DPA Microphones - Cztery paczki na różne okazje

DPA Microphones - Cztery paczki na różne okazje

13 lipca 2023, 09:00
Producent: DPA Microphones
Dystrybucja: Audiostacja ESS Audio

Zakup gotowego setu mikrofonowego, o ściśle ukierunkowanym przeznaczeniu, ma tę niewątpliwą zaletę, że jego producent z pewnością zadbał o to, aby zawarte w nim przetworniki były w pełni komplementarne ze sobą. Inaczej mówiąc, aby ich charakterystyki dobrze się uzupełniały. Specjalista w dziedzinie konstruowania profesjonalnych mikrofonów, duńska firma DPA Microphones, wyszedł właśnie z ofertą czterech nowych zestawów - DLK4000 Live Microphone Kit, DSK4001 Studio Recording Kit, DRK4001 Ultimate Recording Kit i DLS4000 Location Sound Kit. Oferta niezmiernie interesująca, ale uwaga! Tanio nie jest!

 

 

Zacznijmy od najbardziej wypasionego, flagowego zestawu DRK4001, kosztującego – bagatela! – 36.200 euro, i to bez wliczonego podatku VAT! Zawiera on 26 różnego rodzaju mikrofonów pojemnościowych, głównie instrumentalnych, w tym tworzących pary stereofoniczne. Wszystkich akcesoriów – różnego rodzaju klipsów, gęsich szyjek, uchwytów - nawet nie sposób tutaj wymienić, zaś całość przechowywana i transportowana jest w opasłym, trójwarstwowym kufrze, który pozwala zapanować nad całym tym majdanem i utrzymać go w należytym porządku.

 

[img:3]

 

Na drugim miejscu w kategorii „wypaśności” ląduje DLK4000 Live Microphone Kit. W walizie znajdziemy 24 mikrofony, w tym z serii d:facto, wraz z niezbędną „garmażerką”. Zestaw ten został skonfigurowany z myślą o omikrofonowaniu estradowym i kosztuje 21.400 euro, również netto.

 

[img:1]

 

DLS4000 to zestaw, który przyda się podczas nagrań terenowych, na przykład na planie filmowym. Mamy tu shotguny, mikrofony nagłowne i inne, łącznie dwadzieścia, a do tego cztery preampy. Oczywiście nie zabrakło zestawu „przydasiek”. Kwota, jaką producent sobie życzy za zestaw DLS4000, to 17.630 €.

 

[img:5]

 

I na koniec najskromniejszy pakiet DSK4001 Studio Recording Kit – obejmuje on „jedynie” 9 mikrofonów i zestaw akcesoriów, wszystko zamknięte we wspólnym kejsie. Jego odbiorcami mają być przede wszystkim posiadacze małych, czy też tzw. projektowych, studiów nagraniowych. Oczywiście nie znaczy to, że wchodzące w jego skład przetworniki są niższej klasy, absolutnie nie! Można ich ze spokojnym sercem użyć jako uzupełnienie wyposażenia większych studiów, realizujących w pełni profesjonalne produkcje. Planując zakup DSK 4001 należy się liczyć z koniecznością wybecelowania kwoty w wysokości 8.550 euro netto.

Niestety, przykra to prawda, ale w życiu już tak jest, że wszystko, co cechuje się wysoką jakością, musi mieć wysoką cenę. Tak też jest i w tym przypadku. Ale przynajmniej wiemy, że dostajemy do rąk narzędzia klasy absolutnie profesjonalnej!

 

[img:4]
 
Pojemnościowe Dynamiczne Mikrofony

Gdzie kupić?

DPA Microphones DPA Microphones www.dpamicrophones.com

Dystrybucja w Polsce:

Audiostacja

tel.: +48 (22) 122 53 00
Godziny otwarcia:

Pon - Pt: 09:00 - 17:00

 

adres:
ul Kolejowa 93/95 05-092 Łomianki

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > DPA Microphones rozwiń listę sklepów

Praca szuka człowieka - Specjalista ds. sprzedaży w Adam Hall
Więcej wiadomości