Jak dobrze wykorzystać potencjał monitorów KRK?

Jak dobrze wykorzystać potencjał monitorów KRK?

7 stycznia 2016, 10:47
Producent: KRK
Dystrybucja: AUDIOTECH

Aby wykorzystać w pełni walory monitorów studyjnych nie wystarczy po prostu kupić parę i postawić ją na biurku. To co finalnie usłyszymy zależy nie tylko od samej konstrukcji, ale także od przygotowania stanowiska pracy. Polski dystrybutor profesjonalnych monitorów studyjnych KRk - firma Audiotech postanowiła przybliżyć Wam jak dobrze ustawić model KRK Rokit w naszym studio. 

KRK Rokit RP4, 5, 6 i 8 to dwudrożne monitory studyjne z tweeterem (wysokie częstotliwości) i wooferem (przetwarzającym niskie i średnio tony) w jednej obudowie. Pomiędzy tweeterem i wooferem przebiega oś akustyczna, na której częstotliwości te sumują się. Idealne ustawienie monitorów, to takie przy którym oś akustyczna przebiega na wysokości uszu osoby znajdującej się w pozycji odsłuchowej.

Oba monitory na stanowisku pracy powinny stać w odległości ok. 1 do 1,5 metra od siebie i być skierowane pod kątem 60 stopni w kierunku pozycji odsłuchowej. Bardzo ważne jest też, aby oba monitory znajdowały się na tej samej wysokości.

  • System (monitory i stół roboczy) powinien być ustawiony w 1/3 długości pomieszczenia. Zredukuje to odbicia powodujące kumulowanie częstotliwości.
  • System powinien być ustawiony w linii centralnej pomieszczenia, w równej odległości od lewej i prawej ściany. To zapewni wyrównaną odpowiedź w zakresie średnich i niskich częstotliwości oraz pozwoli zachować poprawność obrazu stereo.
  • Pozycja odsłuchowa nie powinna znajdować się w mniejszej odległości niż 1m od ścian.
  • Dyfuzory i materiały absorpcyjne umieszczone w narożnikach i z tyłu pomieszczenia pozwalają zredukować jego odpowiedź poprzez tłumienie odbić dźwięku.
  • Dywan lub wykładzina pomaga zapobiec powstawaniu odbić od twardej podłogi.
  • Podkładki izolacyjne pod monitory eliminują przenoszenie niskich częstotliwości i ich wzmacnianie przez wibrujący blat biurka czy statywy, na których ustawione są monitory.

 

Poznaj pełną ofertę monitorów KRK:
http://www.audiotechpro.pl/producenci/krk.html

 

Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > KRK rozwiń listę sklepów

Studio

Tascam Portacapture X6 - Prosty sposób na rejestrację dźwięku
Więcej wiadomości