Instrumenty dla dzieci - bezpieczeństwo i ekologia.

24 czerwca 2009 / 14:17
[img:1:L] Kupując instrumenty dla swoich dzieci wielokrotnie zadajemy sobie pytanie, czy są one dla nich bezpieczne? Czy spełniają normy, które w pełni gwarantują naszym pociechom bezpieczeństwo i przyjemność zabawy?

[img:2:R] Proponując instrumenty perkusyjne dla dzieci - NINO Percussion chcielibyśmy zapewnić Państwa, że producent - firma Meinl dołożyła wszelkich starań by Wasze największych skarby mogły spokojnie cieszyć się z użytkowania zakupionych instrumentów. Dla podkreślenia naszych starań chcielibyśmy zwrócić uwagę na parę ważnych szczegółów dotyczących instrumentów perkusyjnych NINO.

Bezpieczeństwo

Instrumenty NINO zostały wszechstronnie przetestowane w Landesgewerbeanstalt Bayern w Niemczech (LGA) - Instytucie, który zajmuje się Testowaniem produktów i monitorowaniem ich jakości. Nasze instrumenty zostały wyróżnione przez ten instytut nadaniem certyfikatu LGA Test Certificate.

Oznacza to, że instumenty NINO są zgodne z surowymi wymogami dyrektyw Rady Europy 88/378EC oraz 87/357/EC

Testowanie produktów [img:3:R]

Wszystkie instrumenty NINO są regularnie testowane pod względem ich bezpieczeństwa i sanitarnej nieszkodliwości, zgodnie z dyrektywami EC - 88/378/EC (dyrektywa o bezpieczeństwie zabawek) i 87/357/EC (dyrektywa o produktach imitujących żywność)

Testy są przeprowadzane w Landesgewerbeanstalt Bayern w Niemczech (LGA), nowoczesnej organizacji testowo-consultingowej, posiadającej ponad 30 oddziałów na całym świecie.

Jako uznany instytut, zajmujący się testami produktów i monitorowaniem ich jakości, LGA ma prawo przyznawać znaki GS i LGA, które są uznawane i akceptowane w całej Europie i poza nią, jako gwarancja bezpieczeństwa produktu.

[img:4:L]Instrumenty NINO przeszły następujące testy:

  • Testowanie w zakresie dyrektywy o bezpieczeństwie zabawek (88/378/EC)
  • Badanie charakterystyki mechanicznej i fizycznej
  • Niepalność
  • Oddzielanie się części i drobnych elementów
  • Odporność na ślinę i pot
  • Blaknięcie
  • Badanie na zawartość pentachlorfenolu (PCP)
  • Testowanie na zawartość pestycydów
  • Zgodność z dyrektywą 87/357/EC

Certyfikaty

Po przejściu wszystkich testów przyznano uznawany na całym świecie certyfikat LGA Test Certificate, który obejmuje wszystkie instrumenty perkusyjne NINO. Certyfikat ten potwierdza ich wysoką jakośc i bezpieczeństwo użytkowania.

Materiały i ekologia

Drewno to surowiec, który jest obecny w prawie w każdym obszarze naszego codziennego życia. Drzewa są istotnym elementem złożonego ekosystemu, a zdrowe lasy są najważniejsze dla Ziemskiej atmosfery.

Wyłącznie drewno z drzew kauczukowych (Hevea Brasiliensis Muell) jest używane do produkcji instrumentów NINO. Drewno to spełnia wymagania CITES (Konwencja o międzynarodowym handlu zagrożonymi gatunkami fauny i flory) i pochodzi ze środowiskowo kontrolowanych, przemysłowych plantacji.

[img:5:R] Drewno ze środowiskowo kontrolowanych plantacji

Tajlandia to logiczna baza produkcyjna instrumentów perkusyjnych ze względu na fakt, że Hevea Brasiliensis, która była niegdyś charakterystyczna tylko dla Brazylii, została swgo czasu przeniesiona do Azji. Drzewo to, jest komercyjnie uprawiane w regionie Południowowschodniej Azji i używane do produkcji latexu.

Tradycyjna plantacja kauczukowca spełnia wszelkie ekologiczne normy. W naturalnej ewolucji, nowe drzewa są sadzone w miejsce starszych, które są wycinane na potrzeby produkcji. Dzięki temu powstaje masa surowca, niezbędnego dla przemysłu, a cenne lasy deszczowe pozostają w nienaruszonym stanie.

Producent

Meinl distribution

Dystrybutor

Pozostałe aktualności perkusyjne

Warsztaty bębniarskie z Jose Torresem startują już jutro!

Warsztaty bębniarskie z Jose Torresem startują już jutro!

Wrocławskie "MINISTRY OF GROOVE ACADEMY" kierowane przez naszego redakcyjnego kolegę, Bartka Czajewicza, organizuje drugie już na tak dużą skalę warsztaty...

NAMM'18: Perkusyjne nowości od Pearl

NAMM'18: Perkusyjne nowości od Pearl

Pearl wyłonił w tym roku sporo nowości, które prezentujemy po wizycie na NAMM SHOW 2018. Wśród nich znajdziemy zarówno rozwinięcie znanych od lat rozwiązań i...

Etno-folkowe warsztaty Djeme już 24 lutego w Świdnicy

Etno-folkowe warsztaty Djeme już 24 lutego w Świdnicy

Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na warsztaty Djembe, które poprowadzi Kuba Lichwa. Tego samego dnia jubileuszowy koncert zagra obchodzący w tym roku 10 lecie zespół etno-folkowy Tantua.

Rusza cykl warsztatów perkusyjnych z Krzysztofem Dziedzicem

Rusza cykl warsztatów perkusyjnych z Krzysztofem Dziedzicem

Jeden z najsłynniejszych polskich edukatorów perkusyjnych, jeden z najlepszych perkusistów w kraju, założyciel Instytutu Polish Drummers i endorser firmy...

NAMM'18: Dixon coraz mocniejszy [VIDEO]

NAMM'18: Dixon coraz mocniejszy [VIDEO]

Firma Dixon obecna jest na światowym rynku perkusyjnym już kilkadziesiąt lat. Niemal od początku istnienia produkuje sprzęt dla największych firm z branży...

NAMM'18: Nowy zestaw Pearl Session Studio Select

NAMM'18: Nowy zestaw Pearl Session Studio Select

Firma Pearl nie zwalnia tempa prezentując nową odsłonę zestawu z serii, która istnieje już ponad ćwierć wieku! Pearl Session to zestawy pełne doskonałej...

zobacz więcej
mikrofon