Nowości oświetleniowe Cameo z targów LDI w Las Vegas

Nowości oświetleniowe Cameo z targów LDI w Las Vegas

23 października 2018, 12:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Adam Hall North America, nowo założona spółka zależna niemieckiego przedsiębiorstwa Adam Hall Group, przedstawiła na tegorocznych targach Live Design International (LDI) liczne innowacyjne produkty marki Cameo.

W dniach od 19 do 21 października 2018 roku w Las Vegas Convention Center miały swoją premierę produkty nowej serii OPUS i nowej serii F. Ponadto publiczność zobaczyła ostatnie nowości z zakresu profesjonalnego oświetlenia LED z ciągle rosnącego portfolio marki Cameo, w tym ZENIT W300 - reflektor washer przeznaczony do użytku w otwartej przestrzeni oraz najmocniejszy z jego obecnie dostępnych na rynku wariantów - zasilany bateriami model ZENIT B200. Goście stoiska kilka razy dziennie mogli obejrzeć także pokaz świateł marki Cameo.

 

Prezentowane przez nas liczne nowości podkreślają nasze ambitne podejście do profesjonalnej techniki oświetleniowej oraz pokazują, że marka Cameo właśnie wkroczyła w nowy wymiar. Po założeniu spółki Adam Hall North America, Inc zyskaliśmy silnego partnera w ważnym kraju, który wzmocni obecność Adam Hall Group w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Daniel Garcia - Product Manager, Light Technology

 

 

Nowa seria OPUS

W asortymencie ruchomych głowic nowa seria OPUS marki Cameo oferuje trzy nowe modele: OPUS SP5, OPUS SP5 FC i OPUS S5. OPUS SP5 to ruchoma głowica profilowa o mocy 500 W i strumieniu świetlnym wynoszącym 15 500 lumenów, wyposażona w system mieszania kolorów CMY i liniowy filtr korekcyjny CTO. Dzięki doskonałej jakości układu optycznego i przedniej soczewce o średnicy 130 mm urządzenie ma szeroki zakres zoomu od 6 do 42 stopni i emituje niezwykle równomierną plamę świetlną bez hot-spotów.

OPUS SP5 FC to ruchoma głowica profilowa z diodą LED RGBAL, która przy zaledwie 300 W mocy emituje strumień świetlny o wartości aż 9000 lumenów i osiąga wskaźnik CRI >90/ TLCI 93. Wysokiej jakości układ optyczny o kącie rozwarcia wiązki światła od 6 do 44 stopni gwarantuje jednolitą kolorystycznie plamę świetlną na całej powierzchni projekcji.

 

[img:1]
Cameo OPUS S5

 

Urządzenia OPUS SP5 i OPUS SP5 FC są wyposażone w system czterech przesuwanych blend, obracanych o +/- 45 stopni; kąt i pozycję każdej blendy można regulować aż do całkowitego zasłonięcia światła. Dodatkowo głowica OPUS SP5 FC posiada obrotową tarczę animacji.

Najmniejszy przedstawiciel rodziny OPUS, ruchoma głowica typu spot OPUS S5, to prawdziwy „mocarz” wyposażony w diodę LED o mocy 380 W i osiągający strumień świetlny o zawrotnej wartości 17 500 lumenów. System mieszania kolorów CMY i liniowy filtr korekcyjny CTO, działający w przedziale od 6500 do 2600 K, gwarantują wymagającemu reżyserowi światła nieskończone możliwości kreatywnej ekspresji.

 

[img:5]
Cameo EVOS S3

 

Ruchome głowice EVOS i AZOR

Urządzenie EVOS S3 to ruchoma głowica typu spot, wyposażona w diodę LED o mocy 350 W (zimna biel) i specjalnie opracowany układ optyczny, gwarantujący niezwykle regularny rozkład światła. Reflektor ten generuje strumień świetlny o wartości 12 000 lumenów, a system mieszania kolorów CMY i liniowy filtr korekcyjny CTO zapewniają wyraźne kolory. Model EVOS S3 jest wyposażony w napędzany silnikiem zoom o zakresie od 10 do 38 stopni. Płynnie regulowana przysłona irysowa, liniowy filtr typu frost, dwie tarcze gobo i okrągły 3-płaszczyznowy pryzmat umożliwiają tworzenie imponujących projekcji i generowanie niezwykłych efektów.

Model AZOR B1 to kompaktowa 100-watowa ruchoma głowica typu beam, generująca olbrzymie natężenie oświetlenia o wartości 180 000 luksów w odległości pięciu metrów. Wysokiej jakości szklana soczewka charakteryzuje się skrajnie wąskim kątem rozwarcia wiązki światła, wynoszącym 2 stopnie. Urządzenie posiada 14 intensywnych kolorów plus biel i kolory mieszane oraz 17 statycznych tarcz gobo, zapewnia zatem nieograniczone możliwości tworzenia kreatywnych efektów w powietrzu.

 

[img:4]
Cameo AZOR B1

 

Profesjonalne reflektory F2 typu fresnel

Seria trzech wyjątkowo wydajnych reflektorów fresnel marki Cameo: F2 D (dioda LED daylight 5400 K), F2 T (dioda LED tungsten 3200 K) i F2 FC (dioda LED RGBW, płynna regulacja od 2800 K do 10 000 K) jest doskonałą alternatywą dla tradycyjnych 1-kilowatowych reflektorów typu fresnel.

Urządzenia tej serii wyróżniają się naturalnym odwzorowaniem kolorów, wysokim wskaźnikiem CRI (96/ TLCI 97) oraz płynnie regulowanym zoomem, ustalającym kąt rozwarcia wiązki światła w przedziale od 15 do 40 stopni (F2 D i F2 T) lub od 18 do 55 stopni (F2 FC). Kolejną funkcją jest możliwość wyboru spośród czterech regulowanych 16-bitowych krzywych ściemniania. W zestawie znajduje się 8 klap ograniczających pole świecenia oraz ramka z filtrem żelowym.

 

[img:2]

Cameo F2 D

 

Nowości z serii ZENIT: W300 i B200

Po sukcesie reflektora ZENIT W600 nadszedł czas na mocny washer przeznaczony do użytku w otwartej przestrzeni - ZENIT W300, wyposażony w 21 diod LED RGBW o mocy 15 W, generujących strumień świetlny o wartości 10 000 lumenów i zapewniających intensywne kolory. Bez dyfuzora kąt emisji światła wynosi 21 stopni, a kąt pola świecenia: 40 stopni. Dostępna jako opcja ramka filtra SnapMag umożliwia wygodne i błyskawiczne uzyskanie także innych kątów rozwarcia wiązki światła. Do profesjonalnego wyposażenia należy ponadto zintegrowany nadajnikoodbiornik W-DMX o częstotliwości 2,4 GHz, a także sterowanie przez RDM i DMX oraz pilotem na podczerwień. Stopień ochrony IP65 gwarantuje możliwość ciągłego stosowania urządzenia w otwartej przestrzeni.

 

[img:3]
Cameo Zenit W300

 

Całkowitą niezależność od zasilania sieciowego zapewnia akumulatorowy washer przeznaczony do użytku w otwartej przestrzeni, Cameo ZENIT B200. Urządzenie wyposażone w 21 diod LED RGBW o mocy 15 W i emitujące strumień świetlny o wartości 4500 lumenów umożliwia jednorodne mieszanie kolorów. Reflektor ma zintegrowany trwały i wydajny akumulator litowo-jonowy LG Chem. System zarządzania akumulatorem chroni przed przeładowaniem i głębokim rozładowaniem. Ponadto washer ten posiada wszystkie profesjonalne funkcje modeli ZENIT W300 i W600.

 

[img:6]
Cameo Zenit B200

 

Ruchome głowy wash spot beam Reflektory PC, Fesnel Oświetlenie led

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Portman EVO Collection - Uwielbiany design i duża moc LED
Więcej wiadomości