EVENT Studio Precision Active

EVENT Studio Precision Active

5 lipca 2007, 14:47
Producent: event1

Słuchając po raz pierwszy parę monitorów z serii Studio Precision, wszyscy z prawdziwym zdumieniem odkrywają bardzo wysoką klasę tych bi-aktywnych monitorów studyjnych, biorąc pod uwagę cenę zestawu. Nowa, ekskluzywna seria EVENTów charakteryzuje się głębokim dźwiękiem, o wiele szerszą przestrzenią oraz głębokim i czytelnym basem - rzadko spotykanym w większości konkurencyjnych odsłuchów bliskiego pola. Mówiąc krótko, podczas testów odsłuchowych, przewyższają one oczekiwania większości profesjonalistów pracujących z dźwiękiem.

Event Studio Precision to aktywne monitory bliskiego pola, których amerykańskie brzmienie i ekskluzywny wygląd są doskonalsze od wszystkiego, co dotychczas oferowano w tym segmencie rynku. EVENT od dawna specjalizuje się w projektowaniu profesjonalnych monitorów studyjnych i zdobył już czołowe miejsce w branży muzycznej, dzięki zestawom 20/20 bas, Project Studio oraz nowej serii specjalnie strojonych monitorów aktywnych Tuned Reference. Ale firma nadal ambitnie podąża do przodu, tworząc zupełnie nowy i przełomowy projekt, który z założenia miał być lepszy od wszystkiego co dotychczas oferowano. Jest to całkowicie nowa technologia, mająca wpływ na super jakość dźwięku. Event opracował metodę rozszerzenia pasma w zakresie niskich częstotliwości. Prace składały się z trzech etapów: konstruowania nowego głośnika średnio-niskotonowego, nowej obudowy oraz nowego przewodu bas-reflex. Jak się później okazało, modele SP 6 oraz SP 8 nakreśliły nowy wymiar w sferze monitorów aktywnych. Ich dźwięk jest naprawdę potężny, natomiast wierne oraz nie podkolorowane i liniowe brzmienie budzi zaufanie. Za standard można przyjąć fakt, że praca ze STUDIO PRECISION pozwala na precyzyjne zgranie materiału dźwiękowego z gwarancją, że projekt zabrzmi w każdych warunkach odsłuchowych. Cechy te mają bez wątpienia wpływ na komfort i efektywność pracy.

Do budowy SP 6 oraz SP 8 użyto głośników o najlepszych parametrach, po części dzięki zastosowaniu rewelacyjnych magnesów neodymowych. Neodym, jako materiał do produkcji magnesu wykazuje o wiele lepsze właściwości magnetyczne w stosunku do konwencjonalnych spieków ceramicznych. Pozwoliło to na stworzenie głośników o dużej wytrzymałości obciążeniowej, niskich zniekształceniach oraz ze znacznie większą mocą znamionową i sprawnością. Dzięki nim monitory Studio Precision 6 oraz 8 pozwalają na uzyskanie wyrównanego oraz dynamicznego dźwięku.
Luksusowe wzornictwo z czarnym "fortepianowym" lakierem przedniej ścianki monitorów na pewno przypadnie każdemu do gustu. Obudowa głośników została perfekcyjnie zaprojektowane również pod względem inżynieryjnym w celu generowania głębokiego basu oraz zapewnienia maksymalnego komfortu odsłuchowego podczas długiej pracy. Wszystkie ściany obudowy zostały skonstruowane z płyty MDF 0.75" [prasowanej z dokładnością co do 0.005"]. Wpłynęło to pozytywnie na emisję dźwięku i jego czytelność, pozwalając jednocześnie na dokładne dostrojenie rezonansu układu bas-reflex.
Monitory SP8 produkują bardzo miłe w odbiorze pasmo niskich częstotliwości. Większe studia mogą używać modelu Studio Precision 8 w celu wypełnienia przestrzeni mocnym, ciepło brzmiącym basem. W małych pomieszczeniach odsłuchowych można uzyskać ten sam efekt stosując bezkompromisowej jakości wersję Studio Precision 6 z głośnikiem 6.5".
UKLAD BAS REFLEXNajciekawszą częścią Studio Precision jest płyta frontowa, która została wyposażona w dwa wyprowadzenia przewodów basowych. Inżynierowie z zespołu EVENT zaprojektowali unikalne rozwiązanie bas-reflexu, stosowane wyłącznie w serii monitorów Studio Precision. W założeniu otwory basowe w monitorach powinny emitować niskie częstotliwości, pomagając wypuszczać odpowiednią ilość powietrza potrzebną do emisji niskich częstotliwości. Optymalnym rozwiązaniem byłaby prosta tuba, ale jej długość ograniczona jest głębokością obudowy monitorów.
Ale Frank i Walter, inżynierowie EVENT, uzależnieni od praw fizyki, nie dali za wygraną i zaprojektowali unikalne na rynku rozwiązanie. Udowodnili, że jednak można wyemitować bardzo niskie częstotliwości z monitorów bliskiego pola o takich gabarytach. Układ bas reflex w SP 8 emituje nawet takie zakresy, które możemy bardziej odczuć, niż naprawdę usłyszeć.
Efekt ten udało się uzyskać dzięki dwóm niezależnym oraz odpowiednio długim
przewodom basowym. Dzięki umiejscowieniu ich z przodu, możemy bez problemu ustawić monitory w pobliżu ściany, bez ryzyka dudnień przy odtwarzaniu niskich częstotliwości.
Konstrukcję monitorów Studio Precision cechuje szybka reakcja na niskie częstotliwości oraz brak zniekształceń i punktów wzbudzeń. W praktyce monitory te umożliwiają perfekcyjny odsłuch instrumentów perkusyjnych i basowych bez, często spotykanych w innych monitorach, wzbudzeń i interferencji w dolnym paśmie. Świadczy to o zamierzonym ukierunkowaniu na profesjonalne zastosowania, ale początkujący realizatorzy również będą mieli szansę odkryć emisję naprawdę liniowego brzmienia.

Zasługującym na uwagę elementem jest, umieszczona na tylnej ściance obudowy, płynna regulacja poziomu wejścia oraz kontrola wysokich i niskich częstotliwości. Dodatkowo przełącznik filtra dolnozaporowego 80 Hz. Dzięki tym ustawieniom możemy perfekcyjnie "dostroić" nasze monitory do pomieszczenia odsłuchowego.


POSZERZONA PRZESTRZEŃ DŹWIĘKOWA
Cechą wszystkich monitorów EVENT są drivery wysokotonowe o miękkich kopułkach. Powód ich zastosowania jest prosty - miękkie kopułki oszczędzają słuch. W odróżnieniu od tweeter'ów o metalowych kopułkach, gwarantują one bezpieczne dla naszego zmysłu użytkowanie monitorów przy wielogodzinnych sesjach nagraniowych.
Po wielu miesiącach projektów i wnikliwych testów odsłuchowych EVENT stworzył oryginalny, magnetycznie ekranowany magnes neodymowy o średnicy 1", chłodzony ferrofluidem. Efektem tych badań było zbudowanie specjalnego głośnika wysokotonowego [tweeter], który produkuje szerokie pole dźwiękowe nie wymagające żadnej, dodatkowej korekcji [każda korekcja powoduje zniekształcenia dźwięku i wpływa na zapas mocy wzmacniacza].
Kształt promiennika tweetera ma za zadanie w sposób naturalny rozszerzać bazę przestrzenną, która naprawdę jest imponująca. Pole stereofonii jest szerokie, a każda najdrobniejsza zmiana w panoramie jest łatwo zauważalna. Kształt kopułki i promiennika tweetera decydująco wpływa na osiowe promieniowanie częstotliwości i fazowość. Ponadto w połączeniu z szerokim, równomiernym pokryciem niskimi częstotliwościami głośnika średnio-niskotonowego daje zrównoważone pole odsłuchowe bez względu na miejsce, z którego dokonujemy odsłuchu. Oczywiście, pod warunkiem poprawnej akustyki naszego pomieszczenia.


WYSOKIE PARAMETRY PODZESPOŁÓW

W monitorach aktywnych Studio Precision 6 oraz 8 zastosowano wysokiej klasy wzmacniacz o mocy 280 W na każdy monitor [200W tony niskie / 80W tony wysokie]. Dysponujemy więc dużym zapasem mocy. Obwód wzmacniacza został specjalnie zaprojektowany i dopasowany do współpracy z głośnikami, użyto niskoszumowe półprzewodniki oraz najwyższej jakości kondensatory. Uzyskano dzięki temu znacznie szerszy zakres dynamiki, wraz z bardzo niską charakterystyką szumu własnego i przesteru. Zasilacze wzmacniaczy pracują w oparciu o transformatory toroidalne, które nie wnoszą własnych zakłóceń i posiadają szybszą zdolność reakcji. Na tylnym panelu znajduje się regulacja czułości poziomu wejściowego oraz włącznik filtra dolnozaporowego 80Hz. Możliwość regulacji niskich częstotliwości jest bardzo przydatna w aplikacjach surround. Aktywne monitory Studio Precision oferują 2 typy wejścia: symetryczne gniazdo XLR oraz standardowe Jack 1/4".

[img:1]

Monitory studyjne aktywne

Gdzie kupić?

event1

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > event1 rozwiń listę sklepów

Studio

Arturia FX Collection 5 - Ulepszaj, przekształcaj, twórz!
Więcej wiadomości