System Nexo w odrestaurowanym teatrze Tivoli

System Nexo w odrestaurowanym teatrze Tivoli

15 sierpnia 2023, 10:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: NEXO
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Pierwotnie otwarty w 1872 roku jako Her Majesty's Theatre, teatr Tivoli w Aberdeen zamknął swoje podwoje pod koniec ubiegłego wieku i szybko popadł w ruinę. Po pełnej renowacji ten zabytkowy budynek klasy A powrócił do swojej świetności, oferując odwiedzającym audytorium na 527 miejsc, kawiarnię i galerię. Kolejnym krokiem był zakup i instalacja nowego systemu nagłośnieniowego sali teatralnej marki Nexo.

 

Kiedy mamy do czynienia z dopasowanym budżetem, przy wymaganej wysokiej jakości wybieramy markę Nexo. Wygląd i zasięg były ważnymi czynnikami w Tivoli, dlatego zdecydowaliśmy się na umieszczenie trzech głośników Nexo Geo M10 po obu stronach sceny i dwóch par subwooferów L18 na podłodze. Z kolumnami źródła punktowego Nexo P10 jako "fillami", jest to system, który jest wystarczająco kompaktowy, aby dyskretnie wpasować się w salę, ale z mocą i zasięgiem niezbędnym do pokrycia stosunkowo złożonej, 3-poziomowej sali.

Charlie Flett - Właściciel CLS - firmy która dostarczyła i zainstalowała system

 

[img:1]

 

Sala na 527 miejsc jest podzielona na trzy poziomy i zapewnia szeroki wachlarz występów, od lokalnych produkcji amatorskich po koncerty w pełnym składzie, więc nowy system musiał być w stanie bez problemu spełnić wymagania tych bardzo różnych wydarzeń. Nowy system zmienił dźwięk w sali, a występujący artyści oraz widzowie kilkukrotnie już podkreślali, o ile lepiej brzmi teraz nasza sala! Jesteśmy zachwyceni systemem Nexo, naprawdę podniósł Tivoli na wyższy poziom.

Caroline Morgan - Dyrektor zarządzający Tivoli

 

[img:5]

 

"Napęd" dla zestawów głośnikowych zapewniają 4-kanałowe procesorowane wzmacniacze Nexo NXAMP4X2Mk2, ze spójnymi fazowo presetami dla wszystkich głośników Nexo, dostępnymi z poziomu ekranów dotykowych na przednim panelu. „Daje nam to naprawdę dobry punkt wyjścia, a system wymagał bardzo niewielkiej dodatkowej regulacji” — dodaje Charlie.

 

[img:2]

 

Od swojego powstania w połowie lat 80-tych CLS Aberdeen zawsze dążył do zaangażowania się w najnowsze osiągnięcia technologiczne, czy to w zakresie dźwięku, obrazu czy oświetlenia, i szczyci się tym, że jest w stanie uzyskiwać odpowiednie rezultaty dla inwestycji klientów wybierających ich usługi.

 

[img:6]

 

Kiedy mamy szczęście zostać wybranymi przez klienta, czujemy się zarówno uprzywilejowani, jak i obdarzeni zaufaniem, zarówno my, jak i nasze produkty, a więc dostarczanie klientom dokładnie tego co potrzebują za każdym razem jest naszym priorytetem.

Charlie Flett - Właściciel CLS

 

[img:3]
 
Systemy liniowe Kolumny i głośniki na świecie Ciekawe instalacje

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Pro Audio

25 lat minęło… Jubileusz rodziny Evolution Wireless Snnheisera
Więcej wiadomości