OTOS Wash – trzy nowe ruchome głowice w ofercie Cameo

OTOS Wash – trzy nowe ruchome głowice w ofercie Cameo

25 marca 2024, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

OTOS to jedna z serii opraw oświetleniowych, jakie znaleźć można w ofercie marki Cameo – jak wiemy – należącej do grupy Adam Hall. Dzięki odporności na warunki atmosferyczne, potwierdzonej certyfikatem normy IP 65, ruchome głowice OTOS zyskują coraz większą popularność wśród firm eventowych, realizujących rozmaite imprezy plenerowe. Seria OTOS obejmuje m.in. reflektory profilowe i typu beam, zaś ostatnimi czasy rozrosła się o trzy modele typu wash, OTOS W12, W6 oraz W3.

 

 

Źródło światła w tych oprawach stanowią indywidualnie sterowane diody LED RGBL (RGB + limonkowa), otoczone dyskretnym pierścieniem efektowym LED. Liczby w oznaczeniach są proporcjonalne do liczby diod zastosowanych w poszczególnych modelach: 7 x 50 W w przypadku OTOS W3, 16 x 50 W dla OTOS W6 i 32 x 50 W dla największego, OTOS W12.

 
[img:1]
 

Samym pierścieniem efektowym LED SMD również można sterować na poziomie poszczególnych pikseli. Generuje on światło białe w różnych odcieniach oraz kolorowe, umożliwiając uzyskanie szerokiej gamy przyjemnych dla oka efektów, które sprawdzą się zarówno na scenach koncertowych, jak i w produkcjach telewizyjnych. W celu bardziej efektywnego wykorzystania kanałów DMX można również zastosować tryb podwójnego wejścia, w którym każdemu pikselowi można przypisać własny kolor przy użyciu technologii pixel-mapping.

 

[img:2]

 

Lampy wyposażone są w 16-bitowy dimmer, z czterema charakterystykami ściemniania do wyboru: wykładniczą, liniową, logarytmiczną i S-curve. Funkcja stroboskopu pozwala OTOS-om „mrygać” z częstotliwością do 20 Hz. Cechą szczególną nowej serii OTOS Wash jest ponadto funkcja multi-zoom. W zależności od modelu można indywidualnie sterować aż trzema poziomami powiększenia, co umożliwia wielostopniową jego regulację w szerokim zakresie (4°-60°). Dodatkowym walorem serii OTOS Wash, wpływającym na jej atrakcyjność, jest zintegrowany transceiver W-DMX i CRMX do bezprzewodowej transmisji danych DMX i RDM.

 

[img:3]

 

Jak informuje producent, ruchome głowice Cameo OTOS Wash OTOS W12, W6 i W3 są już dostępne w przedsprzedaży.

 

wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

Anolis, czyli oświetlenie architektoniczne z sercem Robe
Więcej wiadomości