Jaka gitara na wakacje? Zobacz propozycje Washburn Rover

Jaka gitara na wakacje? Zobacz propozycje Washburn Rover

28 czerwca 2023, 15:00
Producent: Washburn
Dystrybucja: Music Info

Nic tak nie zachęca do podróżowania z gitarą niż kompaktowy instrument, który mimo rozmiarów jest pełnoprawnym kompanem w naszych muzycznych przygodach. Prezentujemy ciekawą propozycję gitary Washburn Rover 10, która idealnie sprawdzi się w naszych letnich podróżach. Warto zainteresować się tematem, bo jak zawsze ilość egzemplarzy ograniczona.

 

[img:6]

 

Dla kogo zatem gitara Washburn Rover?

Gitara podróżna po pierwsze powinna być stosunkowo mała, a po drugie przetrwać trud podróży - czyli zabezpieczona solidnym futerałem. Obydwie cechy odnajdziemy w Roverze - małe gabaryty pozwolą wcisnąć ją między walizki, lub do luku bagażowego w samolocie, a znajdujący się w komplecie prostokątny futerał zapewni jej bezpieczny transport.

 

[img:1]

 

Mamy tu do dyspozycji menzurę 23.75 cala, a sam instrument zbudowany został przy użyciu świerkowej płyty wierzchniej, mahoniowego pudła rezonansowego oraz gryfu, który wieńczy podstrunnica wykonana z drewna z odnawialnych źródeł. Dodatkowym walorem zestawu jest gustowny, dopasowany do gitary futerał.

 

[img:2]

 

Brzmienie

Przewagą gitar podróżnych nad ćwiczebnikami bez korpusów jest fakt, że... gitary grają. Co z tego, że pod palcami mamy struny, kiedy nie możemy działać twórczo i słyszeć muzyki która ze strun powinna się wydobywać. Rover jednak to gitara - i to całkiem niezła. Oczywiście z racji miniaturowych gabarytów ciężko oczekiwać powalającego, szerokiego brzmienia, ale... Kiedy chwilę na niej pogramy można zakochać się w słodkim, okrągłym brzmieniu.

 

[img:3]

 

Przypomina odrobinę typowy cigar box - bluesmani prawdopodobnie będą pod sporym wrażeniem właściwości brzmieniowych tej gitarki. Jest zaskakująco głośna i oferuje niespodziewany sustain. Dużo tutaj góry, środka i ataku. Przyłożenie się do konstrukcji korpusu i użycie litego drewna na top przyniosło rezultaty. Rover to grywalny i oryginalnie brzmiący instrument, który korci, żeby go wykorzystać w poważniejszych sytuacjach.

 

Posłuchaj próbki brzmienia modelu Rover 10SK w wykonaniu gitarzysty Krzysztofa Błasia

 

[img:5]
W opinii gitarzysty:

Wartością dodaną i to całkiem sporą w stosunku do konkurencyjnych wyrobów jest jej brzmienie akustyczne. Ten instrument po prostu gra i to całkiem niezłym, chociaż charakterystycznym brzmieniem. Przypomina może odrobinę ukulele, chociaż dysponuje szerszą skalą i większą głośnością. Po nagraniu przy użyciu mikrofonów pojemnościowych można się na prawdę zdziwić. Ciepłe, solidne, lekko bluesowe brzmienie, które spokojnie można wykorzystać w profesjonalnych działaniach. Rover RO10E to zaskakujący instrument, absolutny "must have" dla gitarzystów, którzy nie zawsze mogą zabrać na urlop swoje podstawowe gitary. To także świetny dodatek do posiadanej kolekcji instrumentów ze względu na brzmienie. W połączeniu ze slidem błyskawicznie przenosi nas w okolice delty Missisipi... - Krzysztof Błaś

 

Gitara kosztuje około 1149 zł i jest dostępna w dobrych sklepach muzycznych w całej Polsce. Dystrybucja Music Info. 

 

 [img:4]

 

Zobacz także: Test gitary Washburn Rover Travel RO10E

[img:7]

 
Akustyczne Gitary

Gdzie kupić?

Washburn Washburn www.washburn.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Washburn rozwiń listę sklepów

Gitara

Wszechstronna bestia od PRS
Więcej wiadomości