Lista rzeczy, które przydadzą się każdemu perkusiście?

Lista rzeczy, które przydadzą się każdemu perkusiście?

28 września 2021, 13:00
autor: Mateusz Wiewióra

Rozpoczęcie nauki gry na perkusji wiąże się, nie tylko z przeznaczeniem pewnej ilości czasu, ale również środków finansowych. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które przydadzą się każdemu początkującemu muzykowi.

 

[img:1]

 

1. Pałki perkusyjne

Pałki są dosyć istotnym elementem naszej nauki. Używanie jednocześnie wielu modeli, może nie pomóc w efektywnym wyczuciu sprzętu co wydłuży cały proces. Nie warto kupować zbyt ciężkich pałek, ponieważ na początku nasze nadgarstki nie są przyzwyczajone do gry i zbyt duża waga może im zaszkodzić. Optymalny na start powinien być model oznaczony symbolem 5A.

 

[img:2]

 

2. Pad Perkusyjny

Bez pałek perkusyjnych ciężko wykonywać ćwiczenia - bez pada jest już to możliwe. Ze względu na niski koszt jego zakupu, jednak warto taki sprzęt nabyć. Ostatnio pojawił się na łamach naszego serwisu artykuł dotyczący tylko padów więc serdecznie zapraszamy do lektury : https://infodrum.pl/poradnik/55637,poradnik-pad-perkusyjny-jak-wybrac-najlepszy.

 

[img:3]

 

3. Metronom

Oczywiście każdy ma możliwość zakupu lub zainstalowania metronomu na swoim komputerze czy smartfonie. Znaczącym problemem jest fakt, że w takich sytuacjach telefon nas potrafi rozpraszać (szczególnie dzieci). Z tego powodu dobrą metodą jest metronom, który osobne urządzenie może wpłynąć na efektywniejszą naukę. Jeśli chodzi o zakres cenowy, jest on niezwykle szeroki. Ceny mogą zacząć się od 50 zł a skończyć na 500. W większości przypadków cena jest zależna od możliwości jakie dany sprzęt oferuje.

 

[img:4]

 

4. Pulpit pod nuty

Niejednokrotnie można zaobserwować sytuację, kiedy uczeń ma wszystko jednak nie ma najważniejszej rzeczy - statywu pod nuty. W związku z takim stanem rzeczy materiały edukacyjne lądują na poszczególnych bębnach, albo leżą na krześle obok. Zakup statywu może naprawdę ułatwić naukę i pozwala się skupić na brzmienie instrumentu i wykonywaniu ćwiczeń.

 

[img:5]

 

5. Ochrona słuchu

To ważny podpunkt, szczególnie w przypadku młodszych adeptów sztuki perkusyjnej. Dzieci mają tendencję do nadmiernie głośnego uderzania w poszczególne bębny i talerze, co może destrukcyjnie wpłynąć na ich słuch. Zastosowanie zatyczek do uszu bardzo pozytywnie wpływa na zdrowie, przynajmniej kiedy ciche granie okazuje się bardzo ciężką sztuką. Wiadomo, że zatyczki do uszu, nie będą spełniały swojej roli przy perkusjach elektronicznych. Tam głośność może zostać zmniejszona poprzez gałkę na module.

 

[img:6]

 

 

Pozostałe poradniki PORADNIK: Nagrywanie perkusji w domu Prędzej czy później każdy nabiera ochoty na nagrywanie siebie za zestawem perkusyjnym. Na początku wystarcza nam telefon, jednak z czasem przychodzi czas na lepsze brzmienie. Sprawdźcie koniecznie jakie urządzenia wybraliśmy w naszym... Czy Miotełek Perkusyjnych używa się tylko w jazzie? Miotełki Perkusyjne od zawsze kojarzone były przede wszystkim z muzyką jazzową. W obecnych czasach z racji ewolucji muzyki oraz szeroko pojętej techniki perkusyjnej - pogląd ten już nie obowiązuje. Ilość modeli miotełek perkusyjnych... Czy warto kupować tanią perkusję? (porady eksperta) Wszystko co tanie, zazwyczaj jest gorsze. Niezbyt drogi instrument jest w wielu przypadkach jedynym wyborem. Jednak czy warto kupić taki sprzęt zamiast dołożyć trochę więcej do lepszego instrumentu?   1. Nowe gotowe zestawy perkusyjne... PORADNIK: Pad perkusyjny - jak wybrać najlepszy? Pierwszym etapem przy rozpoczęciu nauki gry na perkusji jest zakup pałek oraz pada perkusyjnego. Początkujący perkusiści bardzo często nie wiedzą co będzie dla nich najlepszym rozwiązaniem. Poniższy poradnik rozwieje wszelkie wątpliwości...
PORADNIK: Czy trzeba kupować drogie statywy perkusyjne? Stwierdzenie "droższe = lepsze" bardzo często ma odzwierciedlenie w wielu dziedzinach życia. W kontekście statywów perkusyjnych nie do końca tanie musi być złe, co postaramy udowodnić za chwilę. Sprawdźcie koniecznie co będzie najlepszym...
PORADNIK: Jaka perkusja elektroniczna na początek? Perkusja elektroniczna jest często jednym możliwym rozwiązaniem, ze względu na warunki mieszkaniowe. Rynek oferuje naprawdę dużo modeli, co może przysporzyć o ból głowy niedoświadczonych kupujących. Postaramy się w poniższym artykule...