TASCAM MA-BT240 - wielofunkcyjny wzmacniacz miksujący

TASCAM MA-BT240 - wielofunkcyjny wzmacniacz miksujący

14 marca 2024, 08:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Tascam
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

TASCAM dołącza do swojej oferty instalacyjnej wielofunkcyjny wzmacniacz miksujący MA-BT240, najnowszego członka serii Compact Commercial Series, oferującego zestaw funkcji obejmujący możliwość przełączania pomiędzy niską i wysoką impedancją na wyjściach mocy, strumieniowego przesyłania treści przez Bluetooth, wejście mikrofonowe umożliwiające zaimplementowanie funkcji przywoływawczej, wyciszania i wiele innych.

 

 [img:1]

Obudowa typu half-rack pozwala na postawienie go na stole, na półce lub zamontowanie w racku, za pomocą opcjonalnego uchwytu montażowego AK-RS05 (sprzedawany oddzielnie). Producent podaje, że do zasilania głośników w liniach 70 lub 100 V MA-BT240 zapewnia 240 W mocy, w przypadku zaś obciążeń niskoimpedancyjnych (4 lub 8 omów) 2 x 120 W.

MA-BT240 posiada przełączane wejście mikrofon/linia na panelu przednim oraz kolejne wejście mikrofon/linia na panelu tylnym, które obsługuje funkcję przywoływania. Dostępna jest funkcja duckera — w środowiskach, w których odtwarzana jest muzyka w tle, system automatycznie wycisza muzykę (zmniejsza głośność) w momencie nadawania komunikatu. Ponadto wzmacniacz posiada na tylnym panelu dwa dodatkowe wejścia liniowe RCA.

 

[img:2]

 

Wbudowany odbiornik Bluetooth ma za zadanie ułatwić bezprzewodową transmisję muzyki w tle i innych sygnałów. Można podłączyć zewnętrzną antenę Bluetooth w celu przedłużenia zasięgu do około 20 metrów, a punkt parowania można zmienić na preferowaną pozycję w celu uzyskania bardziej optymalnego odbioru sygnału.

Po stronie wyjść MA-BT240 jest wyposażony w EQ i filtr górnoprzepustowy dla dodatkowej kontroli brzmienia i uniknięcia przeciążenia urządzeń linii 70 i 100V (wyposażonych przeważnie w głośniki i małych membranach). Dostępne jest również wyjście liniowe ułatwiające dodawanie większej liczby stref poprzez kaskadowanie sygnału wyjściowego do innego wzmacniacza. Głośność na wyjściu można regulować za pomocą zewnętrznych kontrolerów. 

 

[img:3]

więcej: www.tascam.eu
Wzmacniacze i miksery instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Tascam rozwiń listę sklepów

RDL RU-NMP44 - sieciowy procesor miksujący Dante
Więcej wiadomości