Nowy, średnioformatowy system line array Alcons Audio

Nowy, średnioformatowy system line array Alcons Audio

6 października 2022, 10:00
Producent: Alcons
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

Firma Alcons Audio zaprezentowała nowy trójdrożny, średnioformatowy system liniowy LR24/120, zaprojektowany w celu uzupełnienia systemu LR24/90 o węższej dyspersji i dłuższym rzucie, oferując dzięki temu kompletny system nagłośnieniowy zarówno na średnie, jak i większe wydarzenia.

Moduł LR24/120 zbudowany jest w oparciu o własnej konstrukcji, opatentowany 12-calowy przetwornik wstęgowy RBN1202rs z symetryczną akustycznie i elektronicznie konfiguracją komponentów, zaprojektowany w celu zapewnienia naturalnego cylindrycznego czoła fali z unikalną kontrolą dyspersji zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej. RBN1202 jest w stanie przetworzyć 2500 watów w szczycie, a stosunek RMS do wartości szczytowej wynosi 1:15, w paśmie od 1 kHz do 20 kHz. 

 

[img:1]

 

Wstęgowy przetwornik wysokotonowy uzupełnia sekcja średniotonowa składająca się z dwóch 6.5-calowych przetworników z neodymowym magnesem. Sekcja niskich częstotliwości oferuje 12-calowe przetworniki nowej generacji wyposażone w neodymowy układ magnetyczny z podwójną 3.5-calową cewką drgającą, o dużym skoku, co pozwala uzyskać niskie zniekształcenia.

Podobnie jak w przypadku wszystkich systemów Alcons serii L, LR24/120 zawiera Signal Integrity Sensing (SIS), zastrzeżony układ zaprojektowany w celu zapewnienia dynamicznej kompensacji kabla/złącza między LR24/120 a wzmacniaczem Sentinel, który go zasila, aby uzyskać naturalne odtwarzanie dźwięku niezależnie od długości kabla i impedancji wzmacniacza. Dedykowane presety konfiguracji systemu zawierają processing pozwalający na uzyskanie płaskiej fazy VHIR.

 

[img:2]

 

Philip „Dr.Phil” de Haan, szef działu badawczo-rozwojowego firmy Alcons Audio, stwierdza:

 

System LR24 umożliwia nam wejście na rynek produkcyjny i rozszerza nasze portfolio również na rynek instalacyjny. Dzięki różnym rodzajom ram system można połączyć z innymi systemami liniowymi z serii L. Od użytkowników otrzymujemy świetne opinie, a stosunek wielkości systemu i masy do mocy wyjściowej, w połączeniu z wyjątkową jakością dźwięku, wydaje się dla wielu idealny. Nowy LR24/120 o szerokiej dyspersji był logicznym rozszerzeniem naszej oferty, na prośbę naszej grupy użytkowników.

Philip de Haan - Alcons Audio

 

Zobacz także:

Systemy liniowe Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

40 km kabli i 1120 kanałów audio. Cavatina Hall w cyfrach
Więcej wiadomości