NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

NAMM'18: Faderport 16 i wiele innych nowości ze świata PreSonus

9 marca 2018, 11:00
Producent: PreSonus

PreSonus konsekwentnie poszerza ofertę swoich produktów. Firma, znana od lat jako producent interfejsów śmiało wkroczyła na rynek monitorów studyjnych, a ostatnio także mikserów.

Na tegorocznych targach Namm można było zapoznać się z większością urządzeń wszystkich tych segmentów, w tym takich hitów jak interfejsów zeszłorocznej premiery - Quantum, czy szerokiej linii odsłuchów, doskonale przyjętych ze względu na świetne parametry i bardzo przystępną cenę. Nie zabrakło oczywiście nowości, których PreSonus pokazał kilka. Zacznijmy od interfejsów.

 

PreSonus Studio 1810

PreSonus pokazał nowe urządzenia, które można zamontować w racku - Studio 1810 i Studio 1824. Obydwa interfejsy łączą się z komputerem za pomocą złącza USB. Potrafią pracować z próbkowaniem 24/192kHz i wyposażone zostały w preampy XMAX pracujące w klasie A. 1810 dysponuje 18 wejściami i posiada 2 wejścia mic/line, 2 mic/instrumental/line i 4 liniowe TRS.

Dodatkowo można podłączyć 8 wejść ADAT i stereo S/PDIF. Wyjścia to dwa zbalansowane główne, z dedykowaną kontrolą głośności, oraz 4 liniowe. Dodatkowo wyjście S/PDIF i dwa wyjścia słuchawkowe z możliwością przełączania odsłuchu A/B.

 

[img:7]

 

PreSonus Studio 1824

Większy brat z kolei, Studio 1824 dysponuje 18 wejściami i 18 wyjściami. Skonstruowany został na potrzeby większych studiów nagraniowych. Na pokładzie mamy 2 wejścia mic/instrumental/line, 6 mic/line, 8 wejść ADAT i stereo S/PDIF. Sekcja wyjść składa się z 8 zbalansowanych, pary wyjść głównych, 8 ADAT i stereo S/PDIF. Dodatkiem są dwa wyjścia słuchawkowe z przełączanym wyborem. Dostępne jest także wyjście World Clock.

Obydwa interfejsy dostarczane są z oprogramowaniem PreSonus Studio One Artist, kolekcją 7 wtyczek SPL, Lexicon, Eventide, Brainworx, Arturia, oraz virtualnym mikserem PreSonus UC Surface Control do zarządzania routingiem w komputerach PC, jak również urządzeniach mobilnych.

 

[img:3]

 

PreSonus Faderport 16

Kolejna nowość to PreSonus Faderport 16. Ten 16-trackowy kontroler posiada zmotoryzowane fadery i umożliwia kompletną, wygodną edycję śladów podczas miksów. Dzięki zaimplementowanym protokołom Mackie Control i HUI, można go używać z dowolnym programem DAW, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania.

 

[img:1]

[img:2]

 

PreSonus Studio Live 32 Series III

W ofercie PreSonusa pojawił się także cyfrowy stół Studio Live 32 Series III. Dysponuje on wieloma użytecznymi funkcjami, w tym umożliwia bezpośrednią rejestrację na kartach SD, jak również korzystanie z vintage'owych pluginów doskonale zobrazowanych graficznie na dużym ekranie. PreSonus do dyspozycji oddał 33 kanały z preampami XMAX. Fadery oczywiście są zmotoryzowane.

 

[img:4]

[img:5]

[img:6]

 

PreSonus EAR MIX 16

Na koniec ciekawostka, która z pewnością się przyda w każdym większym studiu, jak również wielu artystom na scenie. EAR MIX 16 to osobisty system odsłuchowy, dysponujący 16 mono kanałami. Każdy kanał posiada 3-zakresowy EQ i limiter, a wyjście słuchawkowe dostosowane jest do niskiej impedancji jaką zazwyczaj mają douszne monitory. Urządzenie potrafi zapamiętać do 16 ustawień mixów (scen). Możemy łatwo je łączyć z kolejnymi egzemplarzami, w ten sposób budując rozbudowany system odsłuchowy dla wszystkich muzyków.

Całość może być kontrolowana bezpośrednio z miksera serii Studio Live Series III, ale także za pomocą oprogramowania PreSonus UC Surface Control dostępnego na platformę Windows, Mac, iPad, Android.

 

[img:8]

 

Interfejsy audio FireWire USB Kontrolery MIDI USB Klawiatury sterujące

Gdzie kupić?

PreSonus PreSonus www.presonus.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

Sklepy muzyczne > PreSonus rozwiń listę sklepów

Studio

Wstęp bezpłatny - wrażenia bezcenne!  Salon Focal w Warszawie
Więcej wiadomości