Cineplex Cinetower w Alsdorf przyciąga uwagę nowym oświetleniem od Elation

Cineplex Cinetower w Alsdorf przyciąga uwagę nowym oświetleniem od Elation

28 września 2020, 09:00
Producent: Elation

Prawie 40-metrowa wieża ciśnień w Alsdorf w Niemczech to dobrze znany lokalny punkt orientacyjny, który służy jako niepowtarzalna latarnia morska. Widoczna z odległości wielu kilometrów w każdym kierunku, ma ogromne znacznie dla pobliskiego handlu, tak jak znajdujący u stóp wieży Cineplex Cinetower Kinopark. Cineplex Cinetower oferuje ponad 1600 miejsc w dziewięciu salach, a także restaurację Zwei Brüder, nowy rodzaj kina i rozrywki w tym jednym miejscu.

 [img:1]


Wieża ciśnień została ostatnio zjawiskowo oświetlona nocą dzięki oprawom Elation Professional wybranym i zainstalowanym przez APA Showtechnik z Belgii.

 

Wieża to wyjątkowa konstrukcja architektoniczna, która jest czymś wyjątkowym i stanowi niepowtarzalną okazję do oświetlenia - komentuje Daniel Huppermans z APA Showtechnik. Mówi, że powód instalacji jest prosty: Aby pokazać, że jest tam kino i przyciągnąć ludzi do okolicy.

 

Multipleks jest obsługiwany przez braci Stürtz, rodzinę z pasją do kina, która od dziesięcioleci zarządza kinami w Niemczech. Rodzina Stürtz prowadzi również popularne kino w Akwizgranie, gdzie APA Showtechnik już wcześniej oświetliło foyer ku wielkiej satysfakcji braci.

 

Efekt okazał się świetny, więc zapytali nas, czy jest coś specjalnego, co mogliby zrobić z wieżą w Alsdorf - powiedział Huppermans. Zaproponowaliśmy koncepcję dynamicznego oświetlenia i pomysł spodobał im się. Bracia Stürtz mają dużą wiedzę na temat oświetlenia i dostępnej obecnie technologii, więc dobrze zrozumieli naszą propozycję.

 

[img:2]

 

Huppermans skontaktował się z Bertem Schmeitsem, Key Account Managerem Elation w Beneluksie, w sprawie projektu i rozpoczęli dyskusję na temat tego, jakie oprawy mogą być odpowiednie.

 

Zrealizowałem inne projekty z amerykańskim DJ-em i jako siostrzane firmy dzielimy ten sam obiekt i salon w Kerkrade, więc znałem oświetlenie Elation - mówi Huppermans. Zawsze mówiłem, że pewnego dnia chciałbym użyć urządzeń Elation w projekcie, a Cinetower w Alsdorf był do tego doskonałą okazją. Bert był bardzo profesjonalny i wspaniale się z nim pracowało. Mimo że był to dla niego mniejszy projekt, Bert sprawił, że czułem się ważny, oferując ten sam poziom usług, jak przy dużych projektach.

 

[img:5]


Aby ocenić oświetlenie w praktyce i lepiej przekonać braci Stürtz do ich propozycji, firma Schmeits wsparła Huppermans'a w stworzeniu demoshow.

 

Na pokazy zabraliśmy Proteus Hybrid  i Proteus Smarty Hybrid , oba urządzenia o stopniu ochrony IP65 i oba wystarczająco jasne - powiedział Huppermans. Moją filozofią nie jest mówienie klientowi, że należy wybrać najjaśniejszą oprawę, ale wybrać oprawę, która jest najlepsza do danego zastosowania. W tym przypadku Proteus Smarty o mocy 11 000 lumenów był wystarczający i lepiej wpisał się w budżet. Posiada również wydajną lampę, o żywotności 6000 godzin, która minimalizuje potrzebę wymiany żarówek .

 

APA Showtechnik stworzyła projekt, wybrała urządzenia oświetleniowe i zakończyła instalację. Do oświetlania wysokiej, ceglanej kolumny wieży i bulwiastej stalowej góry wybrano oprawy Proteus Smarty Hybrid, Paladin Panel i WW Profile HP IP, wszystkie oprawy o stopniu ochrony IP65, co jest ważne, ponieważ urządzenia będą świeciły przez 365 dni w roku. Oprawy ustawia się w trzech oddzielnych grupach na dachu kina / restauracji - po jednym z każdego rodzaju na grupę. Panel Paladin z ogniwami 50 x 15 W RGBW i wydajnością 20.000 lumenów jest używany jako wysokowydajny reflektor do nadawania koloru podłoża, podczas gdy Proteus Smarty Hybrid nakłada grafikę na kolumnę i wyświetla logo na górze.

 

[img:4]

 

Paladin jest po prostu niesamowity! - mówi Huppermans. Wcześniej wieżę ciśnień oświetlano starszymi oprawami o mocy 300 W i 500 W o źródle wyładowczym w ciepłej bieli. Kiedy robiliśmy pokazy w nocy, nie mogliśmy wyłączyć tych starych urządzeń, więc świeciliśmy na białe światło z Paladinami na czerwono i wciąż efekt był potężny. Bracia Stürtz byli zdumieni.

 

Profile WW, elipsoidalne oprawy punktowe o dużej mocy, które obsługują metalowe gobo rozmiaru B lub przezroczyste gobo typu HT, są wyposażone w gobo z logo Cineplex, które jest rzutowane na ścianę u podstawy konstrukcji.

 

[img:3]

 

Od ponad 100 lat wieża ciśnień jest estetyczną perełką okolicy, która przekazuje informacje i służy jako pomoc nawigacyjna jako latarnia morska. Teraz z nowoczesnym systemem oświetlenia tworzy niepowtarzalną atmosferę i wprawia odwiedzających w przyjemny nastrój jeszcze przed rozpoczęciem filmu. Co ważne, wzmacnia też świadomość i wizerunek marki w całym regionie.

 

Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Show Makers European Forum już 15-16 lutego w Krakowie
Więcej wiadomości