NOWY SYSTEM RCF NA LOTNISKU WE FLORENCJI

NOWY SYSTEM RCF NA LOTNISKU WE FLORENCJI

23 stycznia 2012, 14:01
Producent: RCF

[img:1]

Kilka lat temu, budynek terminalu portu lotniczego im. Amerigo Vespucciego wyposażony został w system nagłośnienia firmy RCF. Od czasu, kiedy to nastąpiło, pojawiły się nowe regulacje dotyczące bezpieczeństwa i zasad ewakuacji, połączone z rozwojem technologii. Oznaczało to dla RCF, ponownie wybranemu dostawcy sprzętu, konieczność zapewnienia jeszcze doskonalszego sprzętu, aby wypełnić postanowienia nowych przepisów.

Prace rozpoczęły się w połowie sierpnia 2011 roku, pod nadzorem menadżera projektu firmy RCF, Aristodemo Preda, a cały system był gotowy do użytku już w połowie grudnia.
W etapie składania oferty przeprowadzono wiele różnych symulacji akustycznych, potrzebnych do określenia wydajności systemu i jego niezbędnej zgodności. System musi spełniać zarówno wymagania zrozumiałości mowy (informacje publiczne), jakości muzyki w tle, informacji o lotach w formie automatycznych zapowiedzi, jak i te dotyczące standardów bezpieczeństwa w kwestii nagłych wypadków/ewakuacji.

[img:3]

Dzięki EASE 4.3, które jest w stanie przeprowadzić modelowanie 3D, możliwe było dokładne odtworzenie architektury głównych pomieszczeń na komputerze i wyznaczenie „akustycznych odcisków palców”, czyli tego, jak w danym pomieszczeniu głośniki przenoszą dźwięk, symulując ich zachowanie i ostateczny efekt z ogromną precyzją. W ten sposób ciśnienie akustyczne i zrozumialność (STI) mogą zostać zmierzone, a zgodność z parametrami norm wypełniona.

Struktura podzielona została na 14 odrębnych stref audio, do których dostarczyć można ogłoszenia zarówno „na żywo” i uprzednio nagrane (w tym informacje w sytuacjach zagrożeń), a także muzykę. Każda strefa obsługiwana jest przez dwie lub trzy linie głośników, podpięte pod tę samą liczbę wzmacniaczy w celu jak najlepszej zrozumialności. Dzięki odpowiedniemu rozmieszczeniu głośników, takie rozwiązanie zapewnia stałą i nieprzerwaną możliwość nadawania komunikatów nawet w przypadku awarii jednej z linii.
Przy użyciu systemu RCF zapewniono budynkowi zupełnie nowy system przesyłowy, wymieniając istniejące przewody, co zapewni możliwość rozszerzenia cyfrowej sieci o budynek nowopowstającego terminalu.

[img:2:R]Zarządzaniem strukturą zajmuje się RCF DXT5000, cyfrowy system zgodny z EN 60849. Pozwala to przypisać każdemu elementowi swój własny adres fizyczny celem zupełnej kontroli i obsługi muzyki tła, wywołań, czy celów ewakuacyjnych i w nagłych wypadkach.

Monitorowanie urzadzeń i ich samoistna kontrola mogą być wykonywane przez MU5100, centralną jednostke sterującą, z wejściami i wyjściami audio, bazą ogłoszeń oraz weryfikacją obwodów głośnikowych i cyfrowych połączeń w czasie rzeczywistym. System jest w pełni konfigurowalny zarówno z palnelu MU5100 jak i z interfejsu zainstalowanego na komputerze PC.

Poza podłączeniem do systemu wykrywania ognia za pomocą programowalnych bramek logicznych, system RCF sprzężony jest z automatycznym systemem transmicji dźwięków cyfrowych oraz szeregowym portem dla aktywacji i przesyłu informacji między wszystkimi strefami. Zastosowanie rozwiązań RCF pozwoliło nie tylko dostosować system do wymogów legislacyjnych, leżących w interesie kwestii bezpieczeństwa i elastyczności obsługi, ale jednocześnie rozszerzyć sieć tak, by móc sprostać powiększaniu się lotniska.

[img:4]

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ARCADE AUDIO Sp. z o.o.

adres:
ul. Galicyjska 2 32-091 Michałowice k/Krakowa

Sklepy muzyczne > RCF rozwiń listę sklepów

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości