TiMax nową marką w dystrybucji ESS Audio

TiMax nową marką w dystrybucji ESS Audio

27 maja 2022, 09:00
Producent: TiMax
Dystrybucja: ESS Audio

ESS Audio poszerza swoją ofertę o produkty marki TiMax. Będąc wyłącznym dystrybutorem w Polsce, firma chce zaproponować nowatorskie rozwiązania w technologii dźwięku przestrzennego, jakie oferują produkty tego brytyjskiego producenta. Należy tu od razu wspomnieć o dźwięku immersyjnym, który wprowadza słuchacza w nową rzeczywistość.

 

Czym jest immersja?

Immersja w odniesieniu do systemów nagłośnienia PA, to pojęcie stosunkowo nowe, magiczne – to swoisty „Święty Gral” w dążeniu do idealnego systemu nagłośnienia dla danej przestrzeni. Czym więc jest tak naprawdę? Wyobraźmy sobie standardowy koncert, projekcję filmową lub też nagłośnienie wystawy muzealnej. Zwykle w każdej z tych sytuacji siadamy naprzeciw dwóch głośników słuchając muzyki lub prelekcji słownej. Czy jest to muzyk na scenie, aktor w filmie lub lektor – każdą z tych osób słysząc, lokalizujemy pozornie nie w przestrzeni, w której się faktycznie znajduje – a w systemie nagłośnienia grającego w naszą stronę z prawego oraz lewego głośnika.

 

[img:1]
 

I tutaj przychodzą nam z pomocą rozwiązania immersyjne – wyobraźmy sobie, że rozszerzamy nasz system nagłośnienia, instalując większa ilość głośników, a procesor TiMax pozwoli nam na wirtualne umiejscowienie każdej z wcześniej wspomnianych osób dokładnie w miejscu, z którego do nas mówi, czy wykonuje swoją muzyczną partię. Immersja pozwoli nam zanurzyć się w wirtualną scenę 3D, która odwzorowuje faktyczną sytuację sceniczną czy też to, co dzieje się w filmie lub wystawie muzealnej.

 

[img:2]

 

W prostych słowach immersja to tak naprawdę system dźwięku 3D, pozwalający na tworzenie wirtualnej przestrzeni dźwiękowej dla każdego z widzów w Sali koncertowej, gości odwiedzających wystawę muzealną lub park rozrywki. Dzięki procesorom TiMax, jesteśmy w stanie stworzyć wrażenie dźwięku, który jest nad nami, przed nami, za nami, w głębi sceny, czy też na jej skraju – i to w bardzo prosty sposób.

Wyobraźmy sobie, że przed oczami mamy ekran, na którym widzimy plan naszej Sali czy też innej przestrzeni, na którym mamy znaczniki przyporządkowane do odtwarzanych dźwięków lub też muzyków grających „live” – wystarczy, że przesuniemy dany znacznik w wybrane miejsce na planie – a system TiMax sprawi, że usłyszymy dźwięk dokładnie z wybranego punktu. Niemożliwe? A jednak… wkroczyliśmy w nową erę systemów nagłośnienia – wirtualnych przestrzeni 3D.

 

[img:3]

 

TiMax jest pionierem i światowym liderem na rynku w zakresie technologii dźwięku immersyjnego. Portfolio obiektów, w których użytkowane są produkty TiMax jest imponujące – najwięcej instalacji i realizacji live na świecie. Możemy tutaj wymienić musicale m.in. w Londynie w Royal Albert Hall: Carmen, Aida, Madame Butterfly, La Boheme, Tosca, Koty, Alladyn, Aida w Szeged - Węgry;  Broadway – Alladyn, Harry Potter i Przeklęte Dziecko, Miesiąc Miodowy w Vegas, Król i Ja, Skrzynek na dachu, Hello Dolly! I wiele innych.

 

[img:4]
 

Obecnie jesteśmy w stanie dostarczyć kompletny system nagłośnienia w technologii dźwięku immersyjnego, który pozwoli słuchaczom na nowe doświadczenia. Niewątpliwą zaletą korzystania z produktów TiMax jest również łatwość konfiguracji, upraszczająca proces przygotowania każdej produkcji. TiMax daje większą kontrolę w stworzeniu tożsamej sceny dźwiękowej dla całej publiczności, co wcześniej zawsze było problematyczne.

 

[img:5]
 
Procesory dźwięku

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > TiMax rozwiń listę sklepów

Studio

Apogee Symphony I/O Mark II. Łatwe miksowanie Dolby Atmos w Apogee Control 2 [NAMM'22]
Więcej wiadomości