Robe TX1 PosiProfile - oświetlenie LED na scenę i do instalacji

Robe TX1 PosiProfile - oświetlenie LED na scenę i do instalacji

15 września 2022, 11:00
Producent: Robe
Dystrybucja: Prolight sp. z o.o.

Kolejna nowość zaprezentowana podczas Plasa Show w tym roku to ruchoma głowa Robe TX1 PosiProfile. Pomijając przepaść między ręcznymi oprawami generycznymi a w pełni zautomatyzowanymi, nowe oświetlenie Robe ma łączyć oba te światy w jednej rewolucyjnej oprawie. Jej cechą przewodnią jest nie tylko praca na dużej scenie, ale również w bardzo ciasnych pomieszczeniach i instalacjach stałych, gdzie dostęp załogi jest problematyczny lub opcje ruchu są mocno ograniczone lub nie są wymagane.

[img:1]

Robe TX1 PosiProfile w skrócie:

 • Nowa głowica ruchoma LED na dużą scenę jak i do ciasnych pomieszczeń
 • Możliwość zablokowania pan /  tilt / zoom / ostrość dzięki czemu głowica może pełnić takżę funkcję oświetlenia statycznego
 • Opatentowana przez Robe technologia MAPS pozwala na kalibrację urządzenia w tzw. bezruchu
 • 13.500 lumenów
 • CRI od 80 do 95+, temperatura barwowa od 2.700K do 8.000K
 • Wbudowana biblioteka kolorów DataSwatch zawiera 237 kolorów i odcieni
 • Zakres zoom 5.5°-50° o stosunku 9:1
 • W zestawie znajdują się dwa szybkowymienne frosty: MagFrost 1° i 5°
 • Opcjonalny moduł z gobo
 • Cpulse system zarządzania flicker-free dla kamer HD i UHD
 • Łatwa wymiana źródła światła (TRANSFERABLE ENGINE)
 • Więcej o oświetleniu scenicznym i teatralnym w dziale oświetlenie

 

Wykorzystując opatentowany przez Robe system BARS (Brake Attribute Retention System) obsługiwany bezpośrednio z konsoli, TX1 pozostaje statyczny dzięki możliwości zablokowania zmotoryzowanych atrybutów, takich jak pan i tilt oraz zoom i ostrość. Urządzenie pozostaje w tym miejscu, dopóki nie zostanie zwolnione.

Zazwyczaj, urządzenia wymagają przed użyciem ruchu obrotowego i pochylenia w celu kalibracji, aby zapewnić dokładną kontrolę podczas cykli zasilania. Nie dotyczy to TX1! Dzięki nowej, opatentowanej technologii MAPS (Motionless Absolute Positioning System), oprawa pozostaje całkowicie nieruchoma podczas kalibracji, w przeciwieństwie do wszystkich innych opraw, które muszą przynajmniej przesunąć się do pozycji wyjściowej.

 

[img:6]

 

Możliwość ograniczenia ruchu jeszcze przed instalacją za pomocą wbudowanego wyświetlacza QVGA lub z konsoli, chroni przed kolizją i przypadkowym uszkodzeniem, gdy TX1 znajduje się w bardzo ciasnych miejscach.

Funkcjonalny TX1 zachowuje pełne możliwości ruchowe standardowego profilu ruchomej głowy. Z opatentowanym wielospektralnym silnikiem LED MSL-TE 500W generującym ponad 13.500 lumenów, masz wszystkie zalety zbierania danych, ekonomicznej wymiany silnika i długowieczności, które zapewnia technologia TRANSFERABLE ENGINE.

 

[img:3]

 

Jakość światła jest zapewniona. Należąc do serii T, masz do dyspozycji tę samą platformę kontroli kolorów, co inne oprawy z tej serii, aby uzyskać identyczne mieszanie kolorów. Doskonałe odwzorowanie kolorów jest zapewnione dzięki regulowanemu współczynnikowi CRI od 80 do 95+ oraz zmiennej temperaturze barwowej od 2.700K do 8.000K.

 

 

Wbudowana biblioteka kolorów DataSwatch zawiera 237 ulubionych kolorów i odcieni, w tym fabrycznie skalibrowane biele przy użyciu systemu RCC (Robe Colour Calibration) dla dokładnego odwzorowania i na wezwanie samokontroli silnika LED. Nie są wymagane żadne zewnętrzne narzędzia.

 

[img:4]

 

Zakres zoom 5.5°-50° o stosunku 9:1 z doskonałą optyką i wiodącą w branży jakością i homogenizacją wiązki gwarantuje doskonałą projekcję i płaskie wiązki. Opatentowany moduł migawki Plano4 z czterema indywidualnymi płaszczyznami, z możliwością obrotu modułu o 120°, wytwarza precyzyjne cięcia migawki bez zniekształcającego efektu pillowing, z przysłoną w standardzie.

W zestawie znajdują się dwa szybkowymienne frosty: MagFrost 1° i 5°. Inne opcje dostępne są na życzenie. Jeśli wymagane są efekty, dostępny jest opcjonalny moduł z w pełni indeksowalnym obrotowym kołem z 7 gobo, statycznym kołem z 9 gobo oraz kołem animacji.

 

[img:5]

 

Ta oprawa, jak można się spodziewać, jest wyposażona w dodatkowe innowacje Robe. Cpulse system zarządzania flicker-free dla kamer HD i UHD; L3 Low Light Linearity dimming software dla niezauważalnych fades to black; AirLOC (Less Optical Cleaning) technologia utrzymująca elementy optyczne w nieskazitelnym stanie przez znacznie dłuższy czas.

 

więcej: www.robe.cz
Ruchome głowy Oświetlenie led

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

adres:
ul. 3 Maja 183 05-800 Pruszków

Oświetlenie

Aura XIP od Martina - Zwycięzca na Targach PLASA w Londynie
Więcej wiadomości