Koncert i warsztaty z Janem Emilem Młynarskim już wkrótce

Koncert i warsztaty z Janem Emilem Młynarskim już wkrótce

14 września 2023, 09:00

Mamy nie lada gratkę dla wszystkich perkusistów! Już 7 października 2023 we wrocławskiej szkole muzycznej TONY odbędzie się koncert oraz spotkanie z wyjątkowym gościem - Janem Emilem Młynarskim.

W ramach wydarzenia odbędzie się koncert (Jan Emil Młynarski solo) oraz warsztaty. Część warsztatową - trwającą około dwóch godzin - rozpocznie panel dyskusyjny "Edukacja muzyczna (perkusyjna) w USA vs w Polsce - różnice i podobieństwa". 
 
 
Podczas rozmowy z naszym gościem, który przez 2 lata miał okazję studiować grę na perkusji w Nowym Jorku, skupimy się na podejściu do nauczania / metodach / programach / ćwiczeniu, a także budowaniu świadomości. Rozmowa odbywać się będzie w formie otwartej - każdy z uczestników będzie mógł zadać pytanie.Moderatorem panelu i warsztatów będzie Kuba Regulski.

 

Wspólne warsztaty odbędą się w formie Drumpad Class (pady perkusyjne) - Jan Młynarski opowie o swoim podejściu do ćwiczenia i zaprezentuje serię ćwiczeń werblowych, które każdy z uczestników będzie mógł zagrać oraz skonsultować.

 

[img:1]

 

Ceny biletów

 
  • Warsztaty & koncert: 150 PLN
  • Koncert: 60 PLN
  • Dla uczniów Tonów: 50% ze specjalnym kodem rabatem

Uwaga! Limit to 20 miejsc, więc śpieszcie się z zapisami!

 

O artyście

Jan Emil Młynarski to perkusista, producent, wokalista, radiowiec. Obecny na scenie od 1997. Laureat Fryderyków 2018. Absolwent szkoły Drummers Collective w Nowym Jorku.

Pochodzi z rodziny o muzycznych tradycjach. Współpracował z wieloma artystami sceny elektronicznej, popowej i jazzowej. Jako perkusista sesyjny grał m.in. z Wojtkiem Pilichowskim, Kayah, Skalpel, Oszibarack, Nervy. Był członkiem orkiestry wykonującej „Concerto for band and orchestra" Jona Lorda (Deep Purple) z kompozytorem we własnej osobie na organach Hammonda. Współpracuje z warszawskimi teatrami, m.in. Studio Buffo („I Love You, You're Perfect, Now Change", reż. David Foulkes, 2010 - kierownik muzyczny), Teatr Powszechny („Kamień i popioły", reż. Artur Urbański, 2011 - kompozytor muzyki oraz kierownik muzyczny), Teatr Dramatyczny („Widok z mostu", autorstwa Arthura Millera, reż. Agnieszka Glińska, 2019 - kompozytor muzyki oraz instrumentalista), Teatr Polonia („Cwaniary", reż. Agnieszka Glińska - kierownik muzyczny).
Od 2009 roku lider własnych przedsięwzięć muzycznych na polu muzyki niezależnej, eksperymentalnej i jazzu. Założył grupę Warszawskie Combo Taneczne, w której gra na bandżoli i śpiewa tradycyjne warszawskie piosenki. Razem z wirtuozem fortepianu Marcinem Maseckim prowadzi Jazz Band Młynarski-Masecki, w którym śpiewa przedwojenny repertuar taneczny autorstwa mistrzów polskiej piosenki (m.in. Henryk Wars. Szmul Ferszko, Artur Gold). Koncertuje z Jerzym Maksymiukiem i Januszem Olejniczakiem (m.in. Teatr Wielki-Opera Narodowa, Teatro Massimo w Palermo czy Carnegie Hall w Nowym Jorku). Od 2018 roku prowadzi autorski program muzyczny w radio, poświęcony polskiej muzyce rozrywkowej do roku 1949. W 2010 roku nagrał płytę „Młynarski Plays Młynarski", poświęconą twórczości swego ojca - Wojciecha Młynarskiego (1941-2017), który był jednym z najważniejszych autorów tekstów piosenek w Polsce w XX wieku. Fascynuje się muzyką Afryki oraz polskiej wsi regionu Mazowsza Południowego oraz Podhala, co słychać w twórczości trio Polonka, które tworzy z Piotrem Zabrodzkim - pozytyw organowy i Michałem Górczyńskim - klarnet kontrabasowy. Współpracuje z wybitnymi instrumentalistami swojego pokolenia.

Recital solowy Młynarskiego jest syntezą jego muzycznych zainteresowań i poszukiwań, w których łączy inspiracje eksperymentalną muzyką elektroniczną i akustycznym zestawem perkusyjnym.

Wybrana dyskografia: 15 Minut Projekt „15 Minut Projekt" (Kayax), 15 Minut Projekt „Live In Punkt" (Kayax), Kayah „Stereotyp" (Kayax), Kayah „MTV Unplugged"(Kayax), Oszibarack „40 Surfers Waiting For The Wave", Oszibarack „12", Novika „Heart Times", J=J „2013EP" (Oessu Fantastic), Pole „Radom" (Kilogram Records), Warszawskie Combo Taneczne: „Przyznaj Się" (Warner), Dancing, Salon, Ulica (Warner), Sto lat Panie Staśku (Toinen Music), Baaba „Easter Christmas" (Lado ABC), Jazz Band Młynarski - Masecki "Noc w Wielkim Mieście (Lado ABC), Jazz Band Młynarski-Masecki "Płyta z zadrą w sercu" (Toinen Music), Polonka „Poemat konfesyjny" 2018.

 

więcej: tony.com.pl
Akustyczne

Perkusja

Nowości z serii HHX od firmy Sabian
Więcej wiadomości