Warszawski Teatr Baj najnowszą realizacją Konsbud Audio

Warszawski Teatr Baj najnowszą realizacją Konsbud Audio

20 kwietnia 2021, 10:00

Teatr Baj to najstarszy w Polsce teatr lalek. Został założony w 1928 roku. Od 1953 roku mieści się na warszawskiej Pradze, przy ul. Jagiellońskiej 28, w zabytkowym budynku dawnego Zakładu Wychowawczego Warszawskiej Gminy Starozakonnych im. Michała Bergsona.

W 2020 roku zakończył się gruntowny remont i modernizacja budynku. Konsbud Audio odpowiadał za dostarczenie, konfigurację i uruchomienie systemu elektroakustycznego.

 

[img:1]

 

Główna sala widowiskowa ze 180 miejscami dla publiczności zyskała zintegrowany system nagłośnienia 3D firmy d&b audiotechnik z serii xS i xA (głośniki naścienne i sufitowe), który obejmuje całą przestrzeń widowni, system nagłośnienia monitorowego sceny, system cyfrowej konsolety fonicznej, ponadto mikrofony przewodowe i bezprzewodowe, odtwarzacze materiałów fonicznych i efektów dźwiękowych, akcesoria sceniczne, w tym m.in. mikrofony nasłuchu Audio-Technica AT89, statywy mikrofonowe, słuchawki Audio-Technica ATH-M40X.

 

[img:4]

 

System elektroakustyczny sali teatralnej objął scenę główną, widownię, reżyserię i amplifikatornię. Dostarczono i zainstalowano system cyfrowej konsolety fonicznej firmy Allen & Heath. W reżyserni został zainstalowany sterownik konsolety dLive C3500. Urządzenie to oprócz sterowania całym systemem zapewnia możliwość podłączenia dostarczonych odtwarzaczy CD i mikrofonów bezprzewodowych.

Port Dante, w który wyposażona jest konsoleta foniczna służy do komunikacji cyfrowej z urządzeniami zlokalizowanymi w amplifikatorni, mikrofonami bezprzewodowymi i zintegrowanym systemem nagłośnienia widowni i dźwięku 3D. Dodatkowo, aby rozszerzyć możliwości funkcjonalne systemu, wykonano połączenia kablowe sieci Ethernet pomiędzy reżysernią oraz wybranymi pomieszczeniami teatru, m.in. sceną kameralną, foyer, Galerią Lalek, salą edukacyjną.

 

[img:5]

 

Teatr od 2012 roku realizuje Program Baj bez Barier. W tym celu zainstalowano specjalne systemy wspomagania dla osób z dysfunkcjami wzroku lub słuchu. Dla osób niedosłyszących – system współpracujący z aparatami słuchowymi, dla osób niewidzących i niedowidzących – nadajnik i odbiorniki do audiodeskrypcji, zestaw słuchawkowy dla lektora. Dzięki temu również osoby z niepełnosprawnościami mogą czuć się w teatrze swobodnie.

 

[img:6]

 

Sala kameralna została wyposażona w system nagłośnienia widowni, który tworzą głośniki szerokopasmowe i niskotonowe, system transmisji sygnałów wraz z konsoletą foniczną Allen & Heath Qu-16 oraz odtwarzacz materiałów fonicznych i efektów dźwiękowych.

Ponadto w teatrze zainstalowano systemy komunikacji interkomowej i rozgłoszeniowej, które zapewniają komunikację pomiędzy poszczególnymi stanowiskami obsługi, nadawanie komunikatów do garderób i innych pomieszczeń technicznych, nadawanie zleceń na scenę Sali teatralnej, a także systemy nasłuchu i podglądu akcji scenicznej i nagłośnienia foyer.

 

[img:3]

 
w Polsce Ciekawe instalacje Nagłośnienie instalacyjne Miksery Cyfrowe Mikrofony Słuchawki

Gdzie kupić?

Allen&Heath Allen&Heath www.allen-heath.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Allen&Heath rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

d&b audiotechnik d&b audiotechnik www.dbaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

Mikroporty MiPro - Niezawodny partner każdego musicalu
Więcej wiadomości