Imprezy towarzyszące targom Prolight + Sound 2024

Imprezy towarzyszące targom Prolight + Sound 2024

18 marca 2024, 10:40
autor: Marek Korbecki

Pierwszy kwartał roku to okres bardzo intensywny, jeśli chodzi o imprezy targowe, na których możemy obejrzeć nowinki, jakie przygotowali producenci sprzętu i oprogramowania muzycznego, studyjnego, oświetleniowego itp. To również czas żniw - zawierania nowych kontraktów, odświeżania dotychczasowych oraz zacieśniania relacji pomiędzy producentami i dystrybutorami. Ledwie swoje podwoje zamknęły hale targowe w Anaheim, a już otworzyły je te w Barcelonie. A teraz, już w najbliższy wtorek, rozpoczną się targi Prolight + Sound we Frankfurcie na Menem. Jednak targi to nie tylko… targi. Towarzyszy im bowiem szereg imprez „okołotargowych”. W tym roku mają one koncentrować na szeroko pojętej innowacyjności. Przejdźmy więc do konkretów.

 

Centrum Kreacji Obrazu

Nowo powstałe Centrum Kreacji Obrazu (Image Creation Hub) w hali 11 zorganizowane zostało we współpracy z BVFK (Federalne Stowarzyszenie Operatorów Telewizyjnych) i stanowić będzie punkt kontaktowy dla wszelkich profesjonalistów w dziedzinie ruchomego obrazu. Będą oni mogli uczestniczyć tutaj w warsztatach, wykładach i prelekcjach. Program zakończy się wystawa najnowszych produktów i innowacyjnych rozwiązań.

 

[img:1]

 

Centrum Performance + Production Hub

Centrum Performance + Production Hub (również w hali 11) rozbudowano do wielkości 3.000 m², w rezultacie czego stworzone zostanie prawdopodobnie największe skupisko produkcji muzycznej i DJ-skiej w Europie. Centrum powstało we współpracy z Sample Music Festival, a stanowić będzie miejsce prezentacji sprzętu i oprogramowania, warsztatów, pokazów, występów na żywo oraz prelekcji na takie tematy jak kontroleryzm, remiksowanie i zapętlanie na żywo, a także biohacking. Przyznam, że ten ostatni temat brzmi cokolwiek intrygująco.

 

[img:2]

 

Immersive Audio Dome

Najważniejszym wydarzeniem dla branży ProAudio będzie Immersive Audio Dome w hali 11. To imponująca instalacja, zrealizowana we współpracy z Quickspace i United Brands. Zbudowana została z użyciem innowacyjnego system nagłośnieniowego oraz procesorem wielokanałowego renderingu dźwięku Fletcher Machine. Prezentacje dźwiękowe uzupełnione zostaną efektami wizualnymi, wyświetlanymi na całej ścianie kopuły w kształcie igloo o powierzchni 100 m². W pokazach jednorazowo udział będzie mogło wziąć maksymalnie 75 osób. Odpocząć, ale też przetestować wysokiej jakości słuchawki znanych marek, da się w nowym Audio Barze.

 

[img:3]

 

LightLab

W LightLab w hali 12 będzie można zdobyć wiedzę na temat zagrożeń związanych z niebieskim światłem, grup ryzyka i wartości granicznych. Projekt Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Hamburgu (HAW) jest wspierany przez marki Ayrton, Cameo, ClayPaky, Elation, ETC, GLP, JB-Lighting, Robe oraz organizatorów targów.

 

[img:4]

 

Seminaria Prolight + Sound College

Nowością jest także program seminariów: „Prolight + Sound College”, czyli trzy formaty edukacyjne pod jednym dachem – Camera College (we współpracy z BVFK), ProAudio College (we współpracy z VDT – Stowarzyszenie Niemieckich Inżynierów Dźwięku) i VPLT College. Omawiane będą najnowsze trendy w dziedzinie audio i zastosowania AI w filmie i telewizji, a także tematy technologii eventowej.

To tylko kilka najciekawszych, naszym zdaniem, imprez towarzyszących tegorocznym targom Prolight + Sound. Mamy nadzieję, że i ta krótka „zajawka” wystarczy jako zachęta do odwiedzenia Frankfurtu. I pamiętajcie, nad Menem, nie nad Odrą – nie pomylcie!

 

Pro Audio

RDL RU-NMP44 - sieciowy procesor miksujący Dante
Więcej wiadomości