Pływalnia w Łodzi wyposażona w nagłośnienie Community i Dynacord

Pływalnia w Łodzi wyposażona w nagłośnienie Community i Dynacord

26 października 2017, 09:00
Dystrybucja: TOMMEX

8 września 2017 odbyło się otwarcie Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu”. To wyjątkowy obiekt, którego sercem jest pierwszy w Łodzi kryty basen 50 metrowy.

Pływalnia składa się z dwóch basenów: 50 metrowego oraz 25 metrowego. Głębokość dłuższego na całej długości wynosi 2.5 metra, a jego niecka została wyposażona w specjalny, ruchomy pomost, który może dzielić basen na dowolne wymiary. Ta funkcja umożliwia dopasowanie wymiarów niecki do boiska waterpolo.

Największą zaletą krótszego basenu jest regulowane dno. W zależności od potrzeb, może być ono ustawione na poziomie od 0 aż do 5 metrów głębokości. Dodatkowo nad taflą wody ustawiono skocznię basenową.

 

[img:1]

[img:2]

 

Dźwiękowy System Ostrzegawczy - System Nagłośnienia Komercyjnego

Specyfika obiektu jakim jest pływalnia, wymagała zastosowania urządzeń, które poradzą sobie z wszechobecną wilgocią oraz trudnymi warunkami akustycznymi. Aby spełnić wymogi związane z charakterystyką obiektu, zdecydowano się na zainstalowanie zestawów głośnikowych amerykańskiego producenta Community.

 

  • 23 szt. - Commnity R2-94Z-EN (skierowane na trybuny hali basenowej, która może pomieścić 1700 widzów
  • 5 szt. - Community R1-66Z-EN (skierowane w stronę niecek basenowych)

 

[img:3]

[img:5]

 

Punktem centralnym systemu jest pomieszczenie realizatora, gdzie zlokalizowano konsoletę Dynacord CMS 1000-3, cyfrowy procesor głośnikowy Community DSPEC 226, monitory odsłuchowe Genelec, cyfrowy eliminator sprzężeń Bosch LBB 1968/00 oraz zestaw przewodowych i bezprzewodowych mikrofonów Sennheiser.

System nagłośnienia komercyjnego zasilają wzmacniacze mocy BO-CD, szwajcarskiego producenta g+m elektronik. Poza strefą basenów na obiekcie zainstalowano 587 głośników sufitowych i 115 głośników ściennych, które w ramach kilkunastu stref obejmujących korytarze, halle, toalety, szatnie oraz pomieszczenia techniczne, umożliwiają sprawną ewakuację osób przebywających na terenie obiektu w przypadku zagrożenia.

Na co dzień DSO może służyć do wysyłania komunikatów oraz sygnałów muzycznych bezpośrednio z pomieszczenia komentatora. Oczywiście w przypadku zagrożenia komercyjne sygnały automatycznie są wyciszane, a pełen priorytet otrzymuje sygnał DSO.

 

[img:4]

[img:6]

 

System Nagłośnienia Podwodnego

Obiekt wyposażono również w mobilny system nagłośnienia podwodnego, który umożliwia przeprowadzanie treningów pływania synchronicznego oraz stanowi ciekawy dodatek do zajęć z aqua-fitnessu. W skład systemu wchodzi wodoodporny rack wyposażony w odtwarzacz Tascam CD-200SB, wzmacniacz mocy Inter-M PMU-240N oraz specjalistyczny głośnik DNH Aqua-30, który na czas zajęć jest zanurzany w basenowej niecce.

Projekty systemów nagłośnienia oraz dostawę urządzeń dla Akademickiego Centrum Sportowo-Dydaktycznego Politechniki Łódzkiej „Zatoka Sportu” w Łodzi zrealizowała firma TOMMEX Żebrowscy Sp. J.

 

[img:8]

[img:7]

 

 

 

źródło artykułu: www.tommex.pl

więcej: tommex.pl
Ciekawe instalacje w Polsce

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Dynacord Pro Audio Dynacord Pro Audio www.dynacord.com

Dystrybucja w Polsce:

Exaplay – nowy programowy media player od Vioso
Więcej wiadomości