Znamy zwycięzców 30 edycji TEC Awards!
To już trzydziesta edycja prestiżowej ceremonii towarzyszącej co roku targom NAMM Show w kalifornijskim Anaheim.
W tym roku w ramach TEC Awards przyznano 22 wyróżnienia za Wybitne Osiągnięcia Techniczne w branży oprogramowania i sprzętu muzycznego. Poniżej prezentujemy nominowane produkty oraz zwycięzców każdej z kategorii.
Nominowani i zwycięzcy w kategoriach
TEC Awards - Wybitne Osiągnięcia Techniczne
Kategoria: Wyposażenie pomocnicze
API 505 DI 500-Series DI Module
Nominowane produkty:
- IsoAcoustics Modular Aluminum Isolation System
- Little Labs Pepper Pedal / Pro / Blender / DI Box / Re-amp
- Radial Engineering SW8 Backing Track Switcher
- Rational Acoustics Smaart 7.5 Analysis Software
- Solid State Logic Network I/O: MADI-Bridge
- API 505 DI 500-Series DI Module (zwycięzca)
Kategoria: Aplikacje audio na smartfony i tablety
PreSonus Capture for iPad
Nominowane produkty:
- Akai Professional iMPC Pro - czytaj więcej
- Cakewalk ScratchPad for iPad
- PreSonus Capture for iPad (zwycięzca)
- Shure ShurePlus Channels - czytaj więcej
- Waldorf Nave Wavetable Synth v1.5
- WholeWorldBand Collaboration / Platform
Kategoria: Akcesoria na smartfony i tablety
Apogee MiC 96k
Nominowane produkty:
- Radial Engineering StageBug SB-5 Laptop DI
- Alesis iO Dock II
- Apogee MiC 96k (zwycięzca) - czytaj więcej
- Focusrite iTrack Dock - czytaj więcej
- iConnectivity iConnectMIDI4+
- IK Multimedia iLoud - czytaj więcej
Kategoria: Przedwzmacniacze mikrofonowe
Rupert Neve Designs Shelford 5052
Nominowane produkty:
- Audient ASP880
- Chandler Limited TG2-500
- Crane Song Syren
- Manley CORE Channel Strip
- Rupert Neve Designs Shelford 5052 (zwycięzca)
- Tube-Tech MP2A
Kategoria: Monitory studyjne
Genelec 8010
Nominowane produkty:
- Focal Alpha 65
- Genelec 8010 (zwycięzca) - czytaj więcej
- JBL Professional 3 Series
- Neumann KH 120 D
- PreSonus Temblor T10 - czytaj więcej
- Tannoy Reveal 502
Kategoria: Urządzenia nagrywające
Zoom H5 Handy Recorder
Nominowane produkty:
- Sound Devices 970
- TASCAM DA-3000 - czytaj więcej
- Zoom H5 Handy Recorder (zwycięzca)
- Allen & Heath ICE-16D - czytaj więcej
- JoeCo BlackBox BBR1MP
- Sony PCM-D100 - czytaj więcej
Kategoria: Wzmocnienie i efekty instrumentów muzycznych
Line 6 POD HD Pro X
Nominowane produkty:
- Bugera G5 Infinium
- Fender Ramparte Amplifier
- Line 6 POD HD Pro X (zwycięzca)
- Quilter Labs Tone Block 200
- TC Electronic Ditto X2 Looper - czytaj więcej
- Vox Tone Garage Series Pedals
Kategoria: Sprzęt wzmacniający - Studio i nagłośnienie
Grace Design m920 Monitoring System
Nominowane produkty:
- dbx DriveRack PA2 System Controller
- Crown DriveCore Install Network Display Series
- PreSonus Monitor Station V2 - czytaj więcej
- Meyer Sound Callisto 616 AES Array Processor - czytaj więcej
- Lab.Gruppen D Series Amplifier - czytaj więcej
- Grace Design m920 Monitoring System (zwycięzca)
Kategoria: Sprzęt komputerowy audio
Universal Audio Apollo Twin
Nominowane produkty:
- Universal Audio Apollo Twin (zwycięzca) - czytaj więcej
- RME FireFace 802 - czytaj więcej
- MOTU 1248 - czytaj więcej
- Lynx Aurora TB
- Focusrite RedNet 6 MADI Bridge
- Antelope Audio Zen Studio
Kategoria: Instrumenty muzyczne - Sprzęt
Nord Lead A1
Nominowane produkty:
- Roland RD-800 Stage Piano - czytaj więcej
- Nord Lead A1 (zwycięzca) - czytaj więcej
- Moog Music Theremini
- Kurzweil Forte - czytaj więcej
- Hammond XK-1c Organ
- Dave Smith Instruments Pro 2
Kategoria: Instrumenty muzyczne - Oprogramowanie
Native Instruments Razor 1.5
Nominowane produkty:
- Toontrack EZdrummer 2 - czytaj więcej
- PreSonus Notion 5 Notation Software
- PPG WaveGenerator for Mac and PC
- Native Instruments Razor 1.5 (zwycięzca)
- FXpansion BFD 3
- Arturia Spark 2
Kategoria: Przetwarzanie sygnału - Sprzęt
Dangerous Music The Dangerous Compressor
Nominowane produkty:
- Waves Audio SoundGrid Studio System
- Sennheiser Esfera - czytaj więcej
- Maselec MLA-4 Triband Compressor / Expander
- elysia xfilter Rack
- Dangerous Music The Dangerous Compressor (zwycięzca)
- BSS Audio Soundweb London BLU-50
Kategoria: Przetwarzanie sygnału - Sprzęt (moduły w formacie 500)
Rupert Neve Designs 551 EQ
Nominowane produkty:
- Maag Audio EQ2
- Eventide DDL-500 Digital Delay
- Bettermaker 542 EQ
- API 565 Filter Bank
- Valley People dyna-mite Compressor
- Rupert Neve Designs 551 EQ (zwycięzca)
Kategoria: Przetwarzanie sygnału - Oprogramowanie
iZotope RX3 Audio Repair Suite
Nominowane produkty:
- Waves Audio Abbey Road Collection
- Universal Audio Neve 1073 Preamp / EQ Collection
- Solid State Logic X-Phase
- McDSP AE400 Active EQ
- iZotope RX3 Audio Repair Suite (zwycięzca)
- CEDAR Studio 6
Kategoria: Kolumny głośnikowe i systemy liniowe
Meyer Sound LYON
Nominowane produkty:
- PreSonus StudioLive AI Series Speakers - czytaj więcej
- Meyer Sound LYON (zwycięzca) - czytaj więcej
- L-Acoustics K2 - czytaj więcej
- JBL Professional EON615
- Electro-Voice ETX Series - czytaj więcej
- Bose Asymmetrical Patterns RoomMatch - czytaj więcej
Kategoria: Mikrofony
DPA Microphones d:screet Necklace
Nominowane produkty:
- Audix OM3
- Audio-Technica BP894 - czytaj więcej
- MXL Microphones CR77 - czytaj więcej
- Microtech Gefell KEM 975
- Lewitt Audio MTP 940 CM
- DPA Microphones d:screet Necklace (zwycięzca) - czytaj więcej
Kategoria: Mikrofony - Nagrywanie
Neumann TLM 107
Nominowane produkty:
- Schoeps V4U
- Neumann TLM 107 (zwycięzca) - czytaj więcej
- Cloud Microphones 44-A
- Bock Audio 407
- Blue Microphones Spark Digital Lightning
- AEA Nuvo N22
Kategoria: Słuchawki
AKG K812 Headphones
Nominowane produkty:
- Shure SRH1540 Headphones - czytaj więcej
- Sennheiser HD8 DJ Headphones - czytaj więcej
- Jerry Harvey Audio Roxanne In-Ear Monitors
- Blue Microphones Mo-Fi Powered Headphones
- Audio-Technica ATH-M50x Headphones - czytaj więcej
- AKG K812 Headphones (zwycięzca)
Kategoria: Technologia bezprzewodowa
Shure GLXD6 Guitar Pedal Receiver with Tuner
Nominowane produkty:
- Shure GLXD6 Guitar Pedal Receiver with Tuner (zwycięzca) - czytaj więcej
- MIPRO MI-909 Digital In-Ear Monitoring
- Beyerdynamic TG 100 Wireless
- Audio-Technica System 10 Camera-Mount Wireless
- Alto Stealth Wireless Speaker Feed
- DMSTetrad Wireless AKG
Kategoria: Stacje robocze
Steinberg Cubase 7.5
Nominowane produkty:
- Cakewalk SONAR X3 - czytaj więcej
- Cockos Reaper 4.7
- Merging Technologies Pyramix 9
- PreSonus Studio One 2.6.2
- Steinberg Cubase 7.5 (zwycięzca) - czytaj więcej
- Yamaha Nuage 1.5
Kategoria: Konsole małoformatowe
Solid State Logic Matrix 2
Nominowane produkty:
- CADAC CDC four:m
- PreSonus StudioLive 32.4.2AI - czytaj więcej
- Softube Console 1 - czytaj więcej
- Solid State Logic Matrix 2 (zwycięzca)
- Yamaha QL Series
- Allen & Heath Qu-32 - czytaj więcej
Kategoria: Konsole wielkoformatowe
API "The Box"
Nominowane produkty:
- Calrec Summa
- DiGiCo V685 Software for SD5 / 8 / 9 / 10 / 11
- Soundcraft Vi3000
- Trident 88
- API "The Box" (zwycięzca)
- Avid Pro Tools S6 - czytaj więcej