziesięciolecia podczas tworzenia wszelkiego rodzaju instrumentów muzycznych.

Najlepsze funkcje praktyczne zawarte w poprzednich modelach DTX można również znaleźć w DTX-PRO. Oprócz programowalnego metronomu, moduł oferuje wszechstronną funkcję rejestratora, 10 funkcji treningowych, które są idealne dla graczy na każdym poziomie, a także 37 piosenek treningowych, które pozwalają na naukę różnych gatunków. Zarówno początkujący, jak i profesjonaliści uznają funkcje treningowe DTX6 za przydatną pomoc w codziennej praktyce.

 

[img:8]

 

8. MEDELI DD401

Dzięki nowej, eleganckiej, składanej konstrukcji, DD401 to idealny zestaw perkusyjny, z którego można korzystać w domu, na lekcjach perkusji czy na koncertach. Ergonomiczna, składana konstrukcja zajmuje mało miejsca i umożliwia łatwe przechowywanie zestawu perkusyjnego w domu, a jego złożenie i zapakowanie zajmuje tylko 30 sekund.

Tryb trenera jest profesjonalnie zaprojektowany, aby zaspokoić potrzeby uczniów na różnych poziomach, z pięcioma różnymi sposobami, aby pomóc uczniom złapać odpowiedni rytm. Gdy uczniowie poczują się komfortowo z rytmem perkusji, mogą grać razem ze swoimi ulubionymi utworami po prostu podłączając do przenośnego urządzenia muzycznego do gniazda Aux In. Zestaw daje również możliwość gry ze słuchawkami lub korzystania z głośnika przez wyjście liniowe. Chociaż DD401 ma niewielkie rozmiary, jego jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie. Dzięki 200 ekspresyjnym głosom pozwala na odtwarzanie dowolnego gatunku muzyki, od hip hopu po jazz.

 

[img:9]

 

Pozostałe poradniki
PORADNIK: Czy trzeba kupować drogie statywy perkusyjne? Stwierdzenie "droższe = lepsze" bardzo często ma odzwierciedlenie w wielu dziedzinach życia. W kontekście statywów perkusyjnych nie do końca tanie musi być złe, co postaramy udowodnić za chwilę. Sprawdźcie koniecznie co będzie najlepszym...
PORADNIK: Złe samopoczucie to zła gra I wreszcie o czymś co również ma wpływ na nasze brzmienie, czyli samopoczucie i “wewnętrzny imperatyw” grającego... Pozornie temat może odległy, ale w istocie mający również spory wpływ na brzmienie. Wyobraź sobie sytuację - może z...
PORADNIK: Co wpływa na brzmienie perkusji? Brzmienie wynika też w dużej mierze z tego czym - i kim - się inspirujemy, czyli jaka muzyka kształtuje nasz muzyczny światopogląd, mówiąc wprost - “co nas najbardziej kręci w graniu”.     Baza inspiracji i fascynacji to temat...
PORADNIK: Dynamika i akcentowanie w perkusji Dynamika ożywia naszą muzykę i raczej nikogo nie dziwi ta informacja, ale żeby móc korzystać z tych dobrodziejstw potrzebne są odpowiednie umiejętności oraz wyczucie, które pozwolą nam czerpać z bogactwa tych ulepszeń. Jedną z bardziej...
PORADNIK: Właściwe brzmienie perkusji Właściwe brzmienie wynika w dużej mierze ze świadomości, wyczucia i odpowiedniej kontroli głośności, która jednak traktuje zbiór instrumentów wchodzących w skład zestawu jako jeden instrument. W praktyce musimy po prostu odpowiednio...
PORADNIK: Technika uderzania Od tego chcę zacząć. Technikę uderzania w instrument (czy używając mniej brutalnego określenia: “sposób wydobycia dźwięku”) warto doskonalić przez całe życie, pracując nad motoryką. Niby żadna w tym filozofia, po prostu uderzamy tak, aby...
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz