TCL, QD8 & MPA - KV2 Audio pokazało trzy nowe procesory z serii 500

TCL, QD8 & MPA - KV2 Audio pokazało trzy nowe procesory z serii 500

26 września 2022, 11:00
Producent: KV2 Audio

KV2 Audio wprowadza na rynek procesory z serii 500, które po raz pierwszy są dostępne bezpośrednio w sklepie internetowym KV2. Asortyment obejmuje trzy modele: kompresor/limiter TCL, stereofoniczny 8-pasmowy korektor (master EQ) QD8 oraz przedwzmacniacz mikrofonowy MPA.

TCL jest analogowym kompresorem RMS wyposażonym w doskonały naturalny detektor RMS i dynamiczną kontrolę wzmocnienia basów. Jego opatentowana konstrukcja oferuje „wyjątkowo muzyczną i naturalną kompresję, która jest częścią jego układu wejściowego pracującą w czasie rzeczywistym, a nie typowym obwodem redukcji wzmocnienia z bocznym zasilaniem, próbującym podążać lub przewidywać wielkość redukcji sygnału".

 

[img:4] 

 

QD8 to 8-pasmowy korektor stereo George'a Krampery, zaprojektowany specjalnie w celu podkreślenia pożądanego pasma bez negatywnego wpływu na ogólny obraz dźwiękowy. Pasma częstotliwości i typy filtrów, chociaż nie są przeznaczone do redukcji wpływu modów pomieszczenia, zostały precyzyjnie dobrane po szeroko zakrojonych badaniach, aby idealnie dostosować się do specyfiki ludzkiego słuchu i naszej percepcji w celu osiągnięcia najwyższej równowagi widmowej.

W zastosowaniach na żywo, w obliczu wielu różnych źródeł, typów lub gatunków muzycznych na festiwalu lub koncercie, korektor jest bardzo muzyczny, intuicyjny i zapewnia wyjątkowo szybki sposób na kształtowanie brzmienia miksu zgodnie z tym, co chciałbyś w nim usłyszeć.

 

[img:1]

 

MPA to wysokiej klasy przedwzmacniacz mikrofonowo-liniowy z układami klasy A i wysokiej jakości zbalansowanym wyjściem transformatorowym. Regulowany skokowo selektor wzmocnienia sygnału wejściowego zapewnia łatwą i precyzyjną powtarzalność ustawień. Przedwzmacniacz wyposażony jest w regulowane filtry górno- i dolnoprzepustowe, z regulowanym limiterem do kontroli poziomu przesterowania oraz transformatorowo izolowane wejście liniowe o wysokiej impedancji.

 

[img:3]

 

Andreas Hammerich, menadżer i projektant dźwięku w firmie Stage Entertainment, przetestował nowe urządzenia w studiu kolegi i był pod ogromnym wrażeniem wyników.

 

Kompresor i korektor to najlepsze urządzenia do kształtowania dźwięku, jakie do tej pory słyszałem. Najbardziej imponującą jakością kompresora jest sposób, w jaki usuwa denerwującą, „uciskającą ucho” część bez zmiany naturalnego brzmienia. I brzmi całkowicie przejrzyście, nie ma żadnych słyszalnych artefaktów. To sprawia, że dla mnie wszystkie inne kompresory są zbędne - chyba że szczególnie potrzebujesz pewnych słyszalnych kolorów lub efektów.

Andreas Hammerich - Menadżer i projektant dźwięku w firmie Stage Entertainment

 

[img:5]

 

Jeśli chodzi o korektor, Hammerich odnotował szybkość, z jaką był w stanie poprawić swój miks lub konkretne problemy z sygnałami.

 

Uzyskujesz niesamowicie szybkie rezultaty. Szczególnie poleciłbym go jako master EQ do miksu na żywo lub Mastering EQ, ale także jako plugin do „trudnych” sygnałów w miksie na żywo, takich jak kontrabas, wokal (!), wiolonczela, może nawet perkusja/mikrofony overhead.

  Andreas Hammerich - Menadżer i projektant dźwięku w firmie Stage Entertainment

 

Procesory dźwięku

Studio

Kali Audio zapowiada system monitorowania IN-UNF
Więcej wiadomości