Shure KSM11 - kapsuła premium do bezprzewodowych nadajników cyfrowych Shure

Shure KSM11 - kapsuła premium do bezprzewodowych nadajników cyfrowych Shure

20 kwietnia 2022, 13:51
autor: Piotr Sadłoń
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Firma Shure zaprezentowała kapsułę KSM11 do mikrofonów bezprzewodowych, wykorzystującą najnowocześniejszy przetwornik pojemnościowy klasy premium. Dzięki połączeniu klarowności zakresu niskich i średnich częstotliwości oraz wysokiej szczegółowości w zakresie tonów wysokich KSM11 już znalazł swoje miejsce na scenie, a realizatorzy wypowiadają się na jego temat w superlatywach. Poznaj opinie poniżej. 

Spis treści:  Główne cechy KSM11 I  Video opinie realizatorów dźwięku I Charakterystyka kapsuły

Systemy bezprzewodowe Shure należą do liderów rynku, stąd obecne są na wszystkich światowych scenach, w broadcaście, także dlatego, że umożliwiają użycie kapsuł wielu znanych producentów mikrofonów. Przyszedł jednak czas na wprowadzenie kapsuły, która ma być lepsza niż kiedykolwiek artyści i realizatorzy mieli w swoich rękach. 

Shure KSM11 - Oto nowy standard wokali na żywo

kapsuła shure KSM11

KSM11 występuje zarówno do mikrofonów bezprzewodowych w kolorze czarnym jak i szczotkowanego niklu  

W skrócie Shure KSM11 to:

  • bezprzewodowa kapsuła pojemnościowa wykorzystująca złotą membranę ¾” i najwyższej klasy elektronikę zapewniająca wyjątkowy zakres dynamiki i odpowiedź transjentów 
  • kardioidalna charakterystyka kierunkowa redukuje zniekształcenia fazowe poza osią, zapewniając reprodukcję wokalu z nieskazitelną ostrością, bogate i pełne pasmo niskich częstotliwości, liniowe i przejrzyste pasmo średnich częstotliwości oraz naturalną szczegółowość wysokich tonów
  • zaawansowany system zawieszonej izolacji zapewniający praktycznie zerowy poziom szumu
  • odporna na wgniecenia maskownica z hartowanej stali z redukcją zgłosek wybuchowych dla zapewnienia spójnego, wolnego od zniekształceń głosu
  • więcej na temat mikrofonów bezprzewodowych znajdziesz w INFOMUSIC.PL:

 

Najważniejszy jest wokal i Shure o tym wie

Wokal to kluczowy składnik miksu, toteż jemu poświęca się przeważnie najwięcej uwagi, aby uzyskać w miksie jego odpowiednią czytelność i zrozumiałość. Często wymaga to wielu zabiegów - korekcji, kompresji, stosowania odpowiednich plug-in'ów itp. Shure opracował KSM11, aby zapewnić najbardziej naturalny, przejrzysty i czysty dźwięk, bez konieczności stosowania dodatkowego przetwarzania w przypadku występów na żywo czy transmisji radiowych, telewizyjnych i streamingowych. Niezależnie od tego, czy publiczność uczestniczy w koncercie, czy słucha transmitowanego programu w domu, KSM11 zapewnia, że wokale są uchwycone w niezrównanej czystości. 

[img:1]

Na scenę 

Kiedy mówimy o mikrofonach wokalowych, chcemy, aby ten przekazywał publiczności artystę w jego prawdziwej formie. Chcesz usłyszeć wokal, którego ludzie oczekują. KSM11 robi to lepiej niż wszystko, czego używaliśmy do tej pory… miksowanie wokalu było naprawdę łatwym zabiegiem, nie wymagającym żadnego wysiłku z naszej strony. Gdybym miał spróbować podsumować KSM11 jednym słowem, określiłbym go mianem 'uczciwy'. – Will Nicholson, FOH, Dua Lipa.

Dla teatru 

W przypadku teatru muzycznego, w którym osiągnięcie czystości głosu jest absolutnie niezbędne, moim pierwszym doświadczeniem z KSM11 jest to, że jest to wielki krok naprzód i naprawdę lubię go używać… Wokal jest po prostu jakoś bardziej bezpośredni. – Gareth Owen, Broadway Sound Designer, MJ the Musical.

Dla broadcastu 

Kiedy porównałem go z innym bardzo popularnym mikrofonem, byłem zaskoczony, że KSM11 ma znacznie lepsze przetwarzanie góry pasma. Było dużo gładsze, dużo bardziej naturalne. Z czystym sercem polecam go wokalistom i ich realizatorom, ponieważ jest to świetnie brzmiący mikrofon. – Paul Hager, FOH, Miley Cyrus 

Dla hip-hopu.

Niezależnie jak trzymasz mikrofon w dłoni brzmi świetnie

Raperzy  zawsze trzymają mikrofon za główkę - to jest znany problem z hip-hopowcami. Rozmawiałem z Shure i powiedziałem: „Cholera, byłoby naprawdę fajnie, gdybym miał mikrofon, który mógłby sobie z tym dać radę.” Wysłali mi więc kapsułę KSM11. A ja pomyślałem "mówisz, i masz”. Niezależnie od tego jak Twój artysta trzyma mikrofon, wszystko jest OK. Po prostu mogę zaufać tej kapsule, że wykona swoje zadanie. – Paul Wichmann, FOH, Tyler the Creator.

 

Wieloletnie prace nad doskonałością

[img:2]

Shure KSM11 to kapsuła nowej generacji do współpracująca z nadajnikami handheld, w lżejszej, opływowej obudowie dostępnej w kolorze czarnym i szczotkowanego niklu. Dzięki specjalnie opracowanej technologii przetwornik KSM11 jest wyposażony w złotą membranę 3/4" i najwyższej jakości elektronikę, zapewniając bardzo wysoki zakres dynamiki. KSM11 precyzyjnie prezentuje wokale artystów, z niespotykaną klarownością i praktycznie zerowym szumem własnym, dzięki zaawansowanemu systemowi zawieszenia kapsuły.

[img:3]

KSM11 oferuje pełne tony niskie i czyste średnie - zwykle spotykane w mikrofonach dynamicznych - oraz wysokiej klasy szczegóły oferowane przez mikrofony pojemnościowe, co w efekcie zapewnia przejrzystą i naturalną reprodukcję wokalu. W połączeniu z wyjątkowym tłumieniem pozaosiowym, znakomitą izolacją kapsuły przed wstrząsami i ochroną przed głoskami typu "pop" KSM11 zapewnia realizatorom dźwięku pozbawioną artefaktów wydajność, na której może zbudować swój miks. Oznacza to, że mogą poświęcać mniej czasu na brzmienie wokalu, a skupiać się na kreowaniu całościowego obrazu dźwiękowego. 

 

Shure KSM11

Charakterystyka kierunkowa

[img:5] 

 

Pasmo przenoszenia

 [img:6]

 

Specyfikacja

[img:7]

Systemy bezprzewodowe Pojemnościowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

L-Acoustics LA7.16i, SOKA, L-ISA Ambiance. Oj działo się na ISE 2022!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz