Monitory Genelec w wakacyjnym studio Hardwella w Curacao

Monitory Genelec w wakacyjnym studio Hardwella w Curacao

22 maja 2020, 09:00
Producent: Genelec

Trzecie studio nagrań to efekt wieloletniej współpracy pomiędzy producentem muzycznym Hardwellem, a projektantem pomieszczeń odsłuchowych, Janem Morelem. Studio powstało w domu wakacyjnym producenta i DJ’a w Curacao. Nowy obiekt jest zaprojektowany w zupełnie innym stylu niż główne studio Hardwella w Holandii, ale posiada taką samą referencyjną jakość dźwięku, zapewniając kontrolę nad niskim pasmem dzięki zastosowaniu monitorów studyjnych i subwooferów Genelec.

Mając doświadczenia przy poprzednich projektach i wiedząc jak ważne jest rozpoczęcie prac nad akustyką wnętrza na wczesnym etapie, Morel został zaangażowany do tego projektu już podczas tworzenia projektu architektonicznego domu na Karaibach.

 

[img:1]

 

Zostałem zaangażowany w projekt już na samym początku. Kiedy powstawały pierwsze szkice nowego domu, było już jasne, że znajdzie się w nim studio. Architekt powiedział mi w którym miejscu domu będzie zlokalizowane studio i jaka powierzchnia będzie na nie przeznaczona. Moją rolą było wymyślenie, jak to zrealizować.

Jan Morel - projektant pomieszczeń odsłuchowych

 

Wymagania estetyczne dotyczące nowego studia spowodowały, że potrzebny był nowy projekt, całkowicie różniący się od głównego studia Hardwella w Holandii. Styl, kolor i architektura studia miały odwzorowywać wnętrze pozostałej części domu w Curacao. Jednak wybór rozwiązania monitorowego był oczywisty.

 

Hardwell jest przyzwyczajony do systemów Genelec, jego główne studio jest wyposażone w modele 1034B, 7073A i 8341A. Dla niego nie ma innej opcji, innej marki, z której mógłby korzystać.

Jan Morel - projektant pomieszczeń odsłuchowych

 

Marka systemu odsłuchowego pozostała ta sama, ale Morel zdecydował się na zastosowanie innego rozwiązania Genelec ze względu na nowe warunki akustyczne domu w Curacao. Para monitorów studyjnych 1237A została zainstalowana jako główny odsłuch – około 1.8 metra od stanowiska realizatora, a dwa monitory 8330A, umieszczone bliżej, około 1.2 metra, pełnią rolę odsłuchu bliskiego pola. Subwoofer 7071A z dwoma 12-calowymi głośnikami został umieszczony pod biurkiem, ale poza osią, blisko ściany, by zapewnić odpowiednią kontrolę nad niskimi częstotliwościami. Monitory 1237A i 8330A zostały skonfigurowane i skalibrowane przy użyciu oprogramowania Genelec GLM.

 

[img:2]

 

Początkowo Morel zdalnie zarządzał zespołem lokalnych wykonawców i rzemieślników zatrudnionych do obsługi budowy. Po zakończeniu budowy przyjechał do Curacao na uruchomienie i konfigurację.

 

Wykorzystaliśmy GLM do wykonania pierwszej autokalibracji. Następnie dokonaliśmy dalszej kalibracji manualnie w GLM, aby uzyskać wynik satysfakcjonujący dla inżyniera. W tym przypadku inżynierem jest oczywiście sam Hardwell!

Jan Morel - projektant pomieszczeń odsłuchowych

 

Po sprostaniu wyzwaniom, na jakie napotkano podczas fazy konstrukcyjnej, uzyskano rezultat końcowy, który zadowala Morela, ale przede wszystkim Hardwella.

 

Widział projekt zanim zacząłem prace końcowe i kiedy ukończyliśmy pomieszczenie, był naprawdę oszołomiony i zachwycony wynikiem zarówno pod względem dźwięku, jak i wyglądu. To przerosło jego oczekiwania.

Jan Morel - projektant pomieszczeń odsłuchowych

 

[img:3]

 
Monitory studyjne aktywne

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

Studio

Ogłoszono nominacje do 36 edycji TEC Awards
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz