X Festiwal Szkół Muzycznych CASIO. Już za tydzień!

X Festiwal Szkół Muzycznych CASIO. Już za tydzień!

24 maja 2012, 13:12
Producent: CASIO

 [img:3]

Dnia 2-go czerwca, odbędzie się jubileuszowy X Festiwal Szkół Muzycznych Casio w Korytnicy (woj. świętokrzyskie).

Po raz kolejny miejscem spotkania młodych keyboardzistów oraz ich opiekunów będzie ośrodek „Cztery Wiatry” nad zalewem Chańcza. Od samego początku Festiwal SMC ma na celu promocję młodych talentów, którzy na co dzień rozwijają swoją muzyczną pasję do muzyki i instrumentów klawiszowych. Jest to też z pewnością okazja do świetnej zabawy, wymiany doświadczeń i zmierzenia się z ogólnopolską publicznością. Przewodniczącym tegorocznego jury będzie Artur Grudziński – ceniony muzyk, kompozytor i aranżer.

Każdego roku Festiwal Szkół Muzycznych Casio gromadzi około setki uczestników. Poziom imprezy, z każdą edycją wzrasta, co cieszy organizatorów i jest najlepszym motywatorem do tego, aby podjąć się trudu jego organizacji. W tym roku, przy okazji Festiwalu, wszyscy jego uczestnicy będą mogli obejrzeć najnowsze instrumenty Casio, na specjalnie ku temu zorganizowanej wystawie. Oczywiście wszystko po to, by jeszcze bardziej rozpalić zainteresowanie muzyką w jej młodych wielbicielach i popularyzować szkoły muzyczne.

Szkoły Muzyczne Casio rozmieszczone są na terenie całej Polski i mają być alternatywą dla państwowych szkół muzycznych. W minionym roku szkolnym 2010/2011, placówki SMC zostały wielokrotnie nagrodzone przez byłą Minister MEN, Panią Katarzynę Hall, tytułem Miejsc Odkrywania Talentów, w ramach ministerialnego programu, jakim był „Rok Odkrywania Talentów”.

[img:1]

 [img:2]

Projekt Szkół Muzycznych CASIO powstał wiele lat temu w Japonii. Na grunt europejski wprowadziła go firma Zibi S.A., związana z koncernem CASIO od 1991r. Ideą tych szkół jest nauka gry na instrumentach klawiszowych w oparciu o keyboardy i pianina CASIO. W Polsce pierwsze szkoły CASIO powstały w 1996 roku i do dnia dzisiejszego wciąż powstają nowe. Firma Zibi S.A., która odpowiada m.in. za dystrybucję instrumentów muzycznych CASIO w Polsce zajmuje się również organizacją wszystkich placówek w naszym kraju.

Mamy nadzieję, że i tym razem organizatorzy zapewnią uczestnikom dobrą atmosferę oraz szansę na wymianę doświadczeń oraz muzyczne inspiracje w ich dalszej twórczości.

A tak wyglądał festiwal w roku 2004:

 

 

Więcej informacji na www.szkolacasio.pl

Keyboardy Organy Stage piano Pianina cyfrowe Fortepiany cyfrowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Grupa Zibi S.A.

adres:
ul. Wirażowa 119 02-145 Warszawa

Sklepy muzyczne > CASIO rozwiń listę sklepów

Arturia Brute Noir Edition - Syntezatory w mrocznej wersji!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz