Shure SM7B - Pięćdziesiąt lat minęło, jak jeden dzień…

Shure SM7B - Pięćdziesiąt lat minęło, jak jeden dzień…

17 lipca 2023, 11:00
Producent: Shure
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

Cóż, wierzyć się nie chce, że jeden z najbardziej ikonicznych mikrofonów, Shure SM7B, obchodzi właśnie pięćdziesiąte urodziny, Jest to więc pan w mocno średnim wieku, co mu jednak zupełnie nie przeszkadza być atrakcyjnym i wciąż pożądanym. To po prostu jeden z ponadczasowych klasyków, na których zawsze można polegać. A przy tym cechujący się elegancją wizualną i charakternością brzmieniową.

 

 

W związku z tą rocznicą firma Shure postanowiła uhonorować jubilata, wprowadzając do sprzedaży mocno limitowaną, bo liczącą jedynie 50 egzemplarzy, serię kolekcjonerską Signature Edition SM7B. Nabywcy zostaną wyłonieni w drodze losowania spośród chętnych, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy. Niestety pod uwagę będą brane osoby zamieszkujące wyłącznie w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Niemczech lub Francji. Dlaczego tak? To słodka tajemnica producenta.

 

[img:2]

 

Wydaje się, że w przypadku tej rocznicowej serii zmiany dotyczą co najwyżej wyglądu zewnętrznego SM7B, bez ingerencji w konstrukcję i parametry samego przetwornika – wszak wszelkie modyfikacje na tym polu sprawiłyby, że nie byłby to już ten sam mikrofon.

A cóż znajdziemy w jubileuszowym pakiecie Signature Edition SM7B Boxset? Dostarczany on jest w sporych rozmiarów pudełku. W nim, oprócz samego mikrofonu, napotkamy zestaw tylnych „dekli” z wygrawerowanymi znakami firmowymi Shure, dodatkowe śruby, a także broszurę opisującą historię modeli SM7 oraz SM7B, i grafiki ukazujące ich konstrukcję. Sam mikrofon natomiast ma wygrawerowany numer seryjny, w zakresu od 001 do 050, a także autograf założyciela firmy, S.N. Shure.

 

[img:3]

 

SM7B od dawna cieszy się zasłużoną i niesłabnącą renomą i popularnością wśród m.in. nadawców i twórców różnego rodzaju treści. Bierze się to głównie stąd, że świetnie przetwarza sygnał mowy, co zawdzięcza precyzyjnie kontrolowanej, kardioidalnej charakterystyce kierunkowej, zachowanej w całym paśmie i idealnie symetrycznej względem osi mikrofonu, a także możliwości kształtowania charakterystyki częstotliwościowej – podcięcia basów i uwypuklenia pasma średnicy, odpowiedzialnego za czytelność głosu. Pneumatyczny system przeciwwstrząsowy zapobiega przenikaniu zakłóceń mechanicznych do kapsuły, zaś wbudowany pop-filtr niweluje szkodliwy wpływ głosek wybuchowych na przetwarzany materiał. Dodatkowe zabezpieczenie stanowi odłączana osłona A7WS.

 

[img:4]

 

Co by nie mówić, po prostu klasyk. Do udziału w losowaniu jubileuszowych egzemplarzy można się zgłosić do południa 31 sierpnia 2023, wypełniając formularz pod tym adresem.

 

więcej: www.shure.com
Pojemnościowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Shure rozwiń listę sklepów

Żyj kolorowo - Klasyczny mikrofon RØDE NT1 w nowej odsłonie
Więcej wiadomości