Prolight + Sound: 25 lat międzynarodowych targów dla profesjonalistów

28 stycznia 2020, 12:00

Prolight + Sound od 25 lat jest synonimem trendów i innowacji w branży technologii rozrywkowej. Kolejna edycja od 31 marca do 3 kwietnia 2020 roku będzie stanowić niezależną platformę i zajmie całą zachodnią część Centrum Targowo-Wystawienniczego we Frankfurcie.

Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej Prolight + Sound skupi się na spotkaniach dla profesjonalistów, nowych usługach dla odwiedzających i jeszcze większej różnorodności konferencji. Przejrzysta struktura portfolio produktów ułatwia orientację i tworzenie sieci kontaktów zarówno zwiedzającym, jak i wystawcom.

 

[img:1]

Michael Biwer

Group Show Director w Messe Frankfurt Exhibition GmbH

 

Nasza obietnica na Prolight + Sound 2020 jest jednoznaczna: połączymy firmy z liderami w branży, podniesiemy jakość odwiedzających i pomożemy dalej generować nowe, obiecujące leady. Wydarzenie to wyznacza jasny kurs na przyszłość i zachęca zarówno kupujących, jak i projektantów do przyjazdu do Frankfurtu.

 

Dzięki umieszczeniu całej imprezy w zachodniej części Centrum Targowo-Wystawienniczego we Frankfurcie odległości do pokonania pieszo są mniejsze, co zapewnia optymalne warunki do prezentacji. Oprócz ekspozycji w pawilonach wystawienniczych firmy mają również możliwość zaprezentowania swoich najnowszych produktów i marek podczas pokazów i warsztatów w ramach programu wydarzeń uzupełniających. Dostępne są również sale demonstracyjne do rozbudowanych prezentacji produktów. Wielu kluczowych graczy ze wszystkich segmentów rynku już zapowiedziało, że zaprezentuje się na targach Prolight + Sound 2020.

Wśród nich są Adam Hall, Amptown, Analog Way, ASM Steuerungstechnik, Audio-Technica, AV Stumpfl, Ayrton, Bosch Rexroth, Bütec, Chain Master, Chauvet, Clay Paky, Coda Audio, d&b Audiotechnik, dbTechnologies, Elation Professional, ETC - Electronic Theatre Controls, FBT Elettronica, Gerriets, GLP German Light Products, JB-Lighting, Kling & Freitag, Klotz, König & Meyer, L- Akustyka, Lawo, MA Lighting, Meyer Sound, Music & Lights, nivtec- flexibel, Prolyte Group, Riedel, ROBE Lighting, SBS Dresden, Serapid, SGM Light, Sommer Cable, Waagner-Biro i Yamaha.

 

 

Pełne zaangażowanie w jakość odwiedzających i utrzymanie klientów

Messe Frankfurt, we współpracy z firmami i stowarzyszeniami, realizuje szereg działań mających na celu wzmocnienie pozycji Prolight + Sound jako najważniejszej platformy biznesowej dla liderów rynku. Po raz pierwszy wystawcy mogą zaprosić na imprezę nieograniczoną liczbę osób w ramach bezpłatnych wejściówek. Nowością jest również program Hosted Buyer: Messe Frankfurt poniesie koszty przelotu i hotelu dla pewnej liczby nowych topowych nabywców, którzy zostaną wybrani we współpracy z kluczowymi wystawcami. Odwiedzający z wyspecjalizowanych segmentów rynku z dużą odpowiedzialnością budżetową mogą korzystać z ekskluzywnego wstępu do Tulip Club, salonu VIP na Prolight + Sound. Dodatkowo Messe Frankfurt organizuje wycieczki z przewodnikiem dla międzynarodowych gości w różnych grupach produktowych.

 

Przejrzysta struktura portfela produktów i wyspecjalizowany program

Prolight + Sound pozycjonuje się jako międzynarodowe targi technologii i usług w branży rozrywkowej i eventowej. Główny nacisk położony jest na innowacje, które można wykorzystać na koncertach i pokazach, w produkcjach teatralnych i na imprezach plenerowych, na imprezach firmowych i konferencjach, a także w studiach filmowych i dźwiękowych. Targi obejmują więc produkty przeznaczone zarówno do zastosowań mobilnych, jak i stacjonarnych. Innymi słowy, targi Prolight + Sound obejmują szerokie, ale jasno określone spektrum tematyczne. Są podzielone na pięć głównych sekcji: ProAudio, ProLight, ProStage, ProMedia i ProEvent. Dla każdej sekcji tematycznej dostępne są dodatkowe, indywidualne opcje.

 

[img:2]

 

ProAudio

W hali 8.0 zwiedzający odkryją świat profesjonalnych technologii audio. Kilka firm zademonstruje swoje systemy nagłośnieniowe w realistycznych warunkach na Live Sound Arena w zewnętrznej przestrzeni wystawienniczej. Dodatkowo będą dostępne pomieszczenia demonstracyjne, w których nacisk zostanie położony na imersyjne rozwiązania audio. Nowy Centre Stage oferuje firmom możliwość zaprezentowania przyszłościowych rozwiązań w dziedzinie Targi Frankfurt Przedstawicielstwo w Polsce Ul. Bohdanowicza 21 lok. 21 02 – 127 Warszawa audio. Ponadto eksperci będą przekazywać swoją specjalistyczną wiedzę na tematy interdyscyplinarne, takie jak eko-wydarzenia, rozwój talentów i ramy prawne. Audio Makers Square jest z kolei miejscem szczególnym dla międzynarodowej społeczności DIY.

 

ProLight

Hala 12.1, górne piętro największej i najnowocześniejszej hali wystawienniczej w Centrum Targowo-Wystawienniczym we Frankfurcie, to najważniejsze miejsce dla wszystkich zainteresowanych profesjonalną techniką oświetleniową. Oprócz prezentowania technologii oświetleniowej, projektorów, reflektorów i systemów sterowania oświetleniem, hala jest scenerią dla spektakularnych efektów laserowych i scenicznych. Program wydarzeń uzupełniających podczas Prolight + Sound oferuje wgląd w modne tematy, takie jak inteligentne sterowanie światłem, cyfrowe protokoły transmisji, mapowanie pikseli i wokseli oraz energooszczędne oświetlenie.

 

[img:3]

 

ProStage

Na przestrzeni lat segment technologii teatralnej i scenicznej rozwinął się w jeden z głównych elementów Prolight + Sound. Na ostatnich edycjach pojawiła się więc coraz większa liczba producentów maszyn podscenicznych i nadscenicznych, scen, trybun, automatyki i techniki kurtynowej oraz specjalistycznych stanowisk oświetleniowych i kontrolnych do użytku w teatrach. Po raz kolejny ten segment produktowy znajdzie się w hali 12.0, gdzie powstanie specjalna platforma wykładowa z programem dla profesjonalistów z branży teatralnej. Tam przedstawiciele firm mogą brać udział w demonstracjach i warsztatach lub prowadzić wykłady na ten temat. Ponadto podczas Prolight + Sound zostanie wręczona renomowana niemiecka nagroda sceniczna Opus – German Stage Award.

 

ProMedia

W 2020 roku firmy z sektora profesjonalnej technologii mediów i integracji systemów AV przeniosą się do hali 11.0 w zachodniej części Centrum Wystawienniczego, co przybliży je do pozostałych segmentów produktowych Prolight + Sound. Odwiedzający będą mogli zapoznać się z wielkoformatowymi wyświetlaczami, systemami digital and interactive signage AVoIP, rozwiązaniami projekcyjnymi, konferencyjnymi i komunikacyjnymi oraz kontrolą i dystrybucją mediów. Wraz ze stowarzyszeniami i wystawcami Messe Frankfurt organizuje w hali 11.0 nową konferencję poświęconą technologii medialnej. Główne punkty programu skupiają się na technologii transmisji opartej na protokole IP oraz interoperacyjności urządzeń AV. Dodatkowo hala 11.0 będzie tłem dla kolejnej edycji wręczenia renomowanej nagrody Sinus – Systems Integration Award.

 

[img:4]

 

ProEvent

Na Prolight + Sound goście z branży eventowej znajdą wszystko, czego potrzebują, aby zapewnić udaną imprezę: od innowacji w dziedzinach AR i VR, poprzez systemy namiotów mobilnych i atrakcje on-site, aż po oprogramowanie dla organizatorów imprez. Szczególna uwaga zostanie poświęcona bezpieczeństwu i dużym wydarzeniom, a podczas Międzynarodowej Konferencji Bezpieczeństwa i Ochrony Wydarzeń (International Event Safety & Security Conference – I-ESC), która odbędzie się we środę 1 kwietnia, eksperci będą omawiać takie tematy jak zarządzanie tłumem, bezpieczeństwo pracy itp. Ponadto hala 11.0 oferuje specjalną powierzchnię wystawienniczą dla producentów rozwiązań w zakresie bezpieczeństwa i ochrony.

 

Młode talenty w centrum zainteresowań

Prolight + Sound uwzględnia duże zapotrzebowanie na wykwalifikowany personel, organizując Future Talents Day we wtorek 31 marca. Program obejmuje specjalne wydarzenia dla studentów i stażystów, na przykład wykłady na temat scenariuszy rozwoju kariery w branży eventowej. Młodzież dowie się o wolnych miejscach pracy w Future Hub w hali 11.0.Podczas Prolight + Sound 2020 będzie miała swoją premierę część Start-up Area w hali 11.0, gdzie firmy, które są na rynku od mniej niż pięciu lat, będą mogły zaprezentować swoje produkty po obniżonej cenie wynajmu. Stoiska w tym obszarze będą skonstruowane z wykorzystaniem materiałów przyjaznych dla środowiska.

Wszystkie konferencje, seminaria i warsztaty są bezpłatne dla gości Prolight + Sound. Bilety na Prolight + Sound są ważne również na targi Musikmesse od środy do piątku (1-3 kwietnia). Musikmesse 2020 odbędzie się w tych dniach na wschodniej części Centrum Targowo-Wystawienniczego we Frankfurcie i pozostanie otwarte do soboty.

 

Media społecznościowe:

 

 

Ruchome głowy Reflektory Kolumny i głośniki

HiFi

ISE'20: MX24 - XTA rozszerza serię MX o nowy switcher audio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz