ETC Eos Apex: Idealna konsoleta oświetleniowa dla teatru. Premiera na Prolight + Sound 2022

ETC Eos Apex: Idealna konsoleta oświetleniowa dla teatru. Premiera na Prolight + Sound 2022

24 maja 2022, 12:10
Producent: ETC

Firma ETC zaprezentowała swoją najnowszą konsoletę ETC Eos Apex na początku tego roku, natomiast podczas Prolight + Sound 2022 mogliśmy po raz pierwszy przyjrzeć się jej z bliska. Wspólnie z przedstawicielem dystrybutora ETC w Polsce - Robertem Gogolewskim - przybliżymy Wam niektóre ciekawe funkcje tej konsolety. 

Szerszy opis znajdziecie w naszym artykule ETC Eos Apex, dziś zapraszamy na wycieczkę po stoisku ETC oraz na premierę konsolety, która odbędzie się 25.05.2022 w siedzibie firmy P.S Teatr. Szczegóły

 

 

ETC Eos Apex w skrócie

Przyszli użytkownicy otrzymali możliwość wyboru trzech rozmiarów konsolet 5, 10 i 20 – mówiących od razu o ilości dostępnych suwaków.

Omawianą w relacji konsoletą był ETC Eos Apex 10. Wyposażono go w dwa 24-calowe dotykowe ekrany o rozdzielczości 4K, dające do dyspozycji szeroką przestrzeń do swobodnej pracy. Wysoka rozdzielczość i ostry obraz, a także szeroki kąt widzenia (ponad 160 stopni) pomagają podczas długiej pracy z konsoletą. Pozycja wyświetlaczy ponadto regulowana jest w dwóch osiach. Tak dobrane parametry obrazu sprawiają, że zmęczenie oczu jest dużo mniejsze.

 

[img:1]

 

Kolejną z nowości są przyciski „Target”, pozwalające na zaprogramowanie do nich dowolnej zawartości. Każdy z nich wyposażono w indywidualny wyświetlacz OLED, z możliwością dostosowania przy pomocy ikon czy tekstów. Z wykorzystaniem funkcji „Direct Select” użytkownik dostaje możliwość szybkiego dostępu do palet kolorów, pozycji, intensywności oraz wielu innych bardzo przydatnych funkcji.

 

[img:2]

 

Obszar enkoderów połączony z wyświetlaczem dotykowym rozbudowany został o 8 dodatkowych mini enkoderów oraz pokrętło nawigacyjne do przechodzenia pomiędzy parametrami.  Można je w pełni dowolnie skonfigurować oraz przypisać do dowolnych funkcji. Poza tym na stałe przypięte są tam takie parametry jak np. „Color Picker”. Na wyświetlaczu pokazywane są parametry, które podlegają kontroli, a także dzięki indywidualnemu podświetleniu szybko można zauważyć, do jakiej funkcji zostały przypisane. Dodano również dodatkowy haptyczny wyświetlacz reagujący niemalże jak fizyczne przyciski.

 

[img:3]

 

Rozbudowano także pole zmotoryzowanych suwaków o dodatkowy wyświetlacz reprezentujący ich zawartość, a także dodatkowy, indywidualnie podświetlany, scroll. Mogą one dostarczać tę samą zawartość co suwaki lub pracować np. jako poziom szybkości dla efektów.

 

[img:4]
 
 

Konsoleta pozwala również na dostosowanie portów w zależności od potrzeb użytkownika. Zawiera ona sześć portów Ethernet (cztery standardowe porty etherCON Gigabit i dwa porty 10-Gigabit SFP+), zapewniając przy tym szybką i nieprzerwaną komunikację z siecią. Dla użytkowników, którzy wolą podłączać urządzenia bezpośrednio do konsoli, stworzono konfigurowalne garaże. Wystarczy wybrać dodatkowy moduł wejścia/wyjścia Response lub Gadget II i umieścić je w wolnym garażu z tyłu konsolety. W ten sposób użytkownik sam podejmuje decyzje czy woli więcej portów DMX, czy może MIDI.

Urządzenie wyposażono również we wbudowany wirtualny media serwer oraz wizualizator Augmented3d z obsługą rzeczywistości rozszerzonej poprzez aplikację iRFR. Łączność z aplikacją zapewnia wbudowany punkt dostępu WiFi oraz moduł Bluetooth.

 
Sterowniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy
Wiemy, że długo nie będzie nic lepszego na rynku. Alcons LR18
Więcej wiadomości