PORADNIK: Nagrywanie perkusji w domu

PORADNIK: Nagrywanie perkusji w domu

29 czerwca 2022, 08:00
autor: Mateusz Wiewióra

Prędzej czy później każdy nabiera ochoty na nagrywanie siebie za zestawem perkusyjnym. Na początku wystarcza nam telefon, jednak z czasem przychodzi czas na lepsze brzmienie. Sprawdźcie koniecznie jakie urządzenia wybraliśmy w naszym zestawieniu.

 

[img:1]

 

1. Telefon komórkowy

Z racji dostępności tego rodzaju rozwiązania - to najbardziej przystępna forma. Tak naprawdę największą jej wadą jest sfera audio. Niektóre mikrofony nie potrafią w odpowiedni sposób zebrać dźwięku, przez co pojawiają się przestery. Oczywiście jest na to metoda, jednak niektórym może sprawić duże problemy. Trzeba zwyczajnie w świecie zagrać ciszej :).

 

[img:2]

 

2. Rejestrator audio

Ten sposób wymaga trochę większych nakładów finansowych, a rozpiętość cenowa jest naprawdę spora. Ceny najtańszych urządzeń zaczynają się od 400 zł, kończą na kilku tysiącach. Rejestrator pomaga nam w zapewnieniu sobie już naprawdę solidnej dawki dobrego dźwięku. Warto wspomnieć, że istnieją sposoby na bezpośrednie podłączenie rejestratora audio do naszego smartfona. Dzięki temu możemy zaoszczędzić sporo czasu na montażu nagrań.

 

 [img:3]
 

3. Mikser i Mikrofony

Ta metoda wymaga od nas zdecydowanie większego zaangażowania. Perkusja jest o tyle specyficznym instrumentem, że wymusza posiadanie zdecydowanie większej ilości wejść w mikserze. Gotowy zestaw mikrofonów można już nabyć za około 500 zł. W kwestii miksera jest inaczej, bo cena zależna jest od ilości dostępnych wejść. Oczywiście oprócz ww. rzeczy będziemy potrzebować programu do rejestracji nagranych ścieżek. Istnieje możliwość pobrania darmowego oprogramowania, dzięki czemu nie potrzebujemy dodatkowych środków w budżecie.

 

[img:4]

 

Co najlepiej wybrać?

Proponujemy zacząć od rejestratora w połączeniu z telefonem. Bardzo często zapał gaśnie w nas w podobnym tempie, co zrodził się pomysł, więc nie warto od razu ponosić dużych kosztów. Kiedy chcemy coś nagrać, nie wydając od razu środków na zakup mikrofonów i miksera, możemy udać się do profesjonalnego studia.

 

[img:5]

 

Pozostałe poradniki
PORADNIK: Wybieramy cajon do 700 zł Cajon w wielu przypadkach może z powodzeniem zastąpić cały zestaw perkusyjny. Multum opcji na rynku nie pomaga w idealnym wyborze instrumentu. Dziś postaramy się zamieścić najlepsze propozycje zamykające się w kwocie 700 zł.  ...
PORADNIK: Proste piosenki do zagrania na perkusji - Cz.3 Początkujący perkusiści mają często problem ze znalezieniem prostych piosenek do zagrania. Na szczęście z pomocą dla nich stworzyliśmy już z 3 poradnik dotyczący prostych piosenek. Zapraszamy do lektury!     1. Miley Cyrus - Flowers...
Ochrona słuchu, czyli jakie rozwiązanie wybrać? Zdrowie ma się tylko jedno - to powiedzenie, które jest znane każdemu. W kwestii słuchu sprawa przedstawia się podobnie, więc warto zadbać o jego ochronę zanim będzie za późno. Poniżej przedstawiamy kilka metod, jak odpowiednio zająć się... Czy Miotełek Perkusyjnych używa się tylko w jazzie? Miotełki Perkusyjne od zawsze kojarzone były przede wszystkim z muzyką jazzową. W obecnych czasach z racji ewolucji muzyki oraz szeroko pojętej techniki perkusyjnej - pogląd ten już nie obowiązuje. Ilość modeli miotełek perkusyjnych... Czy warto kupować tanią perkusję? (porady eksperta) Wszystko co tanie, zazwyczaj jest gorsze. Niezbyt drogi instrument jest w wielu przypadkach jedynym wyborem. Jednak czy warto kupić taki sprzęt zamiast dołożyć trochę więcej do lepszego instrumentu?   1. Nowe gotowe zestawy perkusyjne... Obowiązkowa lista rzeczy dla perkusisty Rozpoczęcie nauki gry na perkusji wiąże się, nie tylko z przeznaczeniem pewnej ilości czasu, ale również środków finansowych. Przygotowaliśmy listę rzeczy, które przydadzą się każdemu początkującemu muzykowi.     1. Pałki perkusyjne...