Nowe produkty z układem Z-Tone, czyli garść nowości od IK Multimedia

Nowe produkty z układem Z-Tone, czyli garść nowości od IK Multimedia

18 lutego 2020, 11:00
Producent: IK Multimedia

W IK Multimedia nie próżnują. Światło dziennie ujrzała właśnie kolekcja brzmień AmpliTube Joe Satriani oraz dwa urządzenia, wyposażone w niezwykle ceniony układ Z-Tone, mianowicie Z-Tone Buffer Boost Pedal i Axe I/O Solo. 

 

 

Z-TONE Buffer Boost to niezwykle przydatne urządzenie w pedalboardzie każdego gitarzysty lub basisty. Dzięki układowi Z-Tone, możliwe jest precyzyjne ustawienie poziomu sygnału, zanim ten powędruje dalej torem sygnałowym. Szeroki zakres dynamiki oraz szerokie spektrum tonalne, czynią z tego niepozornego urządzenia lidera w swojej klasie i gwarantują uzyskanie doskonałego brzmienia. Zbufferowany sygnał zapobiega utracie brzmienia w przypadku używania długich kabli na scenie, podczas gdy boost control pozwala na podbicie sygnału w każdym momencie.

 

[img:1]

Warto podkreślić, że obie funkcje (Z-Tone oraz boost) są całkowicie niezależne i mogą być w dowolnym momencie wyłączone. Dodatkowo, na wyjściu pedal & output, Z-TONE Buffer Boost wyposażony został w true bypass podczas gdy funkcja ground lift zapobiega powstawaniu niechcianych przydźwięków. 

 

[img:4]

 

ZTONE DI to z kolei studyjnej jakości DI Box, pozwalający na dodanie technologii Z-Tone do sygnału liniowego, zapewniając komfort pracy zarówno w studiu jak i na scenie. Szeroki zakres dynamiki, możliwość kontroli poziom sygnału wejściowego i wyjściowego oraz  -20dB pad to tylko część z zalet tego urządzenia. Funkcja ground lift zapewnia czystość sygnału w każdych warunkach. Urządzenie może być zasilane 9V baterią lub za pomocą +48V phantom

 

[img:2]

AXE I/O SOLO jest budżetowym interfejsem audio, skierowanym do muzyków zaczynających swoją przygodę z nagrywaniem dźwięku oraz artystów, szukających kompaktowego rozwiązania, które można bez problemu zabrać w trasę. Młodszy brat ciepło przyjętego AXE I/O posiada 2 wejścia oraz 3 wyjścia, wyposażony został w przedwzmacniacz  PURE microphone oraz pracuje w trybie 24-bit, 192 kHz

 

[img:3]

 

Niedawno pisaliśmy o końcowych pracach nad kolekcją brzmień Joe Satrianiego. Teraz można śmiało przedstawić efekt finalny, który składa się ze wzmacniaczy i efektów wybranych przez Mistrza (szczegółowa lista dostępna na stronie producenta). Sam program wykorzystuje najnowsze rozwiązania w dziedzinie modelingu (Dynamic Interaction Modeling) oraz ponad 20 letnie doświadczenie firmy w dziedzinie cyfrowej obróbki dźwięku. Kolekcja AmpliTube Joe Satriani funkcjonuje w środowisku bezpłatnej aplikacji AmpliTube Custom Shop (pełna współpraca z Windowsa oraz iOS) i działa jako samodzielny program lub wtyczka VST.

 

 

Interfejsy audio USB Di Boxy

Studio

DirectOut i RME znów łączą siły
Więcej wiadomości