Nowa linia werbli od firmy Drumcraft

Nowa linia werbli od firmy Drumcraft

11 kwietnia 2024, 08:00
autor: Mateusz Wiewióra
Producent: DRUM CRAFT

Jak mawiał klasyk - werbli nigdy dość. Z podobnego założenia wychodzi firma Drumcraft prezentując świeżą linię werbli - Vanguard.

 

 

Do produkcji werbli drewnianych w serii Vanguard użyto klasycznego drewna klonowego i brzozowego. Dzięki ciepłemu i wszechstronnemu brzmieniu klon jest idealnym materiałem do produkcji instrumentów w standardowych rozmiarach 14″ x 5.5″ i 14″ x 6.5″. Model 14″ x 4″ jest idealny jako piccolo lub werbel boczny z jasnym i tnącym dźwiękiem.

 

[img:2]

 

Dzięki głębokiemu, bogatemu i muzykalnemu brzmieniu miedź jest idealnym materiałem nie tylko na kotły koncertowe, ale również na werble. W celu uzyskania zrównoważonego dźwięku - miedziane werble 14″ x 5.5″ i 14″ x 6.5″ zostały starannie młotkowane. Obręcze o średnicy 2,3 mm zapewniają niezbędny atak i skupienie.

 

[img:1]

 

Największe hity w historii muzyki zostały nagrane przy użyciu werbli aluminiowych, ponieważ materiał ten wytwarza dźwięk szczególnie odpowiedni do nagrań i rejestracji w studio. W połączeniu ze stalowymi obręczami o średnicy 1.5 mm, korpus wytwarza suchy, wyraźny i kontrolowany dźwięk z krótkim wybrzmieniem.

 

 [img:3]

 

Ceny za instrumenty zaczynają się od około 850 zł, a kończą na kwotach sięgających prawie 2.000 zł. Werble można zakupić na popularnym niemieckim portalu Thomann ponieważ ta firma zajęła się ,,powrotem" marki. 

  

więcej: drumcraft.com
Werble Akustyczne

Perkusja

ALCHEM-E: Nowe perkusje elektroniczne od firmy Zildjian
Więcej wiadomości