Michał Jakubowski - Nowy polski artysta Tama Drums

Michał Jakubowski - Nowy polski artysta Tama Drums

18 października 2023, 09:00
autor: Mateusz Wiewióra
Producent: Tama

Świat wirtualny coraz mocniej wpływa na decyzje wielu marek w kwestii współpracy z danym artystą. Firma Tama ogłosiła właśnie nowego polskiego muzyka, który będzie ich reprezentować. To znany w instagramowym świecie twórca.

 

[img:2]

 

Michał Jakubowski dołączając do japońskiej firmy stał się 7 polskim muzykiem wchodzącym w reprezentację tej marki. Oprócz Jakubowskiego do Tamy należą: Daray Brzozowski, Paweł Pavulon Jaroszewicz, Artur Konarski, Jarek Lis, Adam Marszałkowski oraz James Stewart. 

Swoją edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia. Zdobył tam doświadczenie w grze na instrumentach perkusyjnych takich jak marimba, timpani czy wibrafon. Swoje pierwsze kroki w świecie muzyki rozrywkowej stawiał jako perkusista takich zespołów jak Incepcja oraz Cafe Piotra Smolenia, z którymi grał na licznych koncertach i festiwalach w całej Polsce.

 

 

W latach 2016 - 2017 był członkiem zespołu Overcolored, a w 2018 roku dołączył do Call of Cockoo. Od 2015 roku Michał prowadzi również własny kanał na YouTubie i profil na Instagramie o tematyce perkusyjnej, gdzie uczy gry na perkusji i dzieli się swoimi wersjami znanych piosenek. Obecnie jest właścicielem szkoły perkusyjnej w Warszawie oraz członkiem zespołu Mentally Blind. Gościnnie występuje również z takimi zespołami jak ZOUZY, LOKA, Michał Danilczuk oraz z grupą taneczną Tomasza Barańskiego NEXTA.

 

[img:1]

 

Zestaw aktualnie używany przez Michała:

 
  • Starclassic Walnut / Birch w wykończeniu Vintage Marine Pearl (VMP)
  • Bass drum 22"x 16"
  • Tom 10" x 8"
  • Tom 12" x 9"
  • Floor tom 16" x 14"
  • Mosiężny werbel Starphonic 14" x 6"

 

więcej: www.tama.com
Zestawy perkusyjne Akustyczne

Perkusja

Przełom w produkcji talerzy: Sabian Stratus
Więcej wiadomości