Apogee Duet 3 - premiera nowego interfejsu audio

Apogee Duet 3 - premiera nowego interfejsu audio

23 czerwca 2021, 12:00
Producent: Apogee Electronics

Firma Apogee to pionier w dziedzinie "stołowych" interfejsów audio, która już w 2007 roku zaprezentowała tego typu urządzenie o nazwie Firewire Duet. W 2012 roku producent zaktualizował interfejs (Apogee Duet 2), a teraz zrobili to ponownie, występując z zupełnie nowym Duetem, który zachowuje podstawowy format 2 wejścia/4 wyjścia, ale w jeszcze smuklejszej, nowoczesnej obudowie ze szkła i aluminium oraz z wbudowanym własnym procesorem DSP.

[img:1]

Apogee Duet 3 może pracować zarówno w systemie Windows, jak i Mac OS, łącząc się z komputerami przez USB-C. Ma taką samą konfigurację I/O jak jego poprzednicy: kabel breakout daje dostęp do dwóch wejść mikrofonowych/liniowych/instrumentalnych (ze wzmocnieniem do 60 dB dostępnym w przedwzmacniaczach mikrofonowych), a także stereofonicznych wyjść monitorowych.

[img:3]

Na przednim panelu zainstalowane jest gniazdo słuchawkowe. Najważniejszy enkoder obrotowy pozostaje (ale zyskuje eleganckie fioletowe podświetlenie), co pozwala ustawić poziom monitora i słuchawek, a także dostosować wzmocnienie przedwzmacniacza.

[img:2]

DSP pozwala uruchomić Apogee Symphony ECS Channel Strip (sprzedawany oddzielnie) z zerową latencją, dzięki czemu można zastosować korekcję i kompresję do swojego miksu na etapie postprodukcji lub zaimplementować przetwarzanie sygnału już podczas nagrywania.

[img:4]

Miłośnicy gadżetów mogą również zdecydować się na nową stację dokującą Duet Dock, która zastępuje kabel breakout przyjaznym dla komputerów stacjonarnych zestawem „właściwych” wejść/wyjść.

[img:5]

Apogee Duet 3 trafi do sprzedaży w lipcu w sugerowanej cenie 599 dolarów. Wtyczka Symphony ECS Channel Strip sprzedawana jest w cenie 99 USD, ale można ją kupić z Duetem 3 w obniżonej cenie 49 USD, podczas gdy Duet Dock ma być sprzedawany za 149 USD.

 

USB Interfejsy audio DAW Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

Apogee Electronics

Dystrybucja w Polsce:

MBSPRO sp. z o.o.

adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Sklepy muzyczne > Apogee Electronics rozwiń listę sklepów

Studio

Nowa promocja od Zildjian Polska
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz