1993 do 2018: 25-lecie firmy Stage Tec

1993 do 2018: 25-lecie firmy Stage Tec

5 września 2018, 11:00

Berlińska firma Stage Tec produkująca profesjonalny sprzęt audio świętuje w tym roku 25-lecie. Przedsiębiorstwo założyło dwudziestu akcjonariuszy, w tym trzynastu inżynierów, którzy do dzisiaj pracują w firmie. Stage Tec jest jednym z pionierów cyfrowej technologii dźwięku, a oferowane przez firmę konsolety mikserskie i routery znajdują się w światowej czołówce.

[img:1]

 

Pierwszym produktem zaprezentowanym przez Stage Tec, zaledwie 4 miesiące po założeniu firmy, był NEXUS - pierwszy cyfrowy router dźwięku, w którym sygnały mogą być z łatwością dystrybuowane przy pomocy okablowania światłowodowego. W 2010 roku produkt NEXUS dostał nagrodę Technology and Engineering Emmy za „najdoskonalszy i najbardziej wszechstronny system routingu audio”.

 

[img:2]

 

Zespół Stage Tec pracował jednocześnie nad pomysłem stworzenia sieci NEXUS, która wraz ze wszystkimi wejściami, wyjściami i złożonym routingiem sygnałów, stanowiłaby podstawę cyfrowej konsolety. Ten pomysł został wdrożony w życie w 1994 roku w pierwszej cyfrowej konsolecie CANTUS, która już rok później została zainstalowana w Bayerischer Rundfunk. W 2000 roku zaprezentowano NEXUS STAR - rdzeń instalacji NEXUS, do którego podłącza się urządzenia bazowe sieci dźwiękowej NEXUS.

Stage Tec tworzy niezawodne, elastyczne produkty od 25 lat utrzymując wysokie standardy - kompaktowe, lekkie moduły o niskim zużyciu energii i zarazem doskonałym dźwięku. Stage Tec pozostał wierny udanej koncepcji CANTUS, separacji na matryce I/O i wygodnemu interfejsowi użytkownika we wszystkich następnych konsolach: CINETRA (1997), AURUS (2002), AURATUS (2006), CRESCENDO (2009), ON AIR 24 (2010), ON AIR flex (2014), AURUS platinum (2014), CRESCENDO platinum (2015), AVATUS (2017).

 

[img:3]

[img:4]

 

Zespół Stage Tec konsekwentnie realizuje innowacyjne projekty, takie jak opatentowany 32-bitowy konwerter TrueMatch (od 1996 roku). Wyjątkowy zakres dynamiki oferowany przez TreuMatch (158 dB) sprawił, że po raz pierwszy analogowe przedwzmacniacze mikrofonowe stały się zbyteczne.

Oprogramowanie i sprzęt są stale rozwijane bazując na wiedzy i doświadczeniu Stage Tec. W sprzęcie wykorzystywane są tylko autorskie obwody i układy PCB, a rozwiązania programowe są tworzone przez wewnętrzny zespół programistów. W tej chwili zespół R&D pracuje nad nową konsoletą bazującą na IP, która będzie dostępna w 2019.

Chcielibyśmy podziękować naszym klientom, których uwagi i potrzeby przyczyniają się do dalszego rozwoju naszych produktów i którzy pozostali lojalni wobec nas nawet w trudnych czasach. Chcielibyśmy również podziękować naszym pracownikom za ich zaangażowanie i pomysłowość a także naszym dystrybutorom na całym świecie, którzy odegrali ważną rolę w naszym sukcesie. Razem będziemy kontynuować kształtowanie profesjonalnej technologii audio wprowadzając kolejne przełomowe produkty na rynek - mówi dr Helmut Jahne, dyrektor zarządzający Stage Tec.

 

Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Hali Urania w Olsztynie
Więcej wiadomości