8030 RF - Nowy członek rodziny mikrofonów Sennheiser MKH 8000

8030 RF - Nowy członek rodziny mikrofonów Sennheiser MKH 8000

28 września 2023, 09:00
autor: Marek Korbecki
Producent: Sennheiser
Dystrybucja: Aplauz Sp. z o.o

MKH 8000 to bardzo lubiana i chwalona przez dźwiękowców, m.in. filmowych (zwłaszcza tzw. shotguny), rodzina mikrofonów spod znaku Sennheiser. Należące do niej modele oznaczane są numerami 80x0, gdzie x to kolejna cyferka. Na dzień dzisiejszy brakuje tu jedynki i ósemki, a jeszcze do niedawna nieobecna była także trójka. Ale to się właśnie zmieniło i do katalogu Sennheisera wjechał nowy model - MKH 8030 RF. Jego premiera nastąpiła podczas zakończonych niedawno targów IBC 2023 w Amsterdamie.

 

[img:1]

 

To bardzo nowoczesna, wyrafinowana konstrukcja o wyśrubowanych parametrach. Podobnie jak jego kuzyni, jest mikrofonem pojemnościowym, wymagającym dostarczenia mu zasilania fantomowego 48 V. Jego wyjątkowość na tle całej serii polega na tym, iż jest on jedynym tu przetwornikiem o ósemkowej charakterystyce kierunkowej. Tym samym uzupełnia, a właściwie wypełnia, lukę w kwestii formatów nagrywania. Dzięki niemu bowiem będzie można dokonywać zapisu stereofonicznego M-S, double M-S oraz Blumlein, wykorzystując inne mikrofony z rodziny MKH 8000. 8030 ma bowiem te same cechy, co one, i tak jak one bazuje na unikalnym, pojemnościowym przetworniku pull-push.

 

[img:3]

 

Taka konstrukcja gwarantuje szereg korzyści, takich wysoka odporność na wilgoć, pełne zrównoważenie brzmieniowe, rozszerzone pasmo przenoszenia w zakresie niskich i wysokich częstotliwości (30 do 50 000 Hz) oraz wyjątkowo niski poziom szumów własnych, nieprzekraczający 13 db(A). Mikrofon znosi ciśnienie dźwięku o maksymalnej wartości 139 dB, a po podłączeniu go do modułu MZD 8000 staje się mikrofonem cyfrowym. Sam MKH 8030 waży 86 gramów, a więc jest bardzo lekki, ma średnicę 21 i długość 59 milimetrów.

 

[img:2]

 

Jednak wspomniana „praca w polu” to nie jedyne zastosowanie MKH 8030. Może okazać się doskonałym wyborem również wszędzie tam, gdzie wymagane jest tłumienie dźwięków pojawiających w sąsiedztwie nagrywanego źródła – czy to z systemu PA, czy grającego obok instrumentu. Sygnatura dźwiękowa MKH 8030 została zaprojektowana tak, aby harmonijnie komponowała się z dźwiękiem istniejących mikrofonów serii MKH 8000.

Choć – jak wspomniano – MKH 8030 miał już swoją premierę, to jego dostępność na rynku spodziewana jest na drugi kwartał przyszłego roku.

 

W ciągu ostatnich kilku miesięcy pomyślnie przeprowadzono testy w terenie, a pozostałe miesiące do udostępnienia modelu 8030 wykorzystamy do wdrożenia niektórych sugestii naszych testerów. Model 8030 to mikrofon, którego społeczność użytkowników MKH oczekiwała od kilku lat.

Kai Lange - Menedżer produktu w firmie Sennheiser

Wygląda na to, że jest na co czekać!

 

[img:4]
 
więcej: sennheiser.pl
Pojemnościowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Sennheiser Sennheiser www.sennheiser.pl

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Sennheiser rozwiń listę sklepów

Praca szuka człowieka - Specjalista ds. sprzedaży w Adam Hall
Więcej wiadomości