Wzmacniacze i głośniki do instalacji - Helvia na ISE 2024

Wzmacniacze i głośniki do instalacji - Helvia na ISE 2024

8 marca 2024, 11:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Helvia
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Helvia to nowa marka stworzona przez włoską firmę FRENEXPORT, w odpowiedzi na rosnące międzynarodowe zapotrzebowanie na zintegrowane systemy audio-video. Odwiedzający tegoroczne targi ISE w Barcelonie mieli świetną okazję, aby poznać bliżej tę markę i zapoznać się choćby z częścią jej bardzo bogatej oferty.

Ciągłość i tożsamość kulturowa to wartości założycielskie Helvia, bo nazwa ta pochodzi od starożytnej rzymskiej kolonii – Helvia Recina – zbudowanej około III wieku p.n.e. na terenie, gdzie dziś mieści się siedziba firmy FRENEXPORT. Helvia oferuje zintegrowane technologie audio-wideo, których cechą charakterystyczną jest łatwość instalacji i konserwacji. Filozofia firmy polega na udostępnieniu tych technologii każdemu instalatorowi, zapewniając rzetelność i innowacyjność, poprzez dostosowanie swoich systemów do wszelkich potrzeb.

 

 

Oferta marki Helvia jest bardzo szeroka, obejmująca każde ogniwo łańcucha elektroakustycznego - od źródeł sygnału (mikrofony, media playery), poprzez narzędzia do przesyłania, sterowania, miksowania, komutowania i wzmacniania sygnałów (kable, miksery, matryce, kontrolery ścienne, wzmacniacze) na źródłach sygnałów kończąc (głośniki i zestawy głośnikowe). Wśród produktów Helvia znajdziemy też nie tylko urządzenia audio, ale i video - modularne wyświetlacze LED.

 

Helvia HMX-44 PLAY

Przykładem produktu, który łączy dwie z wyżej wymieniowych grup urządzeń jest HMX-44 PLAY - rozwiązanie dla osób zajmujących się małymi i średnimi instalacjami audio, oferujące wszechstronność w kompaktowej formie. HMX-44 PLAY integruje w jednym urządzeniu o wysokości 1U matrycę z 4-wejściowym, 4-wyjściowym mikserem i odtwarzaczem multimedialnym. Sekcja miksera zapewnia 3 wejścia combo Mic-Line z zasilaniem Phantom 48V, przednie wejście liniowe stereo mini-jack połączone z odtwarzaczem multimedialnym z DAB+, FM, USB, BT. Każde wejście ma niezależną regulację poziomu, a 3 wejścia combo Mic/Line posiadają również regulację wysokich i niskich tonów. Wszystkie 4 wejścia są przypisane niezależnie do 4 stref, a każda ze stref posiada regulację poziomu wyjściowego.

 

[img:1]

 

Helvia HPMA-240 PLAY

Innym urządzeniem z tej kategorii jest HPMA-240 PLAY, będący jednostrefowym wzmacniaczem miksującym w standardowym formacie o szerokości ½ racka, o mocy znamionowej 240 W, zdolne do pracy zarówno na liniach 70 V/100 V, jak i na liniach o niskiej impedancji do 2 omów z maksymalną stabilnością.

 

[img:2]

 

Helvia DEKO, LIDO & REDY

Bardzo szeroka gama głośników i zestawów głośnikowych zaspokoi potrzeby każdego instalatora, pozwalając mu dopasować swoją ofertę do wymagań konkretnych instalacji. Mamy więc w ofercie marki Helvia głośniki sufitowe, wiszące, naścienne, projektory dźwięku, tuby, a także głośniki ogrodowe. Najszersza oferta obejmuje głośniki naścienne - od kompaktowych dwudrożnych zestawów w plastikowej obudowie (serie DEKO i LIDO - ta druga z ochroną IP65, co pozwala na ich pracę na zewnątrz) poprzez nieco większe, dedykowane do klubów, restauracji itp. obiektów (seria REDY), na "pełnowymiarowych", szerokopasmowych zestawach nagłośnieniowych z serii ESTRO kończąc.

 

[img:3]

[img:4]

 

Helvia ESTRO

Seria ESTRO oferuje 5 modeli, z głośnikami niskotonowymi od 6,5” do 15” i mocy od 130 do 350 W. Zestawy te zostały zaprojektowane tak, aby były lekkie, niezawodne i zapewniały dźwięk o wysokim poziomie zarówno w instalacjach stacjonarnych, jak i zastosowaniach przenośnych. Urządzenia można zawiesić za pomocą specjalnych wsporników, za pomocą śrub oczkowych i punktów zawieszenia M8 lub umieścić na statywie/sztycy, dzięki otworowi D36mm na spodzie obudowy.

 

[img:5]

[img:6]
 

Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Wzmacniacze i miksery instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Aura Audio - pasywne "kardioidy" rodem z Finlandii
Więcej wiadomości