Nowoczesne oświetlenie najstarszego centrum handlowego w Danii - Cameo w centrum Rodovre

Nowoczesne oświetlenie najstarszego centrum handlowego w Danii - Cameo w centrum Rodovre

22 maja 2020, 10:00
Producent: Cameo
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Centrum Rødovre na przedmieściach Kopenhagi o tej samej nazwie istnieje jako galeria handlowa od ponad 50 lat. Wzorując się na centrach handlowych w USA, Aage Knudsen otworzył w 1966 roku pierwsze tego typu miejsce w Danii i zarazem największe w Europie Północnej, na dawnym terenie dużego centrum ogrodniczego.

Dziś w Rødovre Center znajduje się około 200 sklepów i restauracji, kino, gabinety lekarskie, apartamenty i biura biznesowe. W ostatnich dziesięcioleciach wielofunkcyjne centrum handlowe zostało kilkakrotnie odnowione i zmodernizowane, jednak wciąż pozostawały tam stare reflektory PAR 64 używane do oświetlania centralnej sceny imprezy zużywając nieproporcjonalnie dużą moc około 46 000 watów. W styczniu 2020 roku technologia oświetlenia została ostatecznie zmodernizowana przez Prime Production i Cameo.

 

[img:1]

 

Wydajne reflektory LED wiszą teraz tam, gdzie niegdyś prądożerne, stare PAR-y. 16 reflektorów Cameo F2-T LED Tungsten Fresnel i 8 reflektorów Cameo Flat Pro 18 RGBWA PAR zużywają w sumie tylko około 5000 watów, a także znacznie lepiej oświetlają wydarzenia i przestrzeń wystawienniczą. Duński Prime Production był odpowiedzialny za planowanie i wdrożenie instalacji urządzeń Cameo, którą przeprowadził Peter Petersen.

 

[img:2]

[img:3]

 

Nasz dział wynajmu pracuje z reflektorami spotlight F2-T od dłuższego czasu. Kiedy zabraliśmy się za projekt Rødovre Center, od razu wiedzieliśmy, z jakich urządzeń będziemy chcieli korzystać.

Peter Petersen

 

Posiadając spektrum kolorów RGBWA, FLAT PRO 18 LED PAR od Cameo obejmują nie tylko większy obszar, ale także zużywają mniej energii i wymagają mniej konserwacji.

 

Naszym zdaniem reflektory F2-T są najlepszymi Fresnelami LED w swoim przedziale cenowym.

Peter Petersen

 

Prime Production od wielu lat korzysta z wszechstronnej oferty Cameo. Dzięki takim produktom, jak seria F2-T i FLAT PRO, a także ruchomymi głowicami MOVO BEAM, AURO Spot Z300, kompaktową Q-SPOT 40 RGBW oraz INSTANT HAZER 1400 PRO, urządzenia Cameo są idealne do instalacji klubowych i kościelnych, jak i do rentalu.

 

Reflektory PAR PC, Fesnel Zrealizowane instalacje

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Cameo rozwiń listę sklepów

Oświetlenie

ELP PAR IP – nowa oprawa od firmy Martin
Więcej wiadomości