Presonus FireStudio Mobile

Presonus FireStudio Mobile

27 lutego 2010, 00:00
Producent: PreSonus
Dystrybucja: Audiostacja

Presonus FireStudio Mobile to interfejs audio zbudowany na układzie nowej generacji [Dice II] zwiększającym znacznie wydajność urządzenia w zakresie przesyłania danych za pomocą FireWire, praca z materiałem audio o parametrach 24-bity/96kHz nie stanowi już żadnego problemu. Jego solidna obudowa oraz niewielkie rozmiary sprawiają, że można go użyć "w terenie" a w połączeniu z laptopem staje się podstawowym elementem mobilnego systemu nagraniowego. FireStudio Mobile może pobierać zasilanie bezpośrednio z laptopa również przy zastosowaniu mikrofonów wymagających zasilania Phantom 48V.

[img:1]

Przedwzmacniacze XMAX

Dobrej klasy przedwzmacniacze mikrofonowe są kluczowym czynnikiem wpływającym na jakość nagrania. Często w mobilnych konstrukcjach oferowanych przez innych producentów montowane są niskiej klasy przedwzmacniacze mikrofonowe. W przeciwieństwie do takich rozwiązań Presonus wyposażył FireStudio Mobile w specjalnie zaprojektowane, wysokonapięciowe, dyskretne przedwzmacniacze mikrofonowe pracujące w klasie A. Ich rolą jest podbicie sygnału płynącego z mikrofonów do poziomu liniowego, który następnie będzie mógł być przekształcony z postaci analogowej na cyfrową. Sygnał podbijany jest ponad 400-krotnie w stosunku do sygnału wyjściowego, tak więc jest to jeden z najistotniejszych elementów toru nagraniowego - musi więc być najwyższej jakości!

Pełne zasilanie Phantom 48V

Gdy podamy na mikrofon zasilanie mniejsze niż standardowe 48V, mikrofon [nawet najlepszej klasy] nie będzie w stanie dostarczyć z powrotem do przedwzmacniacza odpowiednio dobrze jakościowo wzmocnionego sygnału. Tak nagrany sygnał będzie pozbawiony barw i szczegółów i nie pomoże żadna korekcja, kompresja itp. Przedwzmacniacze Presonusa pracują zawsze z napięciem 48V!

Oprogramowanie Presonus Studio One Artist

Do opisywanego interfejsu producent dołącza w pełni funkcjonalne oprogramowanie rejestrujące. Jest to nowa pozycja wśród światowej klasy sekwencerów audio-midi. Wyposażony w pakiet wtyczek, instrumentów i sampli [Toontrack, Native Instruments] jest kompletnym narzędziem do produkcji muzyki. Presonus Studio One Artist to: przejrzysty interfejs audio, nielimitowana ilość: śladów audio, insertów, instrumentów wirtualnych [w tym sampler], kanałów efektowych, zaawansowany, działający w czasie rzeczywistym "time-stretching", pakiet: efektów, equalizerów, przedwzmacniaczy gitarowych, instrumentów wirtualnych, 1.4 GB sampli

[img:2]


Cechy charakterystyczne

 • mobilny interfejs "Plug and Play" oferujący najwyższej jakości przetwarzanie AD/DA,
 • 10 wejść, 6 wyjść 24-bity / 44.1, 48, 88.2, 96 kHz
 • 2 przedwzmacniacze mikrofonowe klasy XMAX z zasilaniem Phantom 48V
 • magistrala FireWire 400 [IEEE 1394]
 • urządzenie działa w oparciu o ultraszybki układ "DICE II Chipset"
 • wejście / wyjście cyfrowe SPDIF oraz interfejs MIDI [na specjalnym kablu typu "break-out"]
 • możliwość pracy na niskich latencjach, szybkie 32 oraz 64-bitowe sterowniki, PC oraz MAC
 • wyjście słuchawkowe z niezależną regulacją głośności
 • możliwość zasilania bezpośrednio z szyny FireWire lub za pomocą dołączonego zasilacza
 • technologia minimalizująca "jitter" [zniekształcenia cyfrowe] - JetPLL
 • solidna, wytrzymała obudowa urządzenia
 • możliwość podłączenia urządzenia w łańcuchu z innymi produktami PreSonus'a
 • pełna wersja oprogramowania PreSonus Studio One Artist do wielośladowej rejestracji audio-midi z bogatym pakietem wtyczek i instrumentów programowych oraz sampli 

[img:3]

[img:4]

 

Interfejsy audio USB

Gdzie kupić?

PreSonus PreSonus www.presonus.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > PreSonus rozwiń listę sklepów

Studio

Sennheiser ACCENTUM Plus Wireless już w sklepach
Więcej wiadomości