Rynek aplikacji audio-over-IP ciągle się rozrasta. PVS i NETGEAR rozpoczęły bliską współpracę

Rynek aplikacji audio-over-IP ciągle się rozrasta. PVS i NETGEAR rozpoczęły bliską współpracę

8 marca 2022, 11:00
Producent: AUDAC

Firma PVS, właściciel marki AUDAC, poinformowała o nawiązaniu współpracy z producentem rozwiązań sieciowych, firmą NETGEAR. Rynek aplikacji audio-over-IP szybko się rozwija, a produkty sieciowe i audio coraz częściej idą ze sobą w parze. NETGEAR, jako producent przełączników sieciowych, ściśle współpracuje z rynkiem audiowizualnym i dlatego stworzył specjalną serię switchy do zastosowań AV.

Różne protokoły dla audio przez IP mają różne wymagania. Podczas gdy jeden protokół prawie nie wymaga żadnej konfiguracji do prawidłowego i stabilnego działania, inny może być bardzo wymagający jeśli chodzi o prawidłową konfigurację przełączników. Aby ułatwić pracę instalatorom i użytkownikom systemów AV, w interfejsie użytkownika switcha M4250 AV można kilkoma kliknięciami wybrać port przełącznika i załadować gotowy profil sieciowy dla urządzeń AUDAC. Seria M4250 została zaprojektowana przy udziale profesjonalistów z branży. Profesjonalne przełączniki są przeznaczone do giga-bitowych sieci AV over IP.

[img:1]

Tradycyjne przełączniki POE (power-over-Ethernet) są przeznaczone do zasilania urządzeń o niewielkim poborze prądu, takich jak punkt dostępowy. Ale w przypadku wzmacniacza konieczne jest posiadanie wystarczającej wydajności prądowej POE, aby obsłużyć różne strefy. W swojej linii AV firma NETGEAR koncentruje się na przełącznikach z wystarczającą wydajnością POE, bez konieczności dołączania niezliczonych portów, przy jednocześnie niskiej cenie urządzeń.

Funkcja IGMP Plus jest wstępnie ustawiona fabrycznie, więc każdy przełącznik ma standardowe ustawienia AV-over-IP. Dzięki temu jest gotowy do użycia zaraz po wyjęciu z pudełka, jeśli jest używany pojedynczo. Oprócz tego funkcja IGMP Plus zapewnia automatyczną konfigurację odpowiedniego routingu w przypadku korzystania z wielu przełączników w sieci. Jest to przydatne dla integratorów AV, którym nie chce się "bawić" w konfigurowanie.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tym, jak linia AV firmy NETGEAR może ułatwić instalację AV, weź udział w webinariach Netgear. Te 45-minutowe webinaria będą transmitowane na platformie edukacyjnej AUDAC.

Źródła dźwięku Dźwiękowe systemy ostrzegawcze (DSO) Wzmacniacze i miksery instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

AUDAC AUDAC www.audac.be

Dystrybucja w Polsce:

Muzeum Historii Polski nagłośnione systemami JBL i AMX
Więcej wiadomości