Nowość od RODE - Tym razem słuchawki i to nie byle jakie!

Nowość od RODE - Tym razem słuchawki i to nie byle jakie!

15 kwietnia 2022, 11:00
Producent: Rode

Jak dotąd, australijska firma RØDE znana była przede wszystkim jako producent wysokiej jakości mikrofonów różnego typu. Znana jest też z tego, że przeznacza spore sumy pieniędzy na badania rozwojowe, dzięki czemu jej produkty cieszą się zasłużonym uznaniem. Teraz jednak – jako firma o bądź co bądź ogromnym doświadczeniu w konstruowaniu przetworników elektroakustycznych - postanowiła zawalczyć na rynku słuchawek.

 

 

I takim to sposobem na rynku pojawił się produkt pod nazwą NTH-100. Są to słuchawki klasy profesjonalnej, o konstrukcji zamkniętej. Wykorzystano w niej kilka własnych rozwiązań zwiększających komfort użytkowania. Wskazać można przede wszystkim dwa.

 

[img:3]
 

Pierwszym jest system zatrzasków FitLok, którego zadaniem jest blokowanie ustawienia pałąka, dzięki któremu przez cały czas pozostaje on dopasowany do głowy użytkownika.

Drugi, i chyba ciekawszy, patent nosi nazwę CoolTech. Polega to na wypełnieniu nausznic, które z wierzchu pokryte są wysokiej jakości Alcantarą, specjalnym żelem przewodzącym ciepło, którego zadaniem jest odprowadzanie nadmiaru ciepła z małżowin usznych. Czego to ludzie nie wymyślą…

 

[img:1]

 

NTH-100 wyposażono w przetworniki o średnicy 40 milimetrów, przetwarzające częstotliwości od 5 Hz do aż 35 kHz, a zatem wykraczające daleko poza pasmo słyszalne. Dzięki temu potrafią bardzo wiernie odtwarzać cały koloryt brzmienia.

Słuchawki charakteryzują się impedancją 32 omów i potrafią przyjąć sygnał o maksymalnej mocy 1.700 miliwatów – przy poziomie zniekształceń harmonicznych nieprzekraczającym 1%. Nausznice zapewniają dobrą izolacją od otoczenia, tłumiąc jego odgłosy o 20 decybeli.

 

[img:4]

 

Masa NTH-100 wynosi 350 gramów, a komplecie nabywca otrzymuje przewód TRRS o długości 2.4 metra, przejściówkę z małego na dużego jacka, zestaw kolorowych nakładek identyfikacyjnych oraz pokrowiec. Opcjonalnie zaopatrzyć się można w kable przyłączeniowe w czterech kolorach dodatkowych: różowym, zielonym, niebieskim i pomarańczowym, natomiast same słuchawki dostępne są wyłącznie w barwie czerni. Jak na wyrób tej klasy, nie są zbyt kosztowne - cena nie powinna przekraczać 900 złotych.

A zatem witamy nowego gracza na rynku słuchawek profesjonalnych.

 

[img:2]
 
więcej: rode.com
High End Słuchawki konsumenckie
L-Acoustics LA7.16i, SOKA, L-ISA Ambiance. Oj działo się na ISE 2022!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz