Kolumny NEXO ID84 nagłośniły najstarszy uniwersytet świata

Kolumny NEXO ID84 nagłośniły najstarszy uniwersytet świata

3 listopada 2021, 09:00
Producent: NEXO
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Takie zlecenie nie trafia się codziennie: włoska firma LG Integrated Service zainstalowała niedawno nagłośnienie dla Uniwersytetu Bolońskiego, najstarszej tego rodzaju uczelni na całym świecie.

Zadanie obejmowało stworzenie odpowiednich warunków akustycznych w Aula Magna (głównej hali) tegoż przybytku. Dlaczego właściwie tak bardzo nas to interesuje? Ponieważ w centrum uwagi znalazły się dzięki temu kolumny jednej z naszych marek - NEXO.

 

[img:1]

 

Projekt inny od wszystkich

Z doświadczenia doskonale wiemy, że instalacja nagłośnienia w budynkach o wielkim znaczeniu historycznym nie należy do najłatwiejszych wyzwań. Między innymi dlatego, że trzeba wówczas wziąć pod uwagę nie tylko ograniczenia wynikające z barier architektonicznych, ale i opinię osoby odpowiedzialnej za konserwację zabytków.

W takich warunkach eksperymenty nie są wskazane - warto z góry postawić na najnowsze modele sprawdzonych producentów, wyznaczających trendy w branży. Dlatego nie dziwi nas, że zajmująca się na co dzień organizacją imprez i eventów firma LG sięgnęła po kolumny NEXO. A dokładniej po nowy model ID84.

 

[img:3]

 

Pochwały za jakość dźwięku i atrakcyjny design

Nawę główną bolońskiej Aula Magna otoczyło tym samym dziesięć stanowisk głośnikowych. Każde z nich składa się z pojedynczej kolumny ID84, której towarzyszy moduł ID84L - odpowiadający za niskie częstotliwości.

ID84 to wysokiej klasy kolumna głośnikowa o wysokości jednego metra, która oferuje moc szczytową na poziomie 135 dB. Pasmo przenoszenia to 90 Hz - 20 kHz. Zapewnia płynną charakterystykę brzmieniową, która tak samo dobrze spisuje się przy wzmacnianiu muzyki, jak i mowy.

 

[img:2]

 

Również wizualnie nowe kolumny prezentują się oszałamiająco. Jak wspomniał przedstawiciel LG, Alberto Vandini:

 

Kiedy zainstalowaliśmy głośniki, zaczęły zbierać pochwały jeszcze przed samym włączeniem. Były związane z ich pięknem i elegancją. Posiadanie takiej estetyki sprawia kluczową różnicę w środowisku otoczonym historią.

 

Ogromne wyróżnienie

Prestiż uczelni wynika nie tylko z tradycji sięgającej 1088 roku. W Bolonii wciąż kwitnie działalność naukowa, a Aula Magna służy jako miejsce ważnych spotkań, kulturalnych wydarzeń czy wręczania honorowych dyplomów znanym osobistościom.

Podkreśla to wagę wyboru kolumn francuskiej marki. Nie da się ukryć, że Uniwersytet Boloński i NEXO grają w swoich najwyższych możliwych ligach i nie mogą sobie pozwolić na przeciętność w dowolnym aspekcie - tym bardziej nie dziwi fakt, że ich nazwy spotkały się we wspólnym projekcie.

na świecie Ciekawe instalacje Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Bezprzewodowy mikrofon USB, który ułatwi komunikację
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz