Akademia TRIASU 2010

Akademia TRIASU 2010

19 marca 2010, 10:16
VI edycja Akademii TRIASU odbyła się w dniach 4-5 marca w MCC Mazurkas w Ożarowie Mazowieckim. 

[img:1]

W trakcie dwóch dni Akademii mieliśmy zaszczyt gościć prawie 300 osób! Jak co roku znaleźli się wśród nich nasi Klienci, wieloletni Partnerzy oraz oczywiście nasi serdeczni Przyjaciele. Zgodnie z tradycją, pierwszy dzień Akademii TRIASU poświęcony był stałym instalacjom audiowizualnym oraz integracji systemów teletechnicznych i niskoprądowych, natomiast drugi zarezerwowany został na prezentację rozwiązań z dziedziny światła i multimediów na potrzeby branży eventowej.

Każdy dzień Akademii podzielony był na dwie części. Część pierwsza, oficjalna była poświęcona wykładom oraz prezentacjom technologicznym. Część druga natomiast, nieoficjalna, to czas poświęcony na wymianę pomysłów, dyskusje branżowe, a także okazja do praktycznej prezentacji możliwości naszego sprzętu oraz ekip technicznych. Dla uzyskania niezwykłej scenerii wydarzenia, wykorzystaliśmy cała gamę różnorodnego sprzętu. Wśród multimediów znalazły się m.in. panoramiczne (w tym czarne) ekrany wielkoformatowe Stumpfl, które wraz z grupą projektorów HD marki Christie (od 6.5000 Ansi do najsilniejszych w Polsce 30.000 Ansi lumenów) zapewniły wysoką jakość realizowanych projekcji.

Dodatkowo wykorzystaliśmy ekran diodowy Barco Ilite6 XP o rozdzielczości 6mm, wewnętrzny ekran diodowy MLI10 o rozdzielczości 10mm oraz plazmy bezszwowe ORION. Całość sterowana była za pomocą supernowoczesnego systemu Vista Spyder X20 - najnowszy produkt firmy Christie - którym zarządzał Łukasz „Melina” Meliński. W projekcie oświetlenia zastosowaliśmy głowy ruchome Alpha Beam, Mac 250 Wash, Show Gun, X Spot oraz nasz najnowszy nabytek - ledowe głowy ruchome w białych obudowach LED Wash Mini. Za realizację oświetleniową odpowiadał nikt inny, jak Michał „Kurczak” Mazurkiewicz. Poza główną salą, urządziliśmy Showroom, w którym to Partnerzy TRIASU prezentowali swoje produkty. Oficjalną polską premierę miały innowacyjne MicroTiles firmy Christie – nowa platforma emisji obrazu, łącząca zalety technologii LED i DLP. MicroTiles to nowej klasy bezszwowe ściany, zapewniające emisję multimedialnych treści o bardzo wysokiej rozdzielczości, dużej żywotności i z bardzo dobrym odwzorowaniem kolorów, również w nietypowych kształtach i aranżacjach, np. wewnętrzach budynków, w studiach telewizyjnych, czy w rozwiązaniach typu out-of-home advertising.

[img:2]

Firma NEC zaprezentowała m.in. szeroką gamę profesjonalnych płaskich wyświetlaczy, w tym m.in. nowoczesną bezszwową ścianę z monitorów LCD 46” oraz projektory multimedialne z możliwością ich automatycznego zestawiania („stackowania”). Firma Extron przedstawiła najnowszy system sterowania Touch Link, wykorzystywany do obsługi multimediów i oświetlenia w salach konferencyjno-szkoleniowych oraz urządzenie Annotator, które pozwala na pracę z wyświetlanym na żywo obrazem (zaznaczanie, podkreślanie, rysowanie). Urządzenie to jest niezwykle przydatne podczas sportowych transmisji na żywo w celu dokonania szybkich analiz. Philips zadbał o oświetlenie przedniej fasady budynku MCC Mazurkas, stosując oprawę oświetleniową ColorReach Powercore oraz o niezwykły wystrój showroomu pierwszego dnia Akademii, wykorzystując oświetlenie ledowe LEDline2 RGB. Firma DRAPER pokazała próbkę nowoczesnej serii przenośnych ekranów projekcyjnych StageScreen, charakteryzujących się innowacyjnym podejściem do tworzenia ram i mocowań powierzchni projekcyjnych.

W showroomie można było także zaczerpnąć porad w sprawie ubezpieczeń eventów, których udzielali przedstawiciele firmy MENTOR. Ciekawostką był też Greenbox i możliwość „kluczowania” na żywo własnej postaci, z wykorzystaniem wcześniej przygotowanych teł! Efekt końcowy prezentowany był na 103” plazmie marki Panasonic. Wszystkie ww. rozwiązania technologiczne można znaleźć w ofercie firmy TRIAS – zapraszamy do ich wykorzystania podczas realizacji stałych instalacji audiowizualnych oraz wydarzeń eventowych.

[img:3]
[img:4]
[img:5]
[img:6]

Gwoździem programu obu dni Akademii był kilkuminutowy show z zastosowaniem światła i multimediów. Zaprezentowaliśmy w praktyce technologię mappingu 3D – przeprowadzoną na specjalnie przygotowanym logo TRIASU, umiejscowionym w centralnym punkcie sceny. Doskonały podkład muzyczny i gra na bębnach w wykonaniu Zespołu Ritmodelia, świetnie dopełniły całości wydarzenia. Dodatkową atrakcją dla gości pierwszego dnia Akademii był występ znanej polskiej artystki – Lidii Kopani, natomiast całością oprawy muzycznej na bankiecie zajął się sam Marek Sierocki.
więcej: www.trias.pl
Still Corners w Warszawie i Krakowie