Pro Connect V2 - aplikacja JBL do sterowania nagłośnieniem mobilnym

Pro Connect V2 - aplikacja JBL do sterowania nagłośnieniem mobilnym

29 marca 2024, 12:00
autor: Marek Korbecki
Producent: JBL
Dystrybucja: ESS Audio

Większość – a może nawet wszyscy – producentów przenośnych systemów nagłośnieniowych oferują nabywcom swoich produktów dedykowane aplikacje do zdalnego zarządzania nimi. Podobnie jest z JBL-em. Udostępniona została właśnie nowa wersja V2 apki JBL Pro Connect.

Póki co, w bazie obsługiwanych systemów figurują modele PRX ONE, EON ONE MK2, EON700, PRX900 oraz EON ONE Compact, ale z czasem dodawana będzie obsługa kolejnych. Aplikacja dostępna jest w wersjach dla Androida iOS-a i można ją odpalić zarówno na smartfonie, jak i tablecie, zaś ona sama ma pozostawać bezpłatna do końca świata i jeden dzień dłużej.

 

[img:1]

 

JBL Pro Connect znacząco upraszcza zarządzanie wymienionymi wyżej systemami PA i jest wszystkim, czego trzeba, aby uzyskać pełną efektywność ich działania. Za pomocą aplikacji możemy ustawić głośność, wprowadzić korekcję, włączyć pogłos i inne efekty Lexicona, a także poddać sygnał obróbce dynamicznej przy użyciu procesorów dbx Digital Drive Rack.

 

[img:2]

 

Do tego możliwe jest określenie sposobu wyciszania dźwięku, zaś użytkownik może przy tym posiłkować się pokładowymi presetami wszystkich tych ustawień, a także konfigurować własne i zapisywać je w pamięci oprogramowania. Tryb Demo pozwala to zrobić nawet bez dostępu do rzeczywistego zestawu głośnikowego. Opcja łączenia zestawów nagłośnieniowych w grupy w istotny sposób usprawnia pracę w przypadku bardziej rozbudowanych setupów.

 

[img:3]

 

Interfejs „sinozęby”, czyli Bluetooth 5.0, umożliwia objęcie kontrolą nawet dziesięciu zestawów nagłośnieniowych i sterować ich pracą z dowolnego miejsca, o ile tylko pozostają one w zasięgu urządzenia mobilnego.

Aplikacja jest dostępna do pobrania z witryny internetowej JBL, jak również ze sklepów Google Play i App Store.

 

więcej: jblpro.com
Zestawy przenośne (PA) Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 21 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > JBL rozwiń listę sklepów

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości